Skocz do zawartości

Instalacja grzewcza i sanitarna


Recommended Posts

Witam, przeprowadziłem się do "nowego" mieszkania i potrzebuję zainstalować cokolwiek do ogrzewania i ciepłej wody. Ostatnio moją uwagę przykuły ekopiece i mam pytanie jaki powinienem wybrać i co do niego trzeba dokupić? Mam mieszkanie 42 m2, planuję ogrzewanie podłogowe, w sumie 4 grzejniki i 120-140 litrowy zbiornik na wodę. potrzebuję pewnie ekopiecyk z płaszczem wodnym tylko jaki? Poza tym mam pytanie, czy ten ekopiec pobiera prąd tylko do rozpalania i wszystkich sterowników czy palnik pobiera prąd przez cały czas? nie znam się bardzo na tym i mam wątpliwości, które mam nadzieję że rozwiejecie...
Link do komentarza
Cytat

Witam, przeprowadziłem się do "nowego" mieszkania i potrzebuję zainstalować cokolwiek do ogrzewania i ciepłej wody. Ostatnio moją uwagę przykuły ekopiece i mam pytanie jaki powinienem wybrać i co do niego trzeba dokupić? Mam mieszkanie 42 m2, planuję ogrzewanie podłogowe, w sumie 4 grzejniki i 120-140 litrowy zbiornik na wodę. potrzebuję pewnie ekopiecyk z płaszczem wodnym tylko jaki? Poza tym mam pytanie, czy ten ekopiec pobiera prąd tylko do rozpalania i wszystkich sterowników czy palnik pobiera prąd przez cały czas? nie znam się bardzo na tym i mam wątpliwości, które mam nadzieję że rozwiejecie...




O ile dobrze rozumiem, masz na mysli piece kominkowe? Weryfikując informacje na stronie producentów tych urządzeń (zwrotnie otrzymujemy sporo wyników wyszukiwania poniewaz nie jest to raczej nazwa zastrzeżona) można trafić na prosty, zwięzły opis, który odpowie na pierwszą część Twojego pytania.
Oto LINK. Piece te rozprowadza również część firm, która ma w ofercie kominki (produkt pokrewny) - np. KOPERFAM. Idąc tym tropem znalazłem ten opis:

"Moc pieca regulowana od 2,5 do 13 kW, sprawność powyżej 90%, masa 150 kg, zużycie energii elektrycznej maks. (w momencie rozpalania) 110 W. " Jest tu mowa o konkretnym modelu z TEGO LINKA, ale dla Ciebie istotna jest szczególnie informacja o niskim poborze energii elektrycznej potrzebnej jedynie do zainicjowania procesu spalania.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...