Skocz do zawartości

przepis na mielony (styropian)


abdom

Recommended Posts

Witam
Czy ktoś zmierzył się może już z problemem odpadków styropianowych?
Sporo mi tego zostało po izolacjach pionowych i poziomych. Póki co starałem się to jakoś uporządkować, ale i tak co jakiś czas silnieszy wiatr rozwiewa kawałki po całej działce... icon_sad.gif
Wiem, że można zamówić kontener i dać do utylizacji, ale:
1. to kosztuje i to sporo, jeśli nie pobawię się w tetrisa i nie poukładam ściśle w kontenerze kawałek po kawałku - rzucając luźno do kontenera może wyjść, że więcej będę miał odpadków niż wcześniej kupiłem w całości... A takie cuda, to już od ok. 2000 lat się nie zdarzają icon_biggrin.gif
2. taki styropian można by jeszcze wykorzystać np.: do styrobetonu, do wszelkiego ocieplania, do kwiatków, do innych nieznanych jeszcze celów czy nawet do tej samej utylizacji tylko że w mniejszej objętości, ale wcześnie musiałby stać się granulatem.
I tu właśnie pojawia się problem: jak z tych wszystkich kawałków różnej wielkości zrobić granulat?
Próbowałem śmigłem od mieszarki na wysokich obrotach, ale to nic nie dawało. Nie mam pojęcia,jak to zrobić... W akcie desperacji myślałem już nawet o maszynce do mięsa icon_biggrin.gif
Koledzy z pracy proponowali z uśmiechem na ustach ręczne wydłubywanie kulka po kulce w "długie zimowe wieczory", ale to nie dla mnie - nie mam cierpliwości icon_biggrin.gif

Pomocy !!!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...