Skocz do zawartości

Prostopadły układ kalenic


Mona7

Recommended Posts

Witam
Dlatego przed zakupieniem projektu należy sprawdziać zapisy MPZP. Prawdopodobnie takie zapisy zostały już sprawdzone w momencie zakupu działki - chyba , że działka została nam dana w spadku....
Jedynym - prostym rozwiązaniem jest zwrócenie projektu, oczywiście gdy taki projekt nie ma widocznych oznak używania (wprowadzonych opisów). Trzeba próbować.
No i teraz szukać nowego projektu (ale radze wcześniej porozmawiać z architektem -aby nie napotkać na podobny problem) takiego , który spełniałby oczekiwania i spełniał wytyczne planu. Albo pomyśleć o projekcie indywidualnym.
Do zmiany zapisów w planie , nie przystępowałabym - bardzo czasochłonne. No warto się zastanowić - czy warto.

Pozdrawiam
Odwiedź moją stronę
Link do komentarza
Cytat

Dlatego właśnie pytam czy są jakieś możliwości ponieważ działki jeszcze nie kupiłam jestem przed podpisaniem umowy i ją sprawdzam a projektu też nie i sprawdzam czy w razie czego coś można zrobić czy lepiej zmienić działkę albo projekt icon_smile.gif



jeżeli jesteś nastawiona na działkę w tej okolicy
to lepiej będzie zmienić projekt niż działkę
możliwe, że sąsiednią wieś w MPZP będzie miała zapisy, które Ci będą pasować
ale równie dobrze mogą być podobne zapisy, które obowiązują w tej wsi
Link do komentarza
Cytat

Tam w całej gminie są praktycznie te same zapisy więc raczej projekt zmienić będzie łatwiej icon_smile.gif



Nie masz działki i nie masz projektu - to masz sprawę łatwą icon_biggrin.gif .

Ale na pewno nie należny podporządkowywać kupna działki pod projekt . Raczej odwrotnie.
Dobrze , że sprawdzasz wszystko wcześniej.
Ale daleko nie sięgając - chyba identyczny pod względem funkcji ale z dachem dwuspadowym jest dom "Melite I"
http://www.dobredomy.pl/projekt/meliteI
Daleko nie musisz szukać - jak on Ci się tak podoba. Chyba , że urok tkwi w dachach wielospadowych?? Ale widać , że z dachami wielospadowymi będziesz musiał się pożegnać.
Oczywiście trzeba sprawdzić czy pozostałe zapisy planu są spełnione - np. kąt dachu, a może wysokość ??

Pozdrawiam
Odwiedź moją stronę
Link do komentarza
mam podobny problem (chyba nawet gorzej). U mnie kalenica musi iść prostopadle do osi drogi (podczas gdy wszystkie działki są ułożone do drogi ukośnie). To są masakry. Wokół stoją domy w stylu komunistycznego klocka, a tu nagle my musimy budować wg. jakiś idiotycznych widzimisie.

Oto mój dach który spełnia warunek położenia kalenicy prostopadle do osi drogi, pomimo że dom będzie ułożony ukośnie:
Brak obrazkaBrak obrazka
Link do komentarza
Cytat

mam podobny problem (chyba nawet gorzej). U mnie kalenica musi iść prostopadle do osi drogi.
Oto mój dach który spełnia warunek położenia kalenicy prostopadle do osi drogi, pomimo że dom będzie ułożony ukośnie:



Witam.
Rzeczywiście - przypadek kuriozalny.
Tak się dzieje wtedy gdy założenia MPZP dotyczą dużego terenu i nie sprawdzono wszystkich jednostkowych przypadków - patrz w/w działka.
Moim zdaniem w w/w przypadku np. przy dachu dwuspadowym gdy w/w kalenica będzie odchylona nieznacznie od dosłownej prostopadłości od osi drogi - nic się nie stanie. Bo tworzenie dachów jak na załączonym rysunku- jest po prostu bezsensowne.
Proszę w/w przypadek wyjaśnić w urzędzie , przed rozpoczęciem tworzenia . icon_biggrin.gif

