Skocz do zawartości

Wymiana podłogi drewnianej


Recommended Posts

Mam zamiar wymienic podloge w dwoch pokojach.Budynek z lat 70 wiec podloga tzw.biała czyli beton a na tym dzwigary(lub legary nie wiem dokladnie jak to sie nazywa)jakies 10x8 cm plus deska ok 2 cm.Razem od wylewki do obecnej gornej krawedzi podlogi 10 cm(dzwigar 8cm deska 2 cm).Czy mozna dac folie izolacyjna potem styropian utwardzony(styropur) 5 cm a na to 5 cm wylewke betonu lub wylewke samopoziomujaca.Czy tyle wystarczy?A moze mozna inaczej?Prosze o porady
Link do komentarza
Cytat

Mam zamiar wymienic podloge w dwoch pokojach.Budynek z lat 70 wiec podloga tzw.biała czyli beton a na tym dzwigary(lub legary nie wiem dokladnie jak to sie nazywa)jakies 10x8 cm plus deska ok 2 cm.Razem od wylewki do obecnej gornej krawedzi podlogi 10 cm(dzwigar 8cm deska 2 cm).Czy mozna dac folie izolacyjna potem styropian utwardzony(styropur) 5 cm a na to 5 cm wylewke betonu lub wylewke samopoziomujaca.Czy tyle wystarczy?A moze mozna inaczej?Prosze o porady



Na sam dół daj folie/pape, potem utwardzony styropian pod wylewke, nastepnie wylewkę ze zbrojeniem w postaci siatki o oczkach 5 x 5 cm z drutu fi 3,0, (to zabezpieczy przed pękaniem), na góre wylewke samopoziomującą i okładzinę (glazure, terakote lub inne)

pzdr.

S.
Link do komentarza
Cytat

Układ warstw prawidłowy, z tym, że wylewkę należy oddylatować od ścian wkładką elastyczną gr. ok 1 cm.

Inny wariant to zastosowanie suchego jastrychu z płyt gipsowo-włóknowych zamiast betonowej wylewki.


Pytałem o te plyty gipsowo-włoknowe i musze poiedziec że to generalnie porażka.Raz że w Opolu tego nie dostane od ręki tylko na zamówienie a dwa po rozmowie z przedstawicielem Knaufa to juz mi sie chyba odechciało.Okazuje sie że zespolona plyta knaufa o grubosci 22 mm kosztuje 88zl/m2 plus vat czyli ok100 zl/m2 a w grubosci 33 mm 120 zl/m2.Mam do zrobienia ok 36 m2 to koszt samych plyt wyniosł by w zaleznosci od grubosci 3600 lub 4300 za same plyty a doliczyc trzeba jeszcze styropian folie wkrety klej i ewentualnie podsypke.Strach pomyslec.Pozostaje wiec chyba tylko tradycyjna metoda czyli folia styropian utwardzony wylewka betonowa plus siatka i wylewka samopoziomujaca.Ogólnie mam 10-11 cm jakie grubosci poszczegolnych warstw zastosowac.Dzieki za wszelkie porady
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...