Skocz do zawartości

Jaka brama


Slawku

Recommended Posts

Planuje wykonać ogrodzenie - słupki z cegły klinkierowej i kute przęsła.
Nie wiem jaką wybrać bramę - jednoprzęsłową odsuwaną na bok wzdłuż płotu, czy dwuskrzydłową otwieraną "tradycyjnie" na zawiasach na boki (wtedy planuje zamocować również siłowniki do otwierania na pilota)
Link do komentarza
brama przesuwna nie zajmuje miejsca na podjeździe. Jeżeli jest taka możliwość to zdecydowanie polecam przesuwną, co prawda koszt takiej bramy jest wyższy od bramy dwuskrzydłowej ale zwraca się to przy zakupie napędów. Dla bramy przesuwnej wystarczy 1 siłownik, dwuskrzydłowa wymaga zastosowania 2 siłowników i centrali umożliwiającej ich synchronizację.
Link do komentarza
Brama przesuwna otwiera się dłużej i wymaga miejsca z boku (+ 1/3 długości jako przeciwwaga), z kolei nie wymaga miejsca wzdłuż podjazdu bo przesuwa się w bok.
Brama dwuskrzydłowa otwiera się szybciej i są większe możliwości w wykonaniu bardziej prestiżowych wzorów - może być bardziej elegancka. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Wszystko zalezy jaki masz naddatek mocy nad to co jest niezbędne do ruszenia bramy.Do tego pozostaje kwestia ilości otwarć bramy/doba.Trudno tak jednoznacznie oszacować na podstawie tylko samego rodzaju bramy.
Link do komentarza
Osobiście mam przesuwną, i to do tego jeżdżącą po szynie - nie było miejsca na przeciwwagę, bo tuż obok bramy jest furtka - dział bez zarzutu, ale w zimie czasami przymarza, a dokładniej to podnosi się trochę na lodzie i zaczyna zębatka przeskakiwać. Poza tym nie ma żadnych problemów - a jest podstawowa zaleta - nie zabiera miejsca na podjeździe i samochód można zostawić praktycznie 30cm za bramą
PB
Link do komentarza
mam pytanie odnośnie zebatki. co jaki czas trzeba ją wymienić bo rozumiem że się zużywa. mam też pytanie bo widziałem zębatki takie z tworzywa sztucznego i metalowe, które są trwalsze i które lepiej kupić ? na logikętrwalsze pewnie metalowe ale zapewne wymagają smarowania.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
ostatnio pojawiły się napędy do bram uchylnych zasilane energią słoneczną poprzez kolektory fotowoltaiczne, koszt niewielki, ok. 2 tyś. zł, zalety - możliwość zastosowania do istniejących bram, do których kłopotliwe jest doprowadzenie kabli elektrycznych, no i mamy otwieranie za darmo!
Link do komentarza
Ciekawa sprawa, tyle że jak na taki stopień zaawansowania i ilość "bajerów" w zestawie to cena jednak nie jest duża i powinna skłonić do dociekań a nie natychmiastowego zakupu. Tutaj zgadzam się z przedmówcą.
Link do komentarza
Są wiodące firmy, które gwarantują odpowiednią pracę urządzeń, ale jest też masa "taniej azji" w kolorowych pudełkach. Takie bajery nie zawsze się sprawdzają niestety. Ale pomysł w pewnych okolicznościach bardzo fajny. Fakt, że coś jest dostepne w hipermarkecie budowlanym a nie ma tego u dealerów powoduje, ze przygladam sie temu z pewną taką nieśmiałością icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Gość Panierka
Dużo ciekawsze jest to że promocje marketowe wcale nie są promocjami.Promocjęczyni cena a nie szyld i plakat a tak często bywa w marketach.Jeśli chodzi o sprzedawców w punktach specjalistycznych sprzedaqzy to mam jak najbardziej pozytywne doświadczenia.
Link do komentarza
Cytat

Na markety bym uwazal, wszystko jedno jaka branza wchodzi w gre. Brame kispolu z sił. nica kupilem u dealera, i to dalo mi jednak poczucie bezpieczenstwa.



