Skocz do zawartości

Nasza "Agatka"


Recommended Posts

witaj Ciril
My też zabieraliśmy się do tego jak kret do jeża, ale w końcu się udało. W sumie małżonek miał tylko sprawdzić piłę i czy drzewo nie wyschło na pieprz. Tak sprawdzał, tak sprawdzał, że do wieczora porąbał wszystko. Zuch chłopak icon_biggrin.gif
Uff i chociaż jednej roboty mniej icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
podczas robienia wykopów pod rury do kanalizacji trafiliśmy na poniemiecka studnię icon_biggrin.gif
Teraz tylko odkopać ja do końca i sprawdzić czy będzie nachodzić woda. Oby tak bo w planach i tak mieliśmy wykopanie studni a teraz sprawa byłaby już załatwiona icon_smile.gif . Może znajdziemy w niej jakieś skarby icon_wink.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witamy koleżankę,taka cisza była jakbyś znalazła garnek złota i zwiała na Majorkę tongue.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Projekt kuchni bardzo ładny,teraz chyba większość wybiera białe fronty lakierowane,a orientowałaś się może jak ze schodami .Było u nas trzech stolarzy i każdy był tego samego zdania,że na spoczynek jest za mało miejsca,a jak to jest u ciebie ,wiesz już coś?? My od jutra zaczynam elewację ,a za dwa tygodnie malowanie wewnątrz i kafelkowanie icon_razz.gif
Link do komentarza
Cytat

Jak możesz to napisz mi jakie masz schody w domu betonowe czy drewniane.


schody będą drewniane

Cytat

Witamy koleżankę,taka cisza była jakbyś znalazła garnek złota i zwiała na Majorkę tongue.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Projekt kuchni bardzo ładny,teraz chyba większość wybiera białe fronty lakierowane,a orientowałaś się może jak ze schodami .Było u nas trzech stolarzy i każdy był tego samego zdania,że na spoczynek jest za mało miejsca,a jak to jest u ciebie ,wiesz już coś?? My od jutra zaczynam elewację ,a za dwa tygodnie malowanie wewnątrz i kafelkowanie icon_razz.gif


jeszcze nie wiem, stolarza jeszcze u nas nie było ale mój małżonek twierdzi że zmieszczą się schody ze spocznikiem, jak będę wiedzieć coś więcej to na pewno dam znać
Link do komentarza
no to zgodnie z obietnicą jestem icon_biggrin.gif
garnka ze złotem niestety nie wykopaliśmy ( a szkoda byłoby na wykończenie domu icon_cry.gif ), ale kilka skarbów wykopaliśmy

DSC01446.jpg


wśród skarbów znalazły się: dzbanek, sosierka, kieliszek, pół talerza, pół garnka, kilka butelek (widać wtedy też się piło hehe), i coś na styl dawnego kałamarza Edytowano przez tosia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam. No to jednak jakieś skarby były w studni icon_biggrin.gif Kuchnia będzie wyglądała extra jak zrobisz, już na wizualizacji wygląda bardzo ładnie, zresztą my obecnie też mamy białą.
Tosia jak możesz napisz mi coś na temat Twojego pieca.
A co do terminu to dobry jak każdy inny, ale jeszcze trochę czasu przed Wami nim rodzinka się powiększy.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

ano wybiera się, wybiera, tylko coś czuję że nie zdążymy przed rozwiązaniem bo termin mam..... uwaga 1 listopada icon_biggrin.gif


a to gratuluję i nie zazdroszczę....my mieszkamy od 1 grudnia, mały się urodził 31 styczeń czyli całe wykończeniowe sprzątanie z małym w brzuchu icon_biggrin.gif
i już widzę, że w miejscu nie usiedzi......

no kuchnia super....ale ja przy dzieciach nie odważyłabym się na białą icon_biggrin.gif....ale jest piękna naprawdę Edytowano przez ewiq0 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

no to zgodnie z obietnicą jestem icon_biggrin.gif
garnka ze złotem niestety nie wykopaliśmy ( a szkoda byłoby na wykończenie domu icon_cry.gif ), ale kilka skarbów wykopaliśmy

wśród skarbów znalazły się: dzbanek, sosierka, kieliszek, pół talerza, pół garnka, kilka butelek (widać wtedy też się piło hehe), i coś na styl dawnego kałamarza



no proszę...............
Jeszcze dobrze sprzedasz na Allegro i będzie na zmywarkę do kuchni -icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

chyba nie będzie tak źle icon_razz.gif , a po za tym kuchnia to moje królestwo więc nieupoważnionym wstęp wzbroniony (czytaj dzieci i mąż a kysz icon_wink.gif )


a to zmienia postać rzeczy icon_biggrin.gif
u mnie to królestwo męża, więc mamy ciemne szafki hihihihi....na których przecież też wszystko widać....zwłaszcza odbite paluchy icon_biggrin.gif Edytowano przez ewiq0 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

a to zmienia postać rzeczy icon_biggrin.gif
u mnie to królestwo męża, więc mamy ciemne szafki hihihihi....na których przecież też wszystko widać....zwłaszcza odbite paluchy icon_biggrin.gif


mój małżonek to raczej z tych co to wodę na herbatę potrafią przypalić, ale dzielnie się uczy więc może kiedyś jakiś pyszny obiadek ugotuje hehehe
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Nie obyło się oczywiście bez problemów ponieważ Pan który nadzoruje pracę mojego małżonka związane z hydrauliką powiedział żeby najpierw zrobić kotłownię, poustawiać piec, baniaki a po skończeniu prac otynkować kotłownię. Teraz jak przyszli Panowie od tynków powiedzieli że nie otynkują bo nie chcą nic uszkodzić icon_evil.gif . No i bądź tu człowieku mądry, więc cóż małżonek siedzi i wszystko rozkręca żeby jednak kotłownia została otynkowana (przy budowie kolejnego domu będziemy już mądrzejsi icon_smile.gif )
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam. Jest tam kto icon_biggrin.gif Tosia jak postępy no i jak samopoczucie. Urlop udany.
Jak możesz to napisz mi coś na temat Waszego pieca , który macie w swoim domku.
Pozdrawiam


