Skocz do zawartości

Stropy z płyt prefabrykowanych - zalety i wady


Recommended Posts

Prefabrykowane żelbetowe płyty stropowe znacznie przyspieszają wykonanie stropów, bo po przywiezieniu na budowę wymagają tylko oparcia na ścianach, wykonania wieńców stropowych i wypełnienia betonem szczelin na złączach, co jest ułatwione dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu brzegów płyt.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/a/11098-stropy-z-plyt-prefabrykowanych-zalety-i-wady

Link do komentarza
trochę uogólniony temat
z tą prędkoscią - niby szybciej, ale biorąc pod uwagę tylko układanie stropu, ponadto są ekipy, które w podobnym czasie ulożą np gęstożebrowy, nie mówiąc już o nakładach mechanicznych, które są nadal droższe niż praca mięśni
obciążanie stropu - być może i od razu, ale jak to ma się do wytrzymałości wieńców i zamków? tu pewenie też krótka pauza jest wskazana
bez podpór - również pod pewnymi