Skocz do zawartości

malutkie płytki?


Recommended Posts

Cytat

podobaja mi się takie płytki jak w łazience na tych zjdęciach? to są takie malutkie płytki czy normalnej wielkosci a tylko tak wyglądają?


W łazience niebieskiej na 99,9% jest to mozaika (czyli płyteczki o rozm. ok. 2.5x2.5 cm) , a w zielonej na 99,5% są to płytki ze wzorem mozaiki i do tego jeszcze dość nierówno ułożone icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

A ja sądze,że w obu przypadkach jest to mozaika i nie wiem poczym wnosisz,że są nierówno ułożone?


Z linku, który był w niewyedytowanej wersji pierwszego postu od mirki1232 (nie wiem czego ona zmieniła postać swojego listu icon_rolleyes.gif ) ściągnąłem i powiększyłem oba zdjęcia i na zdjęciu zielonej łazienki na ścianach widać wyraźnie linie podziału "mozaiki" na prostokąty z grubsza 30x40 cm i w świetle widać uskoki poszczególnych płytek icon_rolleyes.gif To samo widać wewnątrz "wanny" wyłożonej wewnątrz również tymi płytkami...
W obecnym widoku postu i przy aktualnej wielkości zamieszczonych zdjęć tego nie zauważysz icon_confused.gif
Jeśli chcesz - poproś mirkę o ponowne zamieszczenie tamtego linku i sam sprawdzisz icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Z linku, który był w niewyedytowanej wersji pierwszego postu od mirki1232 (nie wiem czego ona zmieniła postać swojego listu icon_rolleyes.gif ) ściągnąłem i powiększyłem oba zdjęcia i na zdjęciu zielonej łazienki na ścianach widać wyraźnie linie podziału "mozaiki" na prostokąty z grubsza 30x40 cm i w świetle widać uskoki poszczególnych płytek icon_rolleyes.gif To samo widać wewnątrz "wanny" wyłożonej wewnątrz również tymi płytkami...
W obecnym widoku postu i przy aktualnej wielkości zamieszczonych zdjęć tego nie zauważysz icon_confused.gif
Jeśli chcesz - poproś mirkę o ponowne zamieszczenie tamtego linku i sam sprawdzisz icon_smile.gif




Z tego co się orientuję to można je zamowić i nierówne i równe - to sa male płyteczki naklejone na siatkę - zamawia się wzór i dostaje się go w wielkości chyba 30/30 cm ale nie jestem pewny.
Link do komentarza
Cytat

Z tego co się orientuję to można je zamowić i nierówne i równe - to sa male płyteczki naklejone na siatkę - zamawia się wzór i dostaje się go w wielkości chyba 30/30 cm ale nie jestem pewny.


Co to znaczy "można je zamowić i nierówne i równe"???
Chodziło mi o to, że one są nierówno ułożone już na ścianie...
A mozaika sprzedawana jest nie tylko na siatce - niektórzy producenci oklejają ją folią od frontowej strony płytki, inni dają worek płyteczek, ale tu nie o to chodzi...
Link do komentarza
Chciałem przez to napisać, że można zakupić je zamawiając wzór - wiadomo ciężko zrobić taką mozaikę z płytek kupionych w worku. Natomiast u producentów tych płytek można na stronach internetowych zamówić wzory koliste, trójkątne itd - to te nierówne icon_smile.gif

W każdym razie są bardzo ładne - z oklejonymi folią jeszcze się nie spotkałem - ale jest ich teraz tyle rodzaji.. są jeszcze ciekawe podobne do płytek mozaikowych - płytki szklane (oczywiście o odpowiedniej twardości- tam również można wybrac różne wzory - wygladają cudownie - pamietam jak 5 lat temu weszła z nimi na rynek pewna firma - bodajże z Bydgoszczy - wystawiała je na Budmie na Targach Poznańskich - to byla rewelacja. Ciekawe czy jak im się teraz wiedzie...
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Na innym portalu w galeriach jeden z użytkowników pokazywał mozaikę szklaną w łazience, w kolorze brązowym ze złotym połyskiem. Wyglądało to naprawdę rewelacyjnie, o wiele lepiej niż te przykłady, bo one się od razu rzucały w oczy, jako że pozostałe powierzchnie były jasne. Ważny jest koncept, a nie tylko materiał. icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
na początku jakoś mozaika do mnie totalnie nie trafiała, ale od jakiegoś czasu coraz bardziej mi się w sumie podoba i się zastanawiam nad tym, zeby przy najbliższym remoncie w łazience nie zrobić sobie wasnie czegoś takiego, widziłam kiedyś projekt, gdzie mozaika szła w różnych odcieniach niebieskiego i turkusu i naprawdę super to wyglądało.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Jak by co to ja mam takie Maluśkie płyteczki co jak płytkarz układał to słychać było 2 słowa i na K.... i na H.... icon_smile.gif



i wcale mu się nie dziwię. To straszna mordęga, choć efekt oszałamiający, ale skoro można uzyskać podobny płytkami podzielonymi na mniejsze części.

A tak jak już jesteśmy przy temacie: coolibeer, bardzo podoba mi się Twoja łazienka.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Jak możesz to wstaw zdjecia,chętnie zobaczę te złote kolory. Chyba powoli zaczynam się przekonywać co do mozaiki szkalnej w łazience...



Znalazłam. icon_biggrin.gif Połączenie szklanej mozaiki w różnych odcieniach brązowego.
Bez tego łazienka nie byłaby specjalnie interesująca, klasycznie kremowo-brązowa - jedna z nudniejszych kombinacji, których unikam przy projektowaniu, bo co druga osoba robi taką łazienkę, ale te kafelki urozmaicają wnętrze imho.
10605_LAZIENKA2.JPG
10603_LAZIENKA.JPG
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodnie temu...
Cytat

No bardzo fajne połączenie,gratuluje:) I nawet kolor mi się podoba,masz dobry gust:)




Hehe, no mam dobre oko, bo to akurat nie jest moja łazienka, ani nawet mój pomysł. icon_wink.gif Czasami tracę trochę za dużo czasu na podpatrywaniu co robią inni, ale zakładam, że kiedyś mi się to opłaci, bo gdy będę miała nowe mieszkanie, to pierwsze co zrobię, to przejrzę ulubione realizacje, a potem zamknę się w domu na kilka dni (tygodni ? icon_wink.gif ) i będę wymyślała w cad decorze po kolei wszystkie wnętrza, aż będę w pełni usatysfakcjonowana (albo padnę ze zmęczenia, cokolwiek zdarzy się wcześniej icon_lol.gif ).
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...