Skocz do zawartości

Na wszystkim można zaoszczędzić.


Recommended Posts

Zaczyna się moda na wyliczanie ile to mogę i powinienem rocznie zaoszczędzić pieniędzy i przy okazji zadbać o środowisko. Żyjąc ekologicznie. Ktoś nawet wyliczył, że jak wyjmę z kontaktu ładowarkę do telefonu komórkowego po jej naładowaniu, to zaoszczędzę 98 groszy. Rocznie.

Kuuuszącaaaa propozycja. Warta rozważenia. Pół wafelka mogę za to kupić. Ale o tym potem.
Ja chcę tak żyć. A nawet muszę. Analizuję i liczę, jak to ja do tej pory żyję.

Cytat

Ja mam oszczędzić 5 zł na żarówkach energooszczędnych, złotówkę na ładowarce, żeby dołożyć do tego 50 zł i iść z panienką na taki film? Przecież jak nie pójdę tylko raz w roku, to zaoszczędzę 50 zł, albo i 55 zł. A jak chodzę raz w miesiącu i zrezygnuję, to oszczędzam 600 zł.

Cocaboli i Popdurniu nie liczę. Taka teraz moda antykoncepcyjna. Obowiązkowo toto kupujesz, masz obie ręce zajęte, to nie grzebiesz gdzieś po bokach. Więc i wpadki z dzieckiem nie ryzykuję. Bo jak film znowu z gatunku, zabili go i ganiają, to jakoś musimy te sceny przetrzymać. No więc się wiercimy niecierpliwie w tych fotelach.

Szeleścimy zagryzając, bulgocemy popijając, a populacja spada. Weszła do kina dziewica i wyszła dziewica. I tak do 30-tego roku życia.

Nienaruszona godność twoja taka mać. Nawet stringi nie pomogły. A nawet ich brak.

A kiedyś? Szło się z dziewczyną pierwszy raz na film, a potem kilka razy na to samo do kina. Fotele trzeszczały, bo ręce wolne. Dzieci przybywało i było OK.

Nawet nie wiecie ile z tych dzieci było w kinie palcem poczętych. Stąd potem dużo tych uzależnionych od solariów, bo to w ciemności robione, takie niedoświetlone było. Więc się potem doświetlają. Na słońce toto uczulone jest, ale na rtęciówki w solariach już nie. A prądu to żre, znaczy te naświetlarki, że można by zgrilować szaszłyków na całe tureckie wesele. Działają ekologicznie. Słońce oszczędzają. Znaczy się, ci nie-doświetleni. No bo jak na plażę nie chodzą, to Słońca nie zużywają. Oszczędnie tak, bo podobno za 50 milionów lat, Słońce nam zgaśnie.



Na czym możesz zaoszczędzić.
Link do komentarza
Cytat

ładowarke warto wyjmować z gniazdka nie dlatego żeby zaoszczędzić te 0,98 złotego ale dlatego że ona po prostu dalej pracuje i się zużywa, więc może sie tak zdażyć że sie zepsuje i wtedy bedzie nas to kosztowac duzo wiecej icon_smile.gif


widziałes kiedyś używany pług?
a widziałeś nieużywany?
Link do komentarza
Cytat

Zupełnie nieopłacalna jest INWESTCJA w energooszczędność.




Czyli, twierdzi Pan, że nie należy ocieplać (izolować termicznie) ?


Cytat

“Inwestycja jest w istocie bieżącym wyrzeczeniem dla przyszłej korzyści. Jednak teraźniejszość jest względnie dobrze znana, natomiast przyszłość jest tajemnicą.

Inwestycja jest zatem wyrzeczeniem się pewnego dla niepewnej korzyści”

J. Hirschleifer



Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
To racja,że można zaoszczędzić na wszystkim,ale niestety potem nasz standard życia także kuleje. Tutaj cena w wielu przypadkach ma przełożenie na jakość oraz na solidność. Moim zdaniem na ogrzewaniu czy żarówkach nie ma sensu oszczędzać,to będzie tylko ze szkodą dla nas.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Zaczyna się moda na wyliczanie ile to mogę i powinienem rocznie zaoszczędzić pieniędzy i przy okazji zadbać o środowisko. Żyjąc ekologicznie. Ktoś nawet wyliczył, że jak wyjmę z kontaktu ładowarkę do telefonu komórkowego po jej naładowaniu, to zaoszczędzę 98 groszy. Rocznie.

Kuuuszącaaaa propozycja. Warta rozważenia. Pół wafelka mogę za to kupić. Ale o tym potem.
Ja chcę tak żyć. A nawet muszę. Analizuję i liczę, jak to ja do tej pory żyję.



Na czym możesz zaoszczędzić.



