Skocz do zawartości

ścianka działowa w garażu


Recommended Posts

Witam wszystkich
Podpowiedzcie proszę, z czego najlepiej wykonać ściankę działową w garażu? Myślałem nad ścianką szkieletową z płyt gipsowych, niestety w garażu panuje bardzo duża wilgotność. Ścianka ma oddzielić kawałek pomieszczenia, który będzie ogrzewany od reszty garażu.
Zależy mi na stosunkowo niskim koszcie oraz łatwości/szybkości postawienia takiej ścianki
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich
Podpowiedzcie proszę, z czego najlepiej wykonać ściankę działową w garażu? Myślałem nad ścianką szkieletową z płyt gipsowych, niestety w garażu panuje bardzo duża wilgotność. Ścianka ma oddzielić kawałek pomieszczenia, który będzie ogrzewany od reszty garażu.
Zależy mi na stosunkowo niskim koszcie oraz łatwości/szybkości postawienia takiej ścianki



Zrob scianke z plyt osb na szkielecie a pomiedzy wata...pozdro
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam wszystkich
Podpowiedzcie proszę, z czego najlepiej wykonać ściankę działową w garażu? Myślałem nad ścianką szkieletową z płyt gipsowych, niestety w garażu panuje bardzo duża wilgotność. Ścianka ma oddzielić kawałek pomieszczenia, który będzie ogrzewany od reszty garażu.
Zależy mi na stosunkowo niskim koszcie oraz łatwości/szybkości postawienia takiej ścianki



Jeżeli zrobisz ściankę szkieletową wypełnioną wełną to garaż pozbawisz ogrzewania .Jak zrobisz z pustaka ceramicznego lub betonu komórkowego to ta ściana będzie delikatnie ogrzewać garaż przekazując ciepło z pomieszczenia ogrzewanego .
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli zrobisz ściankę szkieletową wypełnioną wełną to garaż pozbawisz ogrzewania .Jak zrobisz z pustaka ceramicznego lub betonu komórkowego to ta ściana będzie delikatnie ogrzewać garaż przekazując ciepło z pomieszczenia ogrzewanego .


Faktycznie w garażu jest chłodno , czyli jak się zastosuję np. pustak o grubości 12cm to bedzie on przekazywał ciepło z ogrzewanego pomieszczenia tak?
Link do komentarza
Cytat

Faktycznie w garażu jest chłodno , czyli jak się zastosuję np. pustak o grubości 12cm to bedzie on przekazywał ciepło z ogrzewanego pomieszczenia tak?



Tak zastosuj materiał o umiarkowanej przewodności cieplnej -bloczki z betonu komórkowego klasy od 300 -600 na klej .
Sam możesz regulowac ustalić moc grzejnika -ściany
300 mała przewodność cieplna 400 większa 500 jeszcze większa itd.



Cytat

Ale będzie też wychładzał pomieszczenie ogrzewane.
To działa niestety w obie strony.


No niestety to nie perpetuum mobile.
Przecież z kamienia nie będzie murował .
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...