Skocz do zawartości

Nasza "Agatka"


Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Witam! Aż miło poczytać, że tylu nas buduje Agatkę. My już należymy do tych szczęśliwców, którzy wprowadzili się, po niecałych 7 miesiącach budowy i wykańczania Niedawno bo niedawno, ale już. Czytam Wasze posty i widzę, że takich zmian jak my nikt nie wprowadzał. My przede wszystkim zrezygnowaliśmy z pomieszczeń nad garażem, obniżyliśmy maksymalnie dach i dzięki temu mamy okna szczytowe. Jesteśmy bardzo zadowoleni.
A propos wełny nam twierdzili, że jednak wełna Knaufa jest najlepsza?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
dłuuuuugo, oj dłuuuuugo mnie nie było icon_neutral.gif ,
jakoś tak dziwnie mało czasu mam teraz aby siedzieć na kompie i opisywać postępy z prac które krok po kroku zbliżają nas do celu - czyli zamieszkania w naszym wymarzonym domu,
jakoś tak dziwnie leniwa sie zrobiłam, hmm przesilenie zimowe czy cóś
nie wiem sama, w każdym razie znalazła się maleńka chwilka więc nadrabiam
ostatnio robiliśmy ocielenie a teraz walczymy ze środkiem, na dowód kilka fotek

DSC01446.jpg

- łazienka już nawet pralka stoi

DSC01446.jpg

- sypialnia

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

- wstawiliśmy drzwi zewnętrzne

DSC01446.jpg

Edytowano przez tosia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam. No to już ładniepędzicie, na dniach przeprowadzka, bardzo ładne drzwi, jak możesz napisz coś więcej o nich.
Pozdrawiam


jeżeli dobrze mniemam chodzi Ci o drzwi wejściowe. Robił nam je na zamówienie stolarz, który robi nam też schody. Wzór znalazłam gdzieś na necie. Są to drzwi dębowe, ocieplane, grubość 6,5cm. To chyba na tyle icon_smile.gif
pozdrawiam
Link do komentarza
wiem o czym mówisz icon_smile.gif , sama pamiętam jak byliśmy na początku drogi to chciałam już mieć chociaż fundamenty, jak już były fundamenty to chciałam żeby były ściany i dach, a teraz jak już wykańczamy to chciałabym się wprowadzić icon_razz.gif , ale na nasze szczęście już bliżej niż dalej icon_biggrin.gif , nie zdążysz się obrócić a Wy też będziecie wykańczać swoją Agatkę
pozdrawiam i życzę wytrwałości i powodzenia
Link do komentarza
Cytat

Witam! Aż miło poczytać, że tylu nas buduje Agatkę. My już należymy do tych szczęśliwców, którzy wprowadzili się, po niecałych 7 miesiącach budowy i wykańczania Niedawno bo niedawno, ale już. Czytam Wasze posty i widzę, że takich zmian jak my nikt nie wprowadzał. My przede wszystkim zrezygnowaliśmy z pomieszczeń nad garażem, obniżyliśmy maksymalnie dach i dzięki temu mamy okna szczytowe. Jesteśmy bardzo zadowoleni.
A propos wełny nam twierdzili, że jednak wełna Knaufa jest najlepsza?


mam nadzieję, że za miesiąc góra dwa też dołączę do grona szczęśliwców icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
w czwartek przywieźli drzwi wewnętrzne i oczywiście znów pojawił się problem a mianowicie drzwi są za długie o jakieś 2-3cm icon_evil.gif mamy dwa wyjścia albo przycinamy drzwi albo kujemy nadproża - masakra
dlaczego nikt w projekcie nie napisał, że otwór 2,05 ma być na gotowo czyli uwzględniają klej i kafelki icon_question.gif (przy budowie kolejnego domu będziemy mądrzejsi icon_wink.gif )
Link do komentarza
dwie ściany w salonie pomalowane

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


została jeszcze jedna, ta na której ma być telewizor

DSC01446.jpg


w pierwszej wersji miała być pomalowana na kolor fioletowy (ewentualnie tapeta fioletowa z wzorem) aby trochę ożywić salon, ale potem wpadła mi w oko tapeta imitująca mur (cegły) w odcieniu szarości (pozostałe ściany pomalowane na kolor stalowa magnolia). Ponieważ salon, kuchnia, przedpokój, wiatrołap, klatka schodowa są w odcieniach szarości i bieli pomyślałam, że te cegły prezentowałyby się na tej ścianie super. Co Wy myślicie na ten temat, może macie jakieś inne ciekawe rozwiązania icon_question.gif Pomóżcie bo jeszcze nie podjęłam ostatecznej decyzji icon_confused.gif
Link do komentarza
może żeby troszkę ułatwić wrzucam jeszcze zdjęcie kuchni (widok z salonu), co prawda jeszcze bez mebli ale w środę maja już być ( hura icon_biggrin.gif ) więc wtedy dorzucę aktualne zdjęcie. Dla przypomnienia meble w kuchni maja być białe na wysoki połysk z czarnym blatem i sprzętem również w kolorze czarnym

