Skocz do zawartości

Dofinansowania na pompy ciepła


JacekW_BB

Recommended Posts

Wrzucam ten post, ponieważ wielu forumowiczów zapewne zainteresuje temat. Ponoć w tym roku planowane są dofinansowania na pompy ciepła. Rząd uznał - zgodnie z jedną z dyrektyw UE - pompę za jedno z odnawialnych źródeł energii, stąd dofinansowania będą możliwe zarówno w ramach PONE (to oczywiście uzależnione będzie od gminy) oraz może w ramach podobnego programu co solary.

Edytowano przez JacekW_BB (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Jak to w życiu bywa.
Co co już kupili zapłacili więcej - bo bez "dopalaczy"
Program taki jak dofinansowanie za solary = to ja dziękuję. Nabijanie kasy bankom, ale teraz podnieśli stopy procentowe, więc jeszcze dokładniej trzeba czytać umowy!!! icon_biggrin.gif
Poza tym programu jeszcze nie ma, tak?
Więc jak można go wprowadzić w tym roku?
Link do komentarza
Cytat

Na tym, że część inwestycji będzie dofinansowana. Wiem, że banki wezmą swoje, ale byłbym daleki od tego, że na PONE czy innych programach klienci nie korzystają.



Korzysta Gmina, bank, firma instalująca, a klient zyska parę stówek, ale ma związane ręce i ma goowno do gadania.
Znam to z własnego podwórka.
Link do komentarza
Cytat

Na tym, że część inwestycji będzie dofinansowana. Wiem, że banki wezmą swoje, ale byłbym daleki od tego, że na PONE czy innych programach klienci nie korzystają.



osobiście nie posiadam aż takich pokładów optymizmu ....
dopłaty do kredytów też miały być superhiperextra - i dla ludzi .... natomiast o tym, że nie dla wszystkich , a nawet dla niewielu - już tak głośno nie było ....
na dzień dobry w PKO dostałam lepsze warunki niż te z dofinansowaniem ..... o czym skrupulatnie przedstawiając dokładną ofertę nie omieszkała poinformować mnie sama pracownica PKO - banku który kredyty z dofinansowaniem miał tak ochoczo udzielać....

natomiast co do reklamy , autoreklamy czy antyreklamy .... po raz kolejny widać czarno na białym , że dzisiejsi forumowicze nie wierzą jak te cielęta w to co ktokolwiek na forum napisze .... więcej ostrożności zalecam - reklamodawcom , bo bardzo łatwo stracić honor jak i kasę którą z założenia miało się przecież zarobić..... icon_wink.gif
Link do komentarza
Kupiłem pompę ciepła "za własne" bez ekstra kredytów i dofinansowań. Ale wykonawca powiedział mi, że bank - ten od "ochrony" chciał za wejście do programu od nich jako od instalatorów ok 10%. I co może myślisz, że końcowy odbiorca, czyli ja nie zapłacę za te "polecenia". Wszystko ma swoją cenę i akurat to ten nieszczęsny klient za wszystko płaci. A pieniądze są moje i zarobione przeze mnie, więc nawet z konieczności wybiorę to co DLA MNIE jest lepsze.
Potem wyliczenia i długi godziny spędzone na symulacjach icon_biggrin.gif a na koniec wszystko do .....y, bo ktoś zaczął "pomagać" ekologii w sumie i tak za moje pieniądze icon_sad.gif które ja na pewno lepiej bym wykorzystał, gdyby mi ich nie zabrano wcześniej...
Link do komentarza
No tak bank od środowiska niestety ma takie warunki współpracy. Wysokość oprocentowania kredytu klienta zależna jest od tego jaką kwotę dopłaci instalator. Zresztą wspominane przez ciebie kredyty obecnie się skończyły. Ponoć w lutym ponownie temat ruszy. Co do dofinansowań, to jednak będę upierał się, że lepiej, zaoszczędzić te parę "stówek". icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Wrzucę swoje „trzy grosze” tak dla rozjaśnienia.

1. Od dawien dawna gminy w ramach swoich środków i programów ochrony środowiska, miały możliwość finansowania (dofinansowania) pomp ciepła – w kilku realizowane z różnym skutkiem.
2. 2. Dyrektywa UE taki obowiązek nakładała i nakłada na gminy, – czyli nic nowego w tym zakresie, a raczej odgrzewany kotlet marketingowy bo straszna mizeria finansowa gmin.
3. Faktycznie istnieją przymiarki do „rządowych” programów w tym zakresie, ale nic konkretnego nie wiadomo – wszystko to tylko spekulacje, skwapliwie wykorzystywane przez „producentów” w celach (znów) marketingowych.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...