Skocz do zawartości

cztery katy podwojny garaz


Recommended Posts

Witam wszystkich .Mam pare pytań może ktoś pomoże .Mamy działke ,mamy plany,mamy pozwolenie,tylko brak koncepcji z czego budować.Budować - bloczki czy porotherm,dachowka czy blacha,strop normalny czy drewniany oto są pytania . icon_biggrin.gif może przeczyta to ktoś bardziej kumaty niż ja -czekam pozdrowionka dla was wszystkich.
Link do komentarza
Cytat

Czegoś tu nie rozumiem .... piszesz , że masz pozwolenie (no, chyba że rodziców icon_biggrin.gif icon_rolleyes.gif ) .... ale jeśli jednak nie - tylko na budowę ... to musisz mieć projekt - bo jest on niezbędny do wydania pozwolenia na budowę ...
to - materiały z których masz dom postawić są ujęte w projekcie domu ....
dojaśnij .....



witaj Piekna icon_biggrin.gif - sory ładna jestes ale do rzeczy.Mamy wszystko co potrzebne by postawić dom -ten wymarzony,pozwolenia, plany,projekt. itp. itd.W projekcie zawarte jest prawie wszystko,ale no właśnie koszty .Wychodzimy z założenia wydać raz a dobrze,i tu jest problem.Fundament- problemu niby nie ma.Ściany w projekcie są budowane z betonu komorkowego,a może lepszy by był Porotherm.W planach typowego stropu nie ma, tylko jakis podwieszany drewniany.Wiekszość budowlańców i ekip robiących dachy (mam ekipę do murow i do dachu parają sie tym tematem prawie 30 lat )odradzają ten drewniany,wszyscy są za typowym stropem-czyli koszty będą już inne, co tyczy się też fundamentów(większy ciężar stropu).Teraz dach(poddasze nieuzytkowe)blacha czy dachówka,jeśli dachowka to jaka ceramiczna czy betonowa-większość poleca ceramiczną-a może blachodachowka icon_biggrin.gif i jestem totalnie zakręcony -jak rondo w Będzinie icon_biggrin.gif pozdrowienia dla wszystkich co czytają moje wypociny-chyba sie napije czegoś mocniejszego pa -acha pozdrowienia od rodziców dla wszystkich w szczególnosci dla Ciebie Piekna icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

witaj Piekna icon_biggrin.gif - sory ładna jestes ale do rzeczy.



a , dziękuję ... zielony to mój kolor , zdecydowanie ...

Cytat

Mamy wszystko co potrzebne by postawić dom -ten wymarzony,pozwolenia, plany,projekt. itp. itd.W projekcie zawarte jest prawie wszystko,ale no właśnie koszty .



uffff... jednak nie tylko pozwolenie rodziców....

Cytat

Wychodzimy z założenia wydać raz a dobrze,i tu jest problem.



to trzeba było myśleć na etapie zakupu i adaptacji projektu ....

Cytat

Fundament- problemu niby nie ma.Ściany w projekcie są budowane z betonu komorkowego,a może lepszy by był Porotherm.



byłby czy nie byłby - masz w projekcie bk ... zdaj sobie sprawę, ze każdy materiał ma inne normy obciążeń ...
Twój projekt jeśli jest kompletny - i po adaptacji , przygotowany do budowy - jest skonstruowany dla tego właśnie materiału ...
zapytaj kierbuda czy to taka prosta sprawa - zmiana materiału .... jeśli się zgodzi , masz to w kieszeni ....
p.s. szczerze wątpię, tylko skończony głąb by to podpisał....

Cytat

W planach typowego stropu nie ma, tylko jakis podwieszany drewniany.Wiekszość budowlańców i ekip robiących dachy (mam ekipę do murow i do dachu parają sie tym tematem prawie 30 lat )odradzają ten drewniany,wszyscy są za typowym stropem-czyli koszty będą już inne, co tyczy się też fundamentów(większy ciężar stropu).Teraz dach(poddasze nieuzytkowe)blacha czy dachówka,jeśli dachowka to jaka ceramiczna czy betonowa-większość poleca ceramiczną-a może blachodachowka icon_biggrin.gif



jak wyżej ... jeśli masz projekt skonstruowany na minimalne obciążenia (bk, drewniany strop, blacha) ... to zmiana na ceramikę , betonowy strop i dachówkę nie wchodzi w grę ot tak sobie ....