Postępy hmmm, powolutku, powolutku pracę posuwają się na przód. Teraz niestety musimy czekać z wylaniem posadzek ponieważ firmy maja tak odległe terminy, że szkoda gadać. Najwcześniej udało nam się klepnąć termin 29 września więc czekamy. W między czasie będziemy ocieplać budynek z zewnątrz. W poniedziałek zamawiamy schody ( terminy też są niezłe), parapety wewnętrzne i zewnętrzne.
Co do urlopu to jak najbardziej udany, co do samopoczucia to aby się brzydko nie wyrażać - bez komentarza. Powiem tylko tyle, że to dziecko mnie wykończy icon_cry.gif
Jeżeli chodzi o piec to na tą chwilę nie bardzo możemy coś powiedzieć ponieważ dopiero odbyło się pierwsze, kontrolne rozpalenie i na szczęście wszystko działa. Z tego co się dowiadywaliśmy jest to jeden z lepszych pieców na rynku. Nasi znajomi po roku użytkowania są zadowoleni zarówno z pracy pieca jak i oszczędności. Piec ma dwa ruszta jedno na eko groszek, drugie do palenia wszystkim. Nie wiem czy mogę tu reklamować , ale więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.defro.pl/, my mamy DEFRO DUO. Plusem na pewno jest to, że jest bardzo prosty w obsłudze.
pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
trzeba troszkę nadrobić zaległości, więc w szybkim skrócie
podłogówka została ułożona

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


posadzki wylane

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


więc teraz czekamy aż posadzki wyschną i można zaczynać walkę z kafelkami, panelami itp,
a w między czasie co by się nie nudzić można powoli domek ubrać się w ciepłą pierzynkę czyli ocieplenie czas zacząć

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


do końca tygodnia mają być parapety wewnętrzne, a pod koniec przyszłego tygodnia zewnętrzne
w końcu nasza Agatka zaczyna wyglądać jak prawdziwy dom

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
nie było mnie i nie było, a oto powód mojej nieobecności

DSC01446.jpg


Anastazja, nasz aniołek urodził się 18.10.2011
no to teraz małżonek będzie miał przerąbane - trzy baby w domu icon_lol.gif , ale jak chałupę zbudował to i z babami sobie powinien poradzić icon_razz.gif


podczas mojej nieobecności małżonek nie próżnował tylko ciężko pracował, a oto efekt jego pracy:
ocieplony budynek, zamontowane parapety zewnętrzne

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


teraz powoli bierzemy się za wykańczanie środka i oby dalej do przodu

Edytowano przez tosia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
inspiracją dla mojej dolnej łazienki było to zdjęcie

DSC01446.jpg


niestety po przeczesaniu sklepów z kafelkami i armaturą oraz internetu nie udało mi się znaleźć podobnej mozaiki dlatego też zdecydowałam się na trochę inną, ale moim zdaniem też całkiem ładną i pasującą do koncepcji,

DSC01446.jpg


na razie ma ona format 30x30 ale zostanie przecięta na pół i powstanie format 15x30
na ścianę kupiłam białą glazurę 30x60

DSC01446.jpg


zastanawiam się nad podłogą bo te kafelki które widać na zdjęciu kupiliśmy do garażu, ale wydaje mi się że do łazienki też by pasowały - sprawa do przemyślenia icon_question.gif

DSC01446.jpg


po położeniu wyglądałoby to mniej więcej tak

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez tosia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
po przeczytaniu kilku informacji na forach odnośnie czarnej armatury postanowiłam nie ryzykować i dać białą umywalkę i biały sedes. Zamiast typowego brodzika będzie odpływ liniowy w kafelkach ( teraz mam zwykły brodzik i cholera mnie bierze przy czyszczeniu jego zakamarków). Umywalkę tez już wybrałam tylko muszę zapytać o możliwość zrobienia szafki z czarnymi frontami

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witaj koleżanko na początek wielkie gratulacje córeczka śliczna i chyba podobna do mamy icon_biggrin.gif Widziałam tą mozaike w sklepie jest bardzo ładna, z bialymi kafelkami wyjdzie elegancko.A jeśli chodzi o ceramike to tez wybrałabym białą. Byłam ostatnio w leroy merlin i widzialam zrobioną łazienke z czarną ceramiką,przyciągnęło to moją uwage,ale moim zdaniem zrobiłoby się ciemno w łazience,chyba że ktoś lubi takie klimaty.Pozdrawiam Ola.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Jeżeli chodzi o szafkę pod umywalkę z załączonego wyżej zdjęcia to niestety sprawa się rypła ponieważ producent nie przewiduje jej w innym kolorze niż biały. Pozostaje mi szukać samej umywalki a szafkę zamówić u jakiegoś producenta mebli.
Ja szukam wyposażenia łazienki a w między czasie małżonek walczy z ociepleniem poddasza no i calkiem nieźle mu idzie

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...