Skocz do zawartości

Kłopoty z nadzorem


Recommended Posts

Potrzebuję porady, nadzór budowlany w urzędzie miasta nie chce wydać mi tzw. "warunków", nie chcą nawet spojrzeć na koncepcję rozbudowy przygotowaną przez dobrego architekta, projekt odmowy motywują "zaburzeniem harmonii architektonicznej", co robić?
Link do komentarza
W pytaniu jest wiele nieścisłości trudno więc ustosunkować się do problemu. Warunki zabudowy wydaje urząd gminy i na ich podstawie sporządzany jest projekt inwestycji. Następny krok to złożenie wniosku do wydziału architektury w starostwie powiatowym do którego dołącza się wymagane dokumenty. Urząd w ciagu 60 dni powinien wydać decyzję (pozytywna lub negatywną) od której można złozyć odwołanie do wojewody.
Link do komentarza
Witam, może skupię się na jednym aspekcie.
Urząd odmawia wydania warunków zabudowy powołując się na fakt, że domki w najbliższej okolicy wygladaja tak samo i twierdząc, że rozbudowa "zniszczy harmonię architektoniczną". Nie daje mi również prawa przedstawienia mojego projektu. Czy jest to zgodne z prawem.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Obawiam sie że forumowicz przyszedł już z gotowym projektem który może być sprzeczny z zapisami obowiazujacego planu zagospodarowania
Dlatego była taka reakcja

Użyte sformułowie "nadzór budowlany w urzędzie miasta " jest niewłaściwe
Nadzór budowlany to organ zajmujący się kontrolą prac budowlanych i wydawaniem pozwoleń na użytkowanie
W urzędzie miasta (gminy) warunkami zabudowy zajmuje sie organ adminsitracji architektonicznej.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...