Skocz do zawartości

w kuchni otwartej 2 punkty zasysania?


autorushd

Recommended Posts

ja mam kuchnię zamkniętą, ale nie mam i nie planuję tam drzwi. Okap nie jest połączony z wentylacją, powietrze z nad płyty filtrowane jest do góry, a tam już blisko jest wywiew z wentylacji
Link do komentarza
Cytat

ja mam kuchnię zamkniętą, ale nie mam i nie planuję tam drzwi. Okap nie jest połączony z wentylacją, powietrze z nad płyty filtrowane jest do góry, a tam już blisko jest wywiew z wentylacji



Ale wtedy wymieniasz co jakis czas filtry węglowe icon_sad.gif a ja bym chciał tego uniknąć, niepotrzebne koszty, tak mi się wydaje.
Link do komentarza
Okap ciągnie i czyści powietrze TYLKO wtedy, gdy pracuje jego silnik. Jeśli podłączony jest do kratki wentylacyjnej, niewłączony, nie ma możliwości przepuszczenia powietrza przez filtr przeciwtłuszczowy i węglowy... Powinien zatem mieć "pomoc" w wentylowaniu w postaci drugiej kratki, pracującej podczas "odpoczywania" silnika okapu, aby nie dopuścić do powstania poduszki brudnego powietrza pod sufitem kuchni...
Link do komentarza
Cytat

Okap ciągnie i czyści powietrze TYLKO wtedy, gdy pracuje jego silnik. Jeśli podłączony jest do kratki wentylacyjnej, niewłączony, nie ma możliwości przepuszczenia powietrza przez filtr przeciwtłuszczowy i węglowy... Powinien zatem mieć "pomoc" w wentylowaniu w postaci drugiej kratki, pracującej podczas "odpoczywania" silnika okapu, aby nie dopuścić do powstania poduszki brudnego powietrza pod sufitem kuchni...



Ok, ale wkład węglowy zakłada sie wtedy gdy okap wypuszcza powietrze na sufit.
Jeśli połączymy okap z reku to filtr węglowy nie będzie w ogóle potrzebnym tylko zostaną kratki do łapania tłuszczu.

A może zakupić okap bez silnika? Będzie działał cały czas, a jeśli będzie awaria w kuchni wystarczy tylko przełączyć reku na wyższy bieg.

Odnalazłem stary post kolegi z forum z 2007r:

"Z szalonym zaciekawieniem i dokładnie przeczytałem wątek!
Niektóre myśli nieco mną wstrząsnęły!

Widzieliście kiedyś jak zbudowany jest dobry okap? Ma takie dość gęste kratki. To jest filtr przeciwtłuszcowy. To się myje.
Pisałem już kiedyś, że należy kupić możliwie dobry okap, wyjąć z niego wentylatorek i dać dziecku do zabawy. Z braku dzieci można też rzucić za psem (sąsiada)
W takim układzie jest zbędny! Rozważany kanał to kanał WYWIEWNY. Przed wymiennikiem rekuperatora powinien być jeszcze jeden filtr (EU3). Tym kanałem nigdy i nic nie powinno się dostawać do wnętrza. Wentylatorek w tym miejscu kompletnie chrzani koncepcję wymiany zrównoważonej.
Kuchnia i kotłownia to miejsca, gdzie uwalniane są spore ilości ciepła. Nielogiczne jest nieobejmowanie okapu odzyskiem. W imię oszczędności kawałka szmatki filtracyjnej?

Jak czytam, są artyści, którzy kompletnie się na tym nie znają, a robotę mają!

Pozdrawiam Adam M. "

PS. Napisałem do firmy http://www.okapykuchenne.pl/start (kiedyś tam kupiłem okap) i się dowiedziałem ze jest taka opcja aby kupić sam okap bez silnika icon_smile.gif

Autorus Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...