Cytat

i jestem totalnie zakręcony -jak rondo w Będzinie icon_biggrin.gif



co Ty powiesz? niemożliwe .... icon_eek.gif
aż dziwne patrząc na Twój jakże wyważony i stonowany w formie i treści wpis ... icon_razz.gif icon_lol.gif

Cytat

pozdrowienia dla wszystkich co czytają moje wypociny-chyba sie napije czegoś mocniejszego pa -



nie wiem czy pomoże , ale zaszkodzić bardziej już chyba nie zdoła...

Cytat

acha pozdrowienia od rodziców dla wszystkich w szczególnosci dla Ciebie Piekna icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif



podziękuję również ode mnie , pozdrów i przekaż żeby mieli na Ciebie oko bo inaczej pod gruzami własnego domu zginiesz jak nic ...
Link do komentarza
jeszcze dopiszę ... oczywiście wszystko co chcesz jest do zrobienia ....
ale wymaga nieco zachodu - trzeba od nowa przeliczyć obciążenia , na pewno więźby - skoro była planowana pod blachę to trzeba będzie zwiększyć przekroje krokwi ...
jeśli chcesz strop betonowy i zmianę materiału na ściany nośne - to samo ....
nie wiem kto powinien to zrobić - stawiam że bardziej architekt niż kierbud , ale pewna nie jestem ...
Link do komentarza
icon_cool.gif pewnie nie napisałem ,może zapomniałem , icon_wink.gif .W projekcie jest strop drewniany i dachówka ale ciągle chodzi mi po głowie ten strop-czy on się sprawdzi ? icon_confused.gif: .Może ma ktoś taki ,niech napisze .A gdyby tak jakiś cienki strop (poddasze nieużytkowe)i lekką blacho-dachówkę taką Zieloną icon_lol.gif .Pozdrowionka dla wszystkich icon_mrgreen.gif

icon_cool.gif pewnie nie napisałem ,może zapomniałem , icon_wink.gif .W projekcie jest strop drewniany i dachówka ale ciągle chodzi mi po głowie ten strop-czy on się sprawdzi ? icon_confused.gif: .Może ma ktoś taki ,niech napisze .A gdyby tak jakiś cienki strop (poddasze nieużytkowe)i lekką blacho-dachówkę taką Zieloną icon_lol.gif .Pozdrowionka dla wszystkich icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

icon_cool.gif pewnie nie napisałem ,może zapomniałem , icon_wink.gif .W projekcie jest strop drewniany i dachówka ale ciągle chodzi mi po głowie ten strop-czy on się sprawdzi ? icon_confused.gif: .Może ma ktoś taki ,niech napisze .



nie posiadam .... więc się nie wypowiadam .... icon_rolleyes.gif

Cytat

A gdyby tak jakiś cienki strop (poddasze nieużytkowe)i lekką blacho-dachówkę taką Zieloną icon_lol.gif .Pozdrowionka dla wszystkich icon_mrgreen.gif



zielona blachodachówka mi się nie podoba .... icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

icon_cool.gif pewnie nie napisałem ,może zapomniałem , icon_wink.gif .W projekcie jest strop drewniany i dachówka ale ciągle chodzi mi po głowie ten strop-czy on się sprawdzi ?



też już dojrzałam, że dachówka w projekcie ... jeśli to o ten chodzi ...
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/czterykaty/index.php

natomiast nie wiem po co Ci strop betonowy skoro poddasze w projekcie jest nieużytkowe - drewniany w zupełności wystarczy ... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
icon_biggrin.gif witam ponownie wszystkich,jak wam minął dzionek, mam nadzieje że ok.Po co betonowy icon_confused.gif: pewnie trwalszy jest ,tyle tych trąb powietrznych jest- drewniany może porwać a może nie, sam nie wiem icon_smile.gif.Brak pewności co do drzewa ,tak u nas jest , dziś sobie rośnie a jutro robią z niego kratownicę-a może tak mi się wydaję icon_confused.gif: .Jestem totalnym laikiem względem budowania domów ,jak to się mówi (zielony jestem) icon_redface.gif .Może czyta to Ktoś kto buduje taki sam -oooooodezwij się Ktosiu,pozdrowienia i miłych snów icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Buduj tak jak masz w projekcie. Wychodzę z założenia, że ten co projektował zna się na rzeczy, a materiały jakie masz są ok, więc po co coś zmieniać i utrudniać sobie życie:P Ja starałem się kombinować, naczytałem się, napytałem i w sumie zostanie taki projekt jaki był od początku. No mam nadzieję, że podczas realizcji budowy nikła wiedza, którą zdobyłem się przyda:)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...