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witaj Tosia!
Kuchnię macie przepiękną, nie myślałam, że białe meble mogą się tak ładnie prezentować! I co najważniejsze kuchnia nie jest wcale aż taka mała, mimo tej spiżarki!
A co do salonu?? hmm. też mam ten problem, ale raczej będę się trzymała wizualizacji załączonej na 30 stronie forum. Czyli na przeciw kuchni będzie stał duży stół na 6 albo nawet 8 krzeseł a na środku mniej więcej sofy bądź narożnik, tak na wysokości kominka, skierowane w stronę ściany z telewizorem. My zrezygnowaliśmy z tarasu i jeszcze dodatkowo z ściany na klatkę schodową, "murek" ma tak na stronie 47 możesz zobaczyć, zwiększa to bardzo salon. Mieliśmy okazje zobaczyć to na żywo i jest super! Nie wyobrażam sobie salonu właśnie z tą ścianą! Zastanawiam się tylko czy na tej ścianie gdzie masz dwa okna nie zrobić jednego dużego!! Z niecierpliwością czekam na dalsze twoje zdjęcia, a w szczególności właśnie salonu!
My zaczynamy w kwietniu budowę, będąc już na takim etapie możesz mi powiedzieć czy spokojnie wejdzie właśnie moje planowane ustawienie salonu, czyli duży stół i narożnik czy ewentualnie dwie standardowe sofy!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Muszę przyznać, że rozwiązanie murka jest bardzo ciekawe chociaż osobiście nie chciałabym mieć schodów w salonie. Wybierając projekt chcieliśmy aby klatka schodowa była z boku a nie w centralnej części domu. Co do salonu to my zlikwidowaliśmy podcień i teraz salon jest naprawdę wielki (myślę, że pisząc "zrezygnowaliśmy z tarasu" miałaś na myśli właśnie podcień icon_question.gif ). Co prawda nie ma w nim jeszcze ani stołu ani narożnika ale myślę, że wszystko się spokojnie zmieści. W pierwszej wersji mieliśmy zrezygnować z tej małej ścianki oddzielającej kuchnie od jadalni ale nie chciałam mieć lodówki w jadalni. Zostawiając spiżarnie niestety nie ma możliwości postawienia lodówki w innym miejscu. Natomiast zrezygnowaliśmy z tej drugiej malej ścianki od kominka aby kuchnia była otwarta bardziej na salon. Co do dwóch okien to specjalnie tak zostawiłam bo jedno będzie tak jakby w jadalni a drugie będzie doświetlać salon chociaż drzwi tarasowe 3,60 chyba wystarczające go doświetlają icon_razz.gif Jak się przeprowadzimy to na pewno wrzucę kilka fotek z ustawienia mebli.
Link do komentarza
Skończyło mi się macierzyńskie i od poniedziałku musiałam wrócić do pracy icon_cry.gif więc przez tydzień nie było mnie na budowie. Przyjeżdżam dzisiaj i doznałam szoku icon_eek.gif , mój małżonek przeszedł sam siebie, sami zobaczcie i oceńcie:D

DSC01446.jpg

blat w kuchni położony, płyta zamontowana

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

w łazience kabina i WC

DSC01446.jpg

garderoba

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

hol
Link do komentarza
Witam. No rewelacja, bardzo ładnie już macie w domku. Fajny blacik w kuchni, z czego, no i pomiędzy blatem a meblami to tapeta, bardzo ładna.
Tosia widzę, że macie odpływ liniowy, jak możesz opisać mi jak go robiliście, macie jakiś spadek do odpływu bo wygląda że jest podłoga na równo. Chcę sam zrobć taki odpływ ale nie chcę popełnić jakiś błędów, typu spadek, uszczelnienie, zamontowanie.
Wesołycb Świąt.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam. No rewelacja, bardzo ładnie już macie w domku. Fajny blacik w kuchni, z czego, no i pomiędzy blatem a meblami to tapeta, bardzo ładna.
Tosia widzę, że macie odpływ liniowy, jak możesz opisać mi jak go robiliście, macie jakiś spadek do odpływu bo wygląda że jest podłoga na równo. Chcę sam zrobć taki odpływ ale nie chcę popełnić jakiś błędów, typu spadek, uszczelnienie, zamontowanie.
Wesołycb Świąt.
Pozdrawiam


blat mamy z ikei jest to blat laminowany, tapeta kupiona w leroy merlin później będzie zakryta szybą hartowaną, ale jak na razie musi być sama tapeta (czytaj brak funduszy).
Jeżeli chodzi o odpływ to jest zrobiony lekki spadek, a jak się sprawdzi to się dopiero okaże przy pierwszym laniu wody.
Dzięki za życzenia i również życzę spokojnych, wesołych Świąt