Pozdrawiam
Odwiedź moją stronę
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Rzeczywiście - przypadek kuriozalny.
Tak się dzieje wtedy gdy założenia MPZP dotyczą dużego terenu i nie sprawdzono wszystkich jednostkowych przypadków - patrz w/w działka.
Moim zdaniem w w/w przypadku np. przy dachu dwuspadowym gdy w/w kalenica będzie odchylona nieznacznie od dosłownej prostopadłości od osi drogi - nic się nie stanie. Bo tworzenie dachów jak na załączonym rysunku- jest po prostu bezsensowne.
Proszę w/w przypadek wyjaśnić w urzędzie , przed rozpoczęciem tworzenia . icon_biggrin.gif


oczywiście. O ile odchylenie od normy nie przekroczy 5% icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

oczywiście. O ile odchylenie od normy nie przekroczy 5% icon_biggrin.gif



Nie ma takiej normy , która to określa. Skąd taki wniosek. Wg mnie nie chodzi o dokładne ustawienie prostopadłe kalenicy w stosunku do osi drogi ale o ogólny układ dachów w stosunku do drogi. Czy domy są ustawione szczytami do drogi - czy tez połaciami dachu. Bo tak będziemy odczytywać cały układ urbanistyczny (oczywiście pomijając to , że pozostałe domy mają dachy płaskie).

Pozdrawiam
Odwiedź moją stronę
Link do komentarza
Cytat

ale moja działka jest na 19 MN
W sumie wkleiłem nie najlepszy fragment. Myślę że ten będzie właściwy:


Ok icon_biggrin.gif .
ale zapisy co do dachów podobne:
Rozumiem , że zgodnie z n/w

w pkt 2 przytoczonego MPZP jest napisane:
icon_cool.gif symetryczne nachylenie połaci dachowych w przedziale 38-50st
10) dachy dwu i wielospadowe
i najważniejsze
11) kalenica nad główną częścią budynku prostopadle lub równolegle do lini rozgraniczającej z terenem oznaczonym na rysunku planu symbolem 7kDd z dopuszczeniem odchylenia o 5st

jeszcze raz dokładnie to samo icon_biggrin.gif
Niestety bez sprawdzenia dokładnego tego na mapie (planie) nie jestem w stanie nic więcej pomóc. Myślę , że jakieś rozwiązanie jest. Nie ma spraw nie do rozwiązania - przynajmniej ja tak uważam.

Podeślesz skan swojej działki z zaznaczonym budynkiem istniejącym oraz wyrysem z planu MPZP - zobaczę czy można mieć inne spojrzenie oraz inne rozwiązanie na w/w temat.

Pozdrawiam
Edytowano przez BoARCH (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
ale ja już mam temat rozwiązany. Patrz post nr. #9

Wkleiłem to tylko aby pokazać jak durne potrafią być ustalenia w MPZP.

Cytat

jeszcze raz dokładnie to samo icon_biggrin.gif
Niestety bez sprawdzenia dokładnego tego na mapie (planie) nie jestem w stanie nic więcej pomóc. Myślę , że jakieś rozwiązanie jest. Nie ma spraw nie do rozwiązania - przynajmniej ja tak uważam.

najwyraźniej przegapiłaś post bajbagi icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

ale ja już mam temat rozwiązany. Patrz post nr. #9



Nie przegapiłam postu nr #9. Ale nie odczytałam go jako ciekawostki - tylko "problem".
Mam nadzieje , że nie jest to ostateczne rozwiązanie dachu projektowanego domu. icon_biggrin.gif
Bo przy symetrycznym nachyleniu połaci dachowej - okapy w przedstawionym szkicu są na rożnych "płynnych" wysokościach - okap jest jak falbanka o nierównych brzegach.

Pozdrawiam
Odwiedź moją stronę
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...