Skocz do zawartości

Ti Plan


Recommended Posts

X
Cytat

Przychodzi zajączek do cukierni i pyta:
- Czy jest tort cebulowy?
Sprzedawca odpowiada, że nie ma.
Na drugi dzień sytuacja się powtarza. Na trzeci dzień to samo.
Cukiernik pomyślał, że skoro zajączek przychodzi codziennie i pyta o ten tort cebulowy to on mu go upiecze. I tak się stało.
Na czwarty dzień przychodzi zajączek i pyta:
-Czy jest tort cebulowy?
Sprzedawca dumnie odpowiada, że jest.
Na to zajączek:
-phi, a kto go kupi?

Link do komentarza
widzisz,
zapewne są jeszcze SZKODNIKI, które budują z czegoś innego i są "zadowolone" (z czego się cieszycie nieuki, gardzę wami)
a przecież izolacja ekonomiczna to jest taka, przy której nieekonomiczne staje się centralne ogrzewania, a ekonomicznie niecentralne zadaniowe
i należy tu wspomnieć że hydroizolacja ma wypuścić nie wpuścić, zupełnie tak jak ze zwieraczem
Link do komentarza
Cytat

Cena około 550zł za bloczki na 1m2 ściany – bez transportu.

Produkcja chałupnicza – czyli bloczek ceramiczny + wypełnienie perlitem – za ułamek tej kwoty.




Nu cus ty icon_eek.gif
W Polsce tez bogatych ludzi mamy, wiec niech dadza im powydawac troche i sprawia im radość z inwestycji. A co!
Link do komentarza
Cytat

zakładam najdroższe z czego bym sobie postawiła:
Ytong 40cm - 13zł za sztukę - na metr wchodzi 8,5 szt. , czyli za metr wychodzi 110zł za metr , doliczając zaprawę - nie wiem ile dokładnie , ale niech będzie 150zł za metr ...
no to ... sorrry - ze złota mają te bloczki?


Tylko, ze nas się nie chroni przed ceną, a przed technologią. Ocieplanie z zewnątrz jest mało skuteczne, więc Państwo na tym zarabia. Wiem też, że Szanowny bajbaga nie jest zainteresowany izolowaniem i energooszczędnością – bo nowe technologie a to by trzeba przyznać, że stare jest złe.. Dodam jeszcze, że cena 550 zł - jest myląca, bo to nie u nas, to przelicznik z euro i to z katalogu. Styropian 15kg/m3 tam kosztuje 60 euro - Kolejna sprawa - to - na domek wychodzi tir! jakoś nie chce mi się wierzyć, że przy tirze nic by nasi forumowicze nie utargowali.
Mimo wszystko chciałbym się dowiedzieć od Wienerbergera dlaczego nie ma tego w ofercie i co to znaczy

- to nie jest produkt na Polskę
- jeszcze kilka lat uda nam się chronić polski runek przed tym produktem.
Link do komentarza
Tak się zastanawiam, czy to tylko nieumiejętność zrozumienia słowa pisanego, czy tez sposób pojmowania świata.
TB łże jak myszowaty, albowiem nigdy i nigdzie czegoś podobnego nie twierdziłem ani nie wynikało to z mojego pisania.
Jest to typowe podejście komuny, a teraz PiS-owskie – jak nie myślisz tak jak ja, to jesteś przeciw.
Jak nie popierasz jedynie „słusznego” rozwiązania, jesteś nieukiem po politechnice.
ŻENADA !

Nowe technologie - a które To?
Tego typu rozwiązanie, jak te bloczki hybrydowe, są w Polsce od dawien dawna, produkowane również u nas. Różnice są w zasadzie tylko dwie; nie ma (jeszcze) bloczków o grubości 0,5m, oraz nie są wypełniane perlitem.

Nie bardzo wiem o jaka płytę chodzi na tym obrazku, ale zakładając, że o jej sztywność, to znalazłem bez trudu „odpowiednik” - czyli można u nas kupić taką płytę.
Link do komentarza
Ja się nie zastanawiam, ja wiem, ze nie rozumie Pan słowa pisanego
Cytat

Mimo wszystko chciałbym się dowiedzieć od Wienerbergera dlaczego nie ma tego w ofercie i co to znaczy

- to nie jest produkt na Polskę
- jeszcze kilka lat uda nam się chronić polski runek przed tym produktem.