Cytat

przepiękna kuchnie icon_smile.gif zreszta i nie tylko icon_smile.gif wszytko super icon_smile.gif mam pytanie skad ta kuchnia i jej fronty tzn czy na zamowienie czy z jakies fabryki mebli ???


kuchnie robiliśmy na zamówienie w studiu kuchennym Edytowano przez tosia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
wykańczania ciąg dalszy:
sypialnia, co prawda brakuje jeszcze podłogi ale skończyłam ściany i musiałam się pochwalić jak pięknie wyszło icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


w pierwszej wersji na podłodze miała być wykładzina ale niestety zasobność portfela weryfikuje wszystko, więc w sypialni będą panele icon_cry.gif


pomieszczenie nad garażem czyli pokój Tosi skończony już nawet stoją pierwsze zabawki icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg




Anastazji pokój też już prawie, prawie skończony, brakuje tylko podłogi

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez tosia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Drzwi do tego fioletowego pokoiku w projekcie też są w tym miejscu?


Wejście do pomieszczenia nad garażem według projektu może być albo z łazienki albo z pokoju usytuowanego na przeciwko. My kosztem tego właśnie pokoju przesuwając ścianę zrobiliśmy przejście.

trzecie zdjęcie holu (post 136) pokazuje od korytarza przejście do pomieszczenia nad garażem
Link do komentarza
Cytat

Ten pokój z fioletem świetny! Jednak szablony całkiem fajnie ożywiają ścianę a w pokoju dziecięcym musi być bajkowo:)


ściana fajnie wygląda to prawda, ale wykonać rysunek z tego szablonu szczególnie jak ma się tynki cementowo - wapienne to już wyższa szkoła jazdy, namęczyłam się niemiłosiernie, na instrukcji jest to przedstawione tak lajtowo, a w praktyce niestety sprawa nie jest już taka prosta, no ale na szczęście się udało
Link do komentarza
Witam,
Na zdjęciach widzę, że pokój nad garażem jest niżej. Czy macie obniżony tam strop! Jeśli można spytać dlaczego!
Czy drzwi do pralni z łazienki są u Was niższe czy może zmieściły się o normalnej wysokości. Też początkowo planowaliśmy w tym miejscu zrobić pralnio-suszarnie. Ale nie podobają mi się takie niższe drzwi! Teraz wpadłam na pomysł aby z pokoju, który przeznaczony będzie na przejście i garderobę wytyczyć jeszcze właśnie pralnio-suszarnie! Tylko Ty możesz w sumie odpowiedzieć mi na to pytanie czy ma to sens, czyli czy jest faktycznie tam tyle miejsca na to i na to. Na jednym zdjęciu widziałam Waszą garderobę i uważam, że jest w sam raz. Czy jest sens wiec ją jeszcze pomniejszać! ?

Dzięki za podpowiedź
Pozdrawiam

A kolory rewelacja! bardzo mi się podobają! Gratuluję pomysłów!
Link do komentarza
Dobrze widziałaś, mamy obniżony strop. Zrobiliśmy tak dlatego, że nie widzieliśmy potrzeby aby garaż był aż taki wysoki (wysokość pomieszczeń na dole na gotowo mamy 2,84). Dodatkowo poprzez obniżenie stropu zwiększyło się pomieszczenie nad garażem ( wyższa ścianka kolankowa), a od początku pomieszczenie to było przeznaczone na pokój. Zarówno drzwi do tego pokoju jak i do pralnio-suszarni są normalnych wymiarów, jedynym minusem jest ścięty róg od środka pomieszczenia ale w normalnym użytkowaniu z niczym to nie koliduje. Możesz to zobaczyć na zdjęciu nr 5 (pokój różowy). Co do pomieszczenia przeznaczonego na garderobę to chyba nie robiłabym tam pralnio suszarni. Teraz wymiary tego pomieszczenia są w sam raz i gdybyś chciała kawałek tego pomieszczenia wyodrębnić to na garderobę zostałoby naprawdę niewiele miejsca. Nie wiem jak Ty, ale ja nie planuję w domu żadnych szaf i dlatego zależało mi aby garderoba była jak największa. No ale oczywiście decyzja należy do Ciebie icon_smile.gif
Link do komentarza
No proszę dawno mnie tu nie było,brak łączenia z internetem,a u was tyle zrobione.Pięknieee. Pokoje na górze bardzo mi się podobają ,kolory rewelacja i te szblony faktycznie fajna sprawa,tak się teraz zastanawiam czy ,by u córci tak ściany nie ozdobić ... zastanowie się. Kuchnia wyszła bardzo fajnie i salon ładnie,dobry wybór z ta tapeta na ścianie telewizyjnej. To kiedy przeprowadzka??? Pozdrawiam Ola Edytowano przez Rysiek10 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...