Normalnie ten koment to bajka. Dołożę kilka cegiełek wg. mnie do tzw. ekoterorystów unijnych i nieunijnych:
- żarówki, nasze stare grzejniczki, przepaliło się, to się wyrzuciło i kupiło za 1 zł nową, a teraz trza wybulić 10 - 30 zeta za świetlówkę "energooszczędną" co w sobie pół tablicy Mendelejewa ma, w dodatku tą mniej zdrową połowę. Koszt produkcji i utylizacji porównując do ceny zakupu zwykłej żarówy to jest jakaś astronomia.
- nikt nie zauważa, że reklamy świetlne, nierzadko całodobowo świecące pożerają miliony kW na świecie.
- nikt nie zwraca uwagi na to, że w sieciach handlowych potrafi być włączonych nieraz i grubo ponad 100 telewizorów i innych wyświetlaczy, one chyba powietrze zużywają takie ekologiczne są.
- każą segregować śmieci, oki, tylko dlaczego każą nam myć opakowania po produktach zapakowanych w plastikowe gówna, a moja ciepła woda do mycia to się bierze skąd? z powietrza? nie wspomnę o moim czasie. Ponieważ trochę orientuję się w produkcji opakowań (pracowałem) to mogę napisać śmiało, że nie chciałbym mieć do czynienia z klejami i rozpuszczalnikami, które są używane np. do produkcji laminatów, używanych do produkcji większości dzisiejszych ślicznych opakowań.
- futra i naturalne skóry, nic tego nie zastąpi - ileż trzeba energii, wody i innych surowców, aby uzyskać względną imitację tych naturalnych produktów. Niech sobie taki ekoterorysta spojrzy w lustro i zdejmie z siebie rzeczy wykonane niby humanitarnie, ale jakim kosztem energii - jak dobrze podejdzie do tematu to będzie goły i niekoniecznie wesoły, dziś co najwyżej może zrobić sobie przepaskę z trawy i kierpce z drzewa lipowego (ale koniecznie z odpadów) - wtedy to będzie ekolog
I jeszcze bym tak mógł wymieniać, ale po co. Wszystko się sprowadza do bieżących potrzeb trzepania kasy z maluczkich przez międzynarodowe koncerny. Dlatego osobiście mam w 4 literach ekologię. Ojciec jest myśliwym, więc od czasu do czasu mogę zjeść normalne jedzenie, a i okryć naturalnym futrem się mogę też. Żarówki używam w domu standardowe, staroświeckie, i jestem szczęśliwy - nie nabijam kabzy fabrykom chemicznym produkującym jedzenie i nne niezwykle ekologiczne produkty dla biednych..., głupich..., a może i jedno i drugie?
Czemuś biedny, boś głupi, czemuś głupi, boś biedny
Mądry nic nie powie, głupi nie zrozumie
Myślę, że przy ekologii te dwa przysłowia są ważne.
P.S. Nie jestem wrogiem ochrony środowiska, ale trzeba wg mnie do wszystkiego podchodzić racjonalnie i nie dawać się manipulować modnymi hasłami.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość mhtyl
Cytat

ładowarke warto wyjmować z gniazdka nie dlatego żeby zaoszczędzić te 0,98 złotego ale dlatego że ona po prostu dalej pracuje i się zużywa, więc może sie tak zdażyć że sie zepsuje i wtedy bedzie nas to kosztowac duzo wiecej icon_smile.gif


Najbardziej można zaoszczędzić ładując komórkę w pracy, wtedy nic nie zapłacimy za prąd icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Zaczyna się moda na wyliczanie ile to mogę i powinienem rocznie zaoszczędzić pieniędzy i przy okazji zadbać o środowisko. Żyjąc ekologicznie. Ktoś nawet wyliczył, że jak wyjmę z kontaktu ładowarkę do telefonu komórkowego po jej naładowaniu, to zaoszczędzę 98 groszy. Rocznie.

Kuuuszącaaaa propozycja. Warta rozważenia. Pół wafelka mogę za to kupić. Ale o tym potem.
Ja chcę tak żyć. A nawet muszę. Analizuję i liczę, jak to ja do tej pory żyję.



Na czym możesz zaoszczędzić.




Weź pod uwagę, że jeśli miliard osób zacznie odłączać same tylko ładowarki od prądu po naładowaniu komórki to jaka to będzie ogromna korzyść dla środowiska ?
Link do komentarza
Cytat

Odnośnie ładowarek to dobry pomysł miała UE wprowadzając standardową ładowarek dla każdej komórki.

Teraz już nie da rady odpowiedzieć na pytanie- masz może ładowarkę? A jaki masz telefon, taki no niestety icon_smile.gif

Na całe biuro wystarczy tylko jedna ładowarka itd icon_smile.gif

Autorus



Myślę, że jeszcze trochę minie czasu zanim znikną pytania w stylu ' masz ładowarkę? A jaki masz telefon "
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 lata temu...
  • 1 rok temu...
  • 1 rok temu...

Ludzie już chyba tak bardzo nie wyznają tej zasady w budowlance. Zwykle materiały są przynajmniej średnie, ale jest jeszcze jedno co interesanci powinni wiedzieć. A mianowicie chodzi o znaczenie dobrego montażu, a szczególnie w kontekście montowania okien, drzwi, bram garażowych. Częsta sytuacja to zjedzenie budżetu przez produkt, a potem resztki na montera, a on wykonuje pracę na takim poziomie na jakim mu zapłacono.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...