Skocz do zawartości

Dostosowanie przewodu kominowego do pieca kondenasacyjnego


Recommended Posts

Mam zwykły piec gazowy,średnica przewodu kominowego 100mm. Myślę nad wymianą na piec z zamkniętą komorą w systemie rura w rurze.

Na rynku są giętkie przewody kominowe o średnicy 80mm, dla mnie idealny byłby 60mm ale takiego nie znalazłem.
Chciałbym wprowadzić taki giętki przewód do istniejącej rury.

A może jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie? I czy przewód 80 w róże 100 mógłby ewentualnie być?

Autorus
Link do komentarza
Cytat

1/ rura spalinowa 60 mm tylko przy całkowitej długości komina do 2,5 m
2/ rura spalinowa 80 mm dla komina o długości do 12 m
3/ możesz rozważyć kocioł pulsacyjny (firma Ciepłotech) - tam średnice przewodów spa;inowych są małe

poz. 1 i 2 dla kotłów o mocy do ok. 30 kW

przewody spalinowe raczej sztywne



Czyli jak rozumiem można włożyć rurę 80 w rurę 100 i będzie ok.

Zależy mi aby włożyć przewód elastyczny bo jest on w jednym kawałku i nie ma konieczności łączyć.

W instrukcji kotła de dietrich napisano że może byc przewód 60mm do długości komina 7,5m

Autorus
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam serdecznie,mysle ze moj przypadek jak najbardziej pasuje abym go wlasnie tu opisal.Podczas budowy domu i w wyniku wielu nieprzewidywalnych czynnikow zewnetrznych(niezaleznych ode mnie),zmienilem zrodlo ciepla w moim domu z pieca na paliwa stale na kociol gazowy(kondesat w moim przypadku).Sila woli komin systemowy,ktory wczesniej byl murowany do innego kotla teraz nie zabardzo mi pasuje z przylaczem do kotla gazowego...Zamieszczam zdjecie, moze mi cos doradzicie,bardzo prosze o pomoc.Pozdrawiam

DSC01446.jpg

Edytowano przez rijswijker (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Ekspert ze mnie żaden, ale
Takie moje małe spostrzeżenie:
Czemu na wylocie z pieca nie ma zaworu?
Takie to trochę nie logiczne.

Załóżmy że chcę przeczyścić filtr. Zamykam zawór na wlocie, odkręcam filtr a tu kicha. Woda z układu się wylewa (tzn wlatuje do pieca wylotem), no chyba że piec ma zawór zwrotny.
Podobnie będzie przy zdjęciu pieca cała woda się wyleje.


Link do komentarza
Cytat

Ekspert ze mnie żaden, ale
Takie moje małe spostrzeżenie:
Czemu na wylocie z pieca nie ma zaworu?
Takie to trochę nie logiczne.

Załóżmy że chcę przeczyścić filtr. Zamykam zawór na wlocie, odkręcam filtr a tu kicha. Woda z układu się wylewa (tzn wlatuje do pieca wylotem), no chyba że piec ma zawór zwrotny.
Podobnie będzie przy zdjęciu pieca cała woda się wyleje.


Dzieki za zainteresowanie(podpowiedz),a moze cos na temat mnie interesujacy cos podpowiesz,hej.
Link do komentarza
zawory są zabudowane w kotle,
nie piecu

do zabudowania systemu spalinowego potrzeba,
pakiet DY 707 redukcja ze 80/125x60/100
pakiet Dy 709 i pakiet DY 711,
te trzy pakiety załatwiają Ci wszystkie potrzebne kształtki,
do tego musisz mieć jeszcze rury fi 80 z uszczelkami które włożysz do komina,
dotyczy to zdjęcia z MCR
Link do komentarza

do zabudowania systemu spalinowego potrzeba,
pakiet DY 707 redukcja ze 80/125x60/100
pakiet Dy 709 i pakiet DY 711,

Witam,dodam tylko,ze zassanie bedzie szlo przez sciane budynku nie z komina,a jesli chodzi o "pakiety"to nie za bardzo rozumiem.Czy to sa jakies systemowe rozwiazania no i gdzie ich szukac?A ten otwor w kominie systemowym czym zalatac?no i wreszcie jak zrobic nowy otwor?Chociaz za te porady rowniez bardzo wielkie dzieki.Pozdrawiam
Link do komentarza
po tym poście w Twoim przypadku, musisz zastosować pakiet DY 723, czyli rozdzielacz z 60x100 na 2x80, pakiet DY 711 tj kolano fi 80 z podporą, płytę dachową i kołnierz przeciwdeszczowy i rurę fi 80 0,5 m, kolano fi 80, rury fi 80, do komina 7 szt. do zasysania powietrza do spalania pakiet DY 38 składający się z ustnika poziomego i dwóch rozet fi 80 i tyle rur by wyjść za ścianę
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...