Ale przecież można kupić siłowniki nice w markecie, przecież to ten sam produkt
Link do komentarza
Gość Liss
Czasami w markecie można trafić na dobre siłowniki dobrych firm, sprzedawane pod inną nazwą. Wtedy jest ok. Ale tak, to raczej w punktach dealerskich trzeba kupować. Duzy wybor, doradztwo itd.
Link do komentarza
Gość opis
Cytat

Czasami w markecie można trafić na dobre siłowniki dobrych firm, sprzedawane pod inną nazwą. Wtedy jest ok. Ale tak, to raczej w punktach dealerskich trzeba kupować. Duzy wybor, doradztwo itd.


z drugiej strony niby to samo ale jednak nie to samo.trochę inne materiały, nieco mniej rygorystyczna kontrola jakościowa i produkt jest podobny.ale nie do końca.z takimi zastępczymi produktami trzeba bardzo uważać
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość Wroniak
Generalnie w przypadku urzadzen majacych sluzyc dlugo, lepiej nie oszczedzac, bo koszt straconego na naprawy czasi i nerwow moze byc duzo wyzszy (jesli ktos ceni wlasny czas).
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość Sokoban
Nie tylko w markecie można trafić podłe produkty.Również niestety w wyspecjalizowanych punktach trafia się czasem dno.Dobrym sposobem jest sprawdzenie gwarancji> Na niskiej jakości urządzenie gwarancja będzie krótka albo będzie obejmować elementy które w zasadzie nie mają prawa się zepsuć - no chyba że z winy użytkownika (np obudowa) .Takie myki są często stosowane i lepiej o tym wiedzieć.
Link do komentarza
Gość ELEKTROBRAM ŁÓDŹ
Cytat

Nie tylko w markecie można trafić podłe produkty.Również niestety w wyspecjalizowanych punktach trafia się czasem dno.Dobrym sposobem jest sprawdzenie gwarancji> Na niskiej jakości urządzenie gwarancja będzie krótka albo będzie obejmować elementy które w zasadzie nie mają prawa się zepsuć - no chyba że z winy użytkownika (np obudowa) .Takie myki są często stosowane i lepiej o tym wiedzieć.



WITAM

WIEKSZOSC PRODUCENTOW AUTOMATYKI TAKICH JAK (BENINCA CAME FAAC NICE )DAJE GWARANCJE OD 12 DO 24 M-CY.NAJWAZNIEJSZE JEST TO ZEBY WIEDZIEC CO KUPIC KAZDA Z W/W FIRM MA W SWOJEJ OFERCIE DOBRE PRODUKTY I ZAROWNO TE TROCHE SLABSZE .
UWAZAM ZE DOSWIADCZONY DEALER-INSTALATOR JEST W STANIE DOBRAC AUTOMATYKE DO BRAMY I NIE CHODZI TU WCALE O OKRES GWARANCJI TYLKO O DOSWIADCZENIE W BRANZY.OGOLNIE KAZDY AUTOMAT MOZEMY OCENIC PO 2 LATACH PRACY.
DO WSZELKICH NOWOSCI NALEZY PODCHODZIC OSTROZNIE.OSTRA WALKA O RYNEK POWODUJE WYTWAZANIE NOWYCH MODELI W ZBYT WIELKIM POSPIECHU.

CO SPRAWDZONE TO PEWNE.
Link do komentarza
Gość Kalipso
Mam takie pytanie natury techniczno-estetycznej. Czy kładąc linię elektryczną do automatu kłaść ją raczej po wierzchu czy w peszlach np. wmurowane.Chodzi mi o to że mogę zarówno tak jak i tak puścić kable i oba rozwiązania mają swoje zalety.Tylko które lepsze?
Link do komentarza
Gość polaczek
Ja bym puszczał ukryte. Oczywiście na początku może to być problem na początku takie przekopane rabatki i trawniki.Mimo wszystko warto się wysilić bo przewody nigdy moim zdaniem nie zdobiły a szpeciły, a przecież kazdemu zależy na ładnym efekcie końcowym.
Link do komentarza
Gość ELEKTROBRAM ŁÓDŹ
Cytat

Mam takie pytanie natury techniczno-estetycznej. Czy kładąc linię elektryczną do automatu kłaść ją raczej po wierzchu czy w peszlach np. wmurowane.Chodzi mi o to że mogę zarówno tak jak i tak puścić kable i oba rozwiązania mają swoje zalety.Tylko które lepsze?



