Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
benkston

Zmiany w warunkach zabudowy

Recommended Posts

Wnioskowałem o wydanie w warunkach zabudowy oczyszczalni przydomowej i powierzchnię zabudowy do 150m2.
Niestety okazało się, że na działce są pokłady torfy!
Co mam zrobić skoro w takim gruncie nie mogę zainstalować oczyszczalni przydomowej?
A co mam zrobić gdybym chciał budować dom o powierzchni zabudowy powyżej 150m2?

zawsze można zainstalować szambo i czekać na kanalizacje (szambo w przyszłości można wykorzystać jako zbiornik na deszczówkę

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• jeżeli ktoś szuka meble ogrodowe , możecie sprawdzić tego producenta https://zumm.pl/
    • Dzięki za uwagę, bo już chcialem zdzierać styropian ze ścian, żeby polepszyć ten stosunek. Kurcze - w życiu bym się nie domyślil.                                                                                              Wracajac do wietrzenia - sposób jest też ważny. Norma, normą, -  a sposób może dawać mniej lub więcej strat.
    • Rzeczywiście zmieniło się wiele, w temacie pomp ciepła. Informacje mogą być więc nieaktualne i niekompletne, dzisiaj warto zapytać o rodzaje czynników, posiadane certyfikaty m. im. EHPAQ, czy funkcje dodatkowe, komunikację itd... wiem, bo wypełniam często tabele do podobnych zestawień.  W dobie walki o czyste powietrze, oczywistym jest, że ta technologia będzie się rozwijać. Pokazują to chociażby wyniki sprzedażowe, czy badania rynku. W Viessmann od samego początku pokazywaliśmy, że fotowoltaika i pompa ciepła mogą się wspomagać. Polecamy też w swojej ofercie inne połączenia hybrydowe.   
    • Witam serdecznie zacne grono. Zaczynam przygodę z budową własnegowymarzonego domku i co za tym idzie mam wiele pytań, wątpliwości itp tak jak to nie jeden z was. Jedno z bardziej nurtujących mnie pytań na które nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi to czy można położyć siatkę + klej zamiast tynków wewnątrz domu. Dom będzie parterowy bez użytkowego poddasza, ściany nośne jak i działowe będą wykonane z betonu komórkowego prawdopodobnie z Ytonga. Tak jak każdy chciałbym zaoszczędzić trochę pieniędzy i samemu zrobić tynki. Czy ktoś słyszał o w/w rozwiązaniu, czy jest to dobre rozwiązanie które będzie na lata. A jeżeli nie to co proponujecie zamiast tynków tradycyjnych kładzionych mechanicznie - np płyty KG? Z góry dziękuję za odpowiedzi i wszelkie sugestie.
      P.S. Jeden z właścicieli domu nowo wybudowanego ok rok temu podsunął mi taki pomysł siatka + klej bo sam sobie takim systemem wykonał tynki wewnętrzne (dom również wybudowany z betonu komórkowego). Chwali sobie ten system bo raz że sam sobie go wykonał to i koszta dużo mniejsze od tynków tradycyjnych.  
    • Zgłaszam zdecydowany sprzeciw wobec takiego sformułowania.
  • Popularne tematy