A co do politechniki... Szanowny Panie ! Izolacja ma szkodliwy wpływ na rynek instalacyjno grzewczy, dlatego absolwent politechniki na której uczy się o starych centralnych systemach ogrzewania - ma we krwi złą izolację. On się wręcz uczy "izolować nieskutecznie" . Tu nie ma nic dziwnego. TO JEST NORMALNE! Tu się nie ma co obrażać. Stworzono nawet nowy przedmiot "fizyka budowli" który z fizyką nie ma nic wspólnego ! Czy na wydziale mechanicznym uczą się "fizyki maszyn" czy czy jest oddzielna "fizyka mostów" ? Szanowny Panie gdyby Pan tak na uniwersytecie powiedział "średnia izolacja termiczna" to na kopach by Pan wyleciał... a na politechnice są programy oparte na średniej izolacji termicznej - np OZC . Przecież to Pan radzi umieszczać izolację termiczną za stałym odbiornikiem ciepła! To Pan ( między innymi) pisał, ze styropian przyklejony z jedne strony za fundamentem to ocieplenie! Choć przyznał się Pan, ze technologię izolowania fundamentu dookoła zna Pan 30 lat!
Link do komentarza
jedno jest pewne
nasz trefniś ma olbrzymią fobię na punkcie swego statusu związanego z wykształceniem
boli go strasznie brak wykształcenia wyższego i to tak okrutnie, że okazuje to jak pies - kiedy nie wie o co chodzi to ujada,
stąd te kasztanienie na polibudę i jej absolwentów, beż WZGLĘDU na to, co kto pisze, bo i tak goowno go to obchodzi, nie mówiąc już, że zupełnie tego nie ruzmie

pisanie przez niego "Szanowny Panie" w kontekście dalszej wypowiedzi, brzmi tak jakby pluł w twarz i się rechotał, to chyba jest najbardziej chamskie w jego wykonaniu, bo fakt, że potrafi tylko obrzucać innych iwektywami jest powszechnie znany i nie ma co tu o tym dyskutować

CZUJĘ SIĘ OBRAŻANY wypowiedziami TB, jakkolwiek obecnie nie dotyczą mnie bezpośrednio, choćby ze względu na to, że nie kończyłem polibudy i fakt, że łaskawie mnie ignoruje, ale obok takiego chamstwa i zapyziałej bufonady nie daję rady przechodzić obojętnie


ciekawe w tym jest jeszczej jedno
nasz orzeł publikuje takie zdjęcia i git
ale nie NIE MA wśród nich ŻADNEGO, gdzie te ocieplenie jest grubsze od powiedzmy 10 centów, nie mówiąc już o tych 30 czy tam ilu zalecanych przez Niemającego Dyplomu
wynajduje takie pojedyńcze fotki i pod wpływem bliżej nieznanych środków farmakologicznych ma projekcje o jakiś tam zajebistych ociepleniach od środka

no i zupełnie nie wspominając, że siedząc od 21 lat w przekonaniu o swej nieomylności nie potrafi opublikować choć kilku fragmentów jakiegoś projektu wykonanego wg jego projekcji, o zdjęciach wykonanych przez niego własnoręcznie nawet pisać mi się nie chce

są na forum osoby, które sądzą, że ma rację, choćby częściowo, ale jakoś nie kwapią się bronić tego typu rozwiązań
mozna o tym dyskutować, ale nie w tym przypadku, gdzie w ktoś bredzi o czymś, o czym nie ma bladego pojęcia, a tym bardziej nie potrafi tego pokazać na konkretnych rozwiązaniach technicznych, które tworzą SPÓJNĄ całość
jedyne co potrafi to klepać mantrę "ekonomiczne ocieplenie to takie, przy którym nieekonomiczne jest ogrzewanie centralne, a staje się ekonomiczne niecentralne zadniowe" bo takie pierdoły to wie każdy, kto styka się z problematyką domów o obniżonym zapotrzebowaniu energetycznym
można tu jeszcze wspomnieć o jeszcze jednym rzepie na jego ogonie - hydroizolacji, taki konik konia
należaloby tu wspomnieć, że jak doszło do konkretów dot. wentylacji mechanicznej, to też zaczął konfabulować i pisać jakieś tam banialuki zamiast konkretów, jak na fachowca z takim dużym stażem przystało
do tego dochodzi parę innych stałych tekstów powtarzanych w kólko Macieju i zazwyczaj majacych się nijak do tematu, w którym robi taką wrzutę

ot zwykła ŻENADA jeżeli chodzi o wiedzę i zachowanie na forum, zapewne to drugie musi maskować brak pierwszego

ale żeby było też i na temat
ten obrazek
to chodzi o to co przykłada ten człowiek do ściany, czy o to co stoi w rolce
bo zdjęcie jest typowo marketningowe, a nie że złapali "gościa" na robocie


ot i tyle
Link do komentarza
Cytat

Zawsze mnie zadziwiała umiejętność, robienia z ochwaconej chabety- pełnej krwi, konia wyścigowego. icon_mrgreen.gif


Czy jest możliwość by pan nie zamulał tematu? Zadałem pytanie bezpośrednio przedstawicielowi Wienerberga i od Niego chciałbym ...
Cytat

Mimo wszystko chciałbym się dowiedzieć od Wienerbergera dlaczego nie ma tego w ofercie i co to znaczy

- to nie jest produkt na Polskę
- jeszcze kilka lat uda nam się chronić polski runek przed tym produktem.


Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...