WITAM

ZAKLADAM ZE CHODZI TOBIE O CAŁĄ INSTALACJĘ W OBREBIE BRAMY

INSTALACJA TO JEDNA Z NAJWAZNIEJSZYCH SPRAW. JEZELI TYLKO ISTNIEJE MOZLIWOSC TO NALEZY TE
KABELKI PUSCIC W RURKACH I NAJLEPIEJ TO ZROBIC W TRAKCIE BUDOWY ZEBY WSZYSTKO BYLO
LADNIE ZABETONOWANE W SŁUPKACH.

JEZELI TO TYLKO MOZLIWE TO NALEZY TO WYKONAC W SPOSOB
KTORY UMOZLIWI NAM WYMIANE TYCH KABLI W PRZYSZLOSCI. PRZYNAJMNIEJ ZEBY PRZEPUST POD
DROGA BYL WYKONANY PORZADNIE.(W RAZIE "W" SCIAGAMY CZTERY KOSTKI I PRZECIAGAMY NOWE
KABLE BEZ ROZWALANIA DROGI)

POZDRAWIAM icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość ELEKTROBRAM ŁÓDŹ
Cytat

2 lata pracy to jednak dosyć sporo, szczególnie w kontekście rocznej gwarancji.Mimo wszystko zgadzam się że wszelkie super nowości powinny byc traktowane ze spokojem i rozwagą.



WITAM


GWARANTUJE ZE KAZDY PRAWIDŁOWO ZAMONTOWANY AUTOMAT BEZ ZADNYCH OSZUSTW TZN:

1)ZESTAW W PELNI ORYGINALNY (JEST MNÓSTWO SKLADAKOW , CZESC FIRM OSZUKUJE KLIENTOW
ZAWSZE NALEZY SPRAWDZIC NA STRONIE WWW PRODUCENTA SKLAD ZESTAWU,!!! PATRZMY CO KUPUJEMY!!!

2)WYKONANIE INSTALACJI(DOBOR OKABLOWANIA TO PODSTAWA , WIDZIAŁEM JUZ NIE JEDNO
KABLE PUSZCZONE POD KORĄ LUB 5 CENTYMETRÓW POD ZIEMIĄ,PRZEWODY TELEFONICZNE DO ZASILANIA SILNIKOW , KOSZMAR)

3)DBAŁOSC I SERWIS(AUTOMAT TO NIE PŁUG SNIEZNY ODGARNIAJMY SNIEG SZCZEGOLNIE BRAMA UCHYLNA TEGO WYMAGA, SERWIS NO MIN RAZ NA 2 LATA DOBRA FIRMA PRZYJEDZIE I WYKONA TE ROBOTE )

4)BRAMA (SPRAWDZMY BRAME PRZED MONTAZEM AUTOMAT REZYDENCJALNY TO NIE CZOŁG , MAŁE POPRAWKI BRAMY I WSZYSTKO BEDZIE ŁADNIE PRACOWAŁO )

JEZELI DOPILNUJEMY TYCH 4 RZECZY TO NAWET AUTOMAT REZYDENCJALNY(DO UZYTKU DOMOWEGO) BEDZIE PRACOWAŁ 10 LAT!!!

POZDRAWIAM icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość ELEKTROBRAM ŁÓDŹ
Cytat

W naszych warunkach atmosferycznych warto pomyśleć o niskich temperaturach w zimie. Pojawiły się grzałki i termostaty do napędów. Z uwagi na możliwości umieszczenia ich pod obudową napędu puki co stosuje się je w napędach do bram przesuwnych.




WITAM

Nie zgadzam sie z twoja opinią .

Jakies 15 lat temu zacząłem montowac automatyke i zadnych grzałek nie montowałem bo ich po prostu nie było w ofercie.Jesli montaz jest wykonany prawidłowo i z rozsądkiem(bez zadnych oszczednosci)
to wszystko działa prawidłowo.TO URZYTKOWNIKOM NIE CHCE SIE ODSNIEZAC WJAZDU I OCZYSZCIC LISTWY ZEBATEJ Z SOPELKOWto są najczestrze powody awarji.!!!A co ma ta grzałka pomoc w automacie to ja nie wiem , no moze automaty w kapieli olejowej przy duzych mrozach beda sie otwierały troche wolniej ale po 2 - 3 cyklach wszystko wraca do normy.

Osobiscie nie spotkałem sie zeby przekładnia w automacie zamarzła
P.S SAMOCHODY NIE ZAMARZAJA PRZEWAZNIE JEST TO WINA AKUMULATORA

POZDRAWIAM ELEKTROBRAM ŁÓDŹ icon_biggrin.gif
\
Link do komentarza
Gość ELEKTROBRAM ŁÓDŹ
Cytat

ostatnio pojawiły się napędy do bram uchylnych zasilane energią słoneczną poprzez kolektory fotowoltaiczne, koszt niewielki, ok. 2 tyś. zł, zalety - możliwość zastosowania do istniejących bram, do których kłopotliwe jest doprowadzenie kabli elektrycznych, no i mamy otwieranie za darmo!



WITAM

Uwazam ze troszke przesadziłes lub ktos cie wprowadził w bład.
Te kolektory słoneczne to rodzaj otwierania awaryjnego w przypadku braku zasilania alektrycznego przy bramie.Mysle ze to całkiem dobry pomysł na otwieranie awaryjne.
Jednak wczesniej nalezy porównac cene kolektora i akumulatorka do automatu.


P.S KOLEKTORY SŁONECZNE STAJA SIE BARDZO POPULARNE W POLSCE ALE JEST TO ALTERNATYWNE ŻRÓDŁO ZASILANIA OSOBISCIE NIE ZARYZYKOWAŁ BYM NIE DOPROWADZENIE ZASILANIA ELEKTRYCZNEGO DO BRAMY.

POZDRAWIAM icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość ELEKTROBRAM ŁÓDŹ
Cytat

Jeśli kupiliśmy sprzet dobrej firmy, to albo go szlag trafi po miesiącu albo praktycznie nigdy icon_smile.gif



WITAM

Zgadzam sie z toba czesciowo kazda firma posiada w ofercie dobry sprzet i ten troszke słabszy.
Trzeba wiedziec co kupic i wszystko bedzie grało.Zdarzaja sie wady ukryte ale czołowka firm automatyki w Polsce po wykryciu wady stara sie je usunać jak najszybciej .Błedy sie zdazaja najlepszym.

POZDRAWIAM
ELEKTROBRAM ŁÓDŹ icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość ELEKTROBRAM ŁÓDŹ
Cytat

Generalnie w przypadku urzadzen majacych sluzyc dlugo, lepiej nie oszczedzac, bo koszt straconego na naprawy czasi i nerwow moze byc duzo wyzszy (jesli ktos ceni wlasny czas).



WITAM

100 % RACJI !!!

Jednak cos jeszcze dodam od siebie , wiekszosc klientów szuka tanich automatów i nie tylko jest to w pewnym stopniu zrozumiałe. Ale pamietaj jezeli ktos wykonuje tobie kompletna usługe montazu z automatyka 1000 pln taniej to cos tu ŚMIERDZI albo jest to towar kradziony albo składak jest jeszcze trzecia opcja montazysta jest głupi i dopłaca do interesu icon_lol.gif .

!!!! No i oczywiscie jezeli automat zamontowany przez takiego człowieka nawali to on juz do ciebie nie przyjedzie masz to jak w banku!!! I zaczynaja sie schody bo przewaznie bedzie to wykonanie nowego montazu od początku, kazda szanujaca sie firma montażowa trzyma sie jakis standardów montażowych i
nie zaryzykuje tylko wymiany automatu na nowy ale bedzie dażyła do poprawy montażu w celu unikniecia nieprzyjemnosci ze strony klienta .

P.S TRZYMAJMY SIE ZASAD STARAJMY SIE DOWIEDZIEC OD ZNAJOMYCH KTORA FIRMA WYKONAŁA DOBRA ROBOTE I KTORA FIRMA PO LATACH PRZYJEDZIE USUNAC USTERKE. icon_biggrin.gif

POZDRAWIAM
ELEKTROBRAM ŁÓDŹ icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

A ile czasu mogą podziałać takie hipermarketowe wynalazki?



WITAM
1)Zależy jaki sprzet kupisz (uzdolniony handlowiec kit też potrafi wcisnąć)

2)Podstawa to naprawde dobry uczciwy montaż.

3)sprzedaż automatyki w domach handlowych rozpoczęła sie całkiem nie dawno także musimy poczekac na efekty

4)automatyka z hipermarketu ma raczej słabsze parametry od sztandarowych firmowych modeli.

5)jeżeli masz lekką , sztywną , łatwo otwierającą sie brame(AŻUROWĄ TZN NIE POKRYTĄ DESKAMI LUB BLACHĄ I BEDZIEŻ JEJ UŻYWAŁ W DOMKU JEDNORODZINNYM 10 CYKLI DZIENNIE)

to myślę że można zaryzykować kupno zestawu z hipermarketu.Podkreslam że przy dobrym montażu i przeglądach co 2 lata pare ładnych lat powinno to popracować .


P.S RYZYK FIZYK icon_wink.gif

ELEKTROBRAM ŁÓDŹ
POZDRAWIAMY
Link do komentarza
Może zdarzyć się tak, że będzie Ci działał przez lata, ale moim zdaniem to nieco przypomina loterię. Może się też zdarzyć tak że wszystko padnie krótko po instalacji. Uważam że kupując tanio, na dłuższą metę nie zawsze oszczędzasz. Zwłaszcza gdy rzecz dotyczy urządzeń zaawansowanych technicznie.
Link do komentarza
Gość Guest_ELEKTROBRAM ŁÓDŹ_*
WITAM

oczywiscie, moze sie tak zdazyc ze bedzie tobie działał pare dni albo pare lat
kupując w DH podejmujesz ryzyko.
No i kwestia gwarancji i serwisowania????????????

Jezeli firma przyjezdza do nie swojego automatu to napewno policzą wiecej za naprawe/serwis niz tradycyjnie u swojego stałego klienta.

wybór należy do ciebie

P.S RYZYK FIZYK :!: icon_confused.gif: :!:
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

2 lata pracy to jednak dosyć sporo, szczególnie w kontekście rocznej gwarancji.Mimo wszystko zgadzam się że wszelkie super nowości powinny byc traktowane ze spokojem i rozwagą.



Samo sobie przeczysz - 2 lata w kontekście jednego roku, to żadna różnica icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Na pewno odradzam zakup automatyki w marketach, nawet jeżeli są inne i mają mnóstwo funkcji (nawet to zasilanie z baterii słonecznej). W większości przypadków u osób, które zakupiły właśnie taki szajs w supermarkecie wymianiamy go na sprawdzony sprzęt z firm takich jak NICE czy DEA.
W nowych automatach i w zależności od firmy nie trzeba już nawet kłaść kabli pod fotokomórki, są dostępne już bezprzewodowe i bardzo dobre i łatwe w montażu i użytkowaniu

Zawsze służę pomocą w doborze automatyki do bramy
Link do komentarza
Ale warto zwrócić uwagę chociażby na sposób wykonania obudowy automatu.
W tanich i tandetnych automatach te obudowy sa z takie cieniutkiego plastiku ze nawet niektórzy nie zdążą zamontować a już nie będę mieli całej obudowy.

Następnym krokiem jest sam fakt podłączenia, automaty z hiper, super i jakiś tam innych marketów są też trudne w instalacji dla zwykłego Kowalskiego. A przecież nie wszystkie firmy chcą się podjąć instalacji automatu do bramy nie zakupionego w ich firmie. Często jeżdzę po montażach właśnie automatyki z marketu, bo ludzie nie potrafią zamontować sami nawet z instrukcją i zapewnień panów handlowców z marketów wciskających kit.

Ostatnio ciekawą rzeczą stają się również sposób mocowania siłowników. Najtańsze modele z marketu są mocowane czasami w dziwny sposób umożliwiający złodziejom krótka i sprawcą akcję.

Przestroga dla kupujących:
Nie dajcie sobie wcisnąć takiego szmelcu ani plastikowych listew zębatych. To właśnie one są najczęstszą przyczyna awarii automatów do przesuwnych bram!!!
Link do komentarza
WITAM

czyli ogólnie rzecz biorąc warto inwestować w to co sprawdzone!!!

I warto poruszać się w obrębie firm które nie mają problemu z częściami zamiennymi
dla nas sprawdzone firmy to BENINCA-CAME-FAAC-NICE.
Z tego grona zawsze dobierze się coś odpowiedniego do twojej bramy.

Za bardzo nie warto ufać w to co napisane w instrukcji bo to nie zawsze pokrywa się z praktyką
rynek zawalony jest automatami do bram i w tym gąszczu informacji najważniejsze jest doświadczenie w branży.Tak że przed wydaniem pieniędzy warto poświęcić troche czasu i poszperać tu i tam , podpytać dowiadywać się itd.Nigdy na łapu capu bo to się mści lepiej dopłacić niż naprawiać a za naprawe to już się płaci różnie tu nie ma zasad!!!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...