Skocz do zawartości

DŻIN 2G / Dominanta


Radek1r

Recommended Posts

Witam jesteśmy z żoną w trakcie budowy domu według projektu gotowego DŻIN 2G. Obecnie stan surowy otwarty. Jeżeli ktoś jest zainteresowany tym projektem chętnie podzielimy się naszymi doświadczeniami i zmianami które wprowadziliśmy.
http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/7837-dzin-2g.html
Technologia jak widać jednowarstwowa, bloczki ścian zewnętrznych 42 cm, zmiana stropu na terivę. Nie obeszło się także bez kilku zmian w rozkładzie wewnętrznych ścian.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez Radek1r (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Mnie też podoba się ten projekt icon_biggrin.gif Jakie zmiany wprowadziliście wewnątrz budynku



Podstawowa zmiana to strop, jak widać jest teriva zamiast żelbetowego. Został także zmieniony dach, krokwie wyrównane po długości do najdłuższego punktu widocznego przy wejściu i na tarasie. Na poddaszu ktoś zaprojektował słupy (podpory płatwi) we wszystkich pokojach, oczywiście prawie na środku pomieszczeń, nawet w garderobie. Zostały one przesunięte i ukryte w ściankach. Zmienił się także kierunek wejścia na górę. Poza tym kilka zmian hydraulicznych, dotyczy prowadzenia pionów kanalizy. Projektanci zapomnieli również o wyjściach dla kominiarza. Według projektu wyglądało tak, jakby miał on wyjść przez okna dachowe w pokojach. Kominy są dwa, wstawiliśmy więc dla każdego małe okno "włazowe". Dostać się do nich można poprzez schody w korytarzu poddasza, które według projektu także były. Dalej zmiana ogrzewania z olejowego na pompę ciepła pozwoliła na wykorzystanie kotłowni jako pralni. A pomieszczenie gospodarcze obok kotłowni zostało połączone z garażem.
Link do komentarza
Cytat

Podstawowa zmiana to strop, jak widać jest teriva zamiast żelbetowego. Został także zmieniony dach, krokwie wyrównane po długości do najdłuższego punktu widocznego przy wejściu i na tarasie. Na poddaszu ktoś zaprojektował słupy (podpory płatwi) we wszystkich pokojach, oczywiście prawie na środku pomieszczeń, nawet w garderobie. Zostały one przesunięte i ukryte w ściankach. Zmienił się także kierunek wejścia na górę. Poza tym kilka zmian hydraulicznych, dotyczy prowadzenia pionów kanalizy. Projektanci zapomnieli również o wyjściach dla kominiarza. Według projektu wyglądało tak, jakby miał on wyjść przez okna dachowe w pokojach. Kominy są dwa, wstawiliśmy więc dla każdego małe okno "włazowe". Dostać się do nich można poprzez schody w korytarzu poddasza, które według projektu także były. Dalej zmiana ogrzewania z olejowego na pompę ciepła pozwoliła na wykorzystanie kotłowni jako pralni. A pomieszczenie gospodarcze obok kotłowni zostało połączone z garażem.


Witaj serdecznie jestem bardzo zainteresowany zakupem i budowa domu według tego projektu własnie z pompa ciepła. Czy molbym sie spytac o kosztorys budowy wlasnie z pompa ciepła oraz czy istniałaby mozliwosc odwiedzenia placu budowy w którys wiosenny dzien i zobaczenia rozkładu pomieszczen na zywo. Nie ukrywam ze bardzo to by pomogło w podjeciu decyzji dotyczacej budowy domu według tego projektu. Prosze o PW
Link do komentarza
icon_biggrin.gif Decydując się na pompę wybraliśmy ogrzewanie podłogowe na parterze plus grzejniki w garażu, kotłowni, wc. Na poddaszu ogrzewanie podłogowe plus "małe" grzejniki, aby wymusić ruch powietrza - podłogówka grzeje równą płaszczyzną - Taki dobór podłogówka + grzejniki + dobra wentylacja powinny utrzymać bardziej przyjazny klimat pomieszczeń, przy okazji pozwoli utrzymać niższe koszty ogrzewania. Co do kosztorysu, to wszystko zależy od technologii wykonania oraz sposobu (system gospodarczy czy generalny wykonawca). O więcej informacji na temat kosztów, proszę pytać na: hr44@wp.pl
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
witam
wkoncu ktos buduje DZINA
ladny dom a tak ciezko znalezc kogos kto go buduje
ja jak wszystko dobrze pojdzie i bedzie pozwolenie to ruszam za miesiac,moj projekt jest z garazem jedostanowiskowym
tez zmienilem strop na teriwa i powiekszylem o metr taras reszta pozostala bez zmian,sciany buduje z cegly porotherm 24 cm + styropian na ocieplenie.
jesli byla by mozliwosc przeslania wiekszej ilosci fotek to bym prosil,gdyz ja dopiero poczatkujacy,jakies porady.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
witam ! jestem zainteresowany kupnem tego projektu - czy ktos z budujacych lub szczesliwych posiadaczy moze mi mniej wiecej podac powierzchnie scian zew w m^2 (chcialbym policzyc ilosc pustakow) oraz powierzchnie dachu, bo na stronie biura projektow niewiele jest szczegolow. ogolnie jak sie domek sprawuje, jakie sa koszty jego budowy (lub jego poszczegolnych etapow) ?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

witam ! jestem zainteresowany kupnem tego projektu - czy ktos z budujacych lub szczesliwych posiadaczy moze mi mniej wiecej podac powierzchnie scian zew w m^2 (chcialbym policzyc ilosc pustakow) oraz powierzchnie dachu, bo na stronie biura projektow niewiele jest szczegolow. ogolnie jak sie domek sprawuje, jakie sa koszty jego budowy (lub jego poszczegolnych etapow) ?



Witam, trochę późno ale jakoś ciągle brak czasu na komputer, tak to jest jak się buduje dom.
Powierzchnia ścian zewnętrznych to w zaokrągleniu 270 m2. Dach to 260m2.
Koszt stanu deweloperki to około 300 tys.
Dom ogólnie dosyć praktyczny, oczywiście po drobnych przeróbkach, dotyczy głównie tych kretyńskich słupów na poddaszu, ale nie tylko.
Jeżeli są jakieś konkretne pytania proszę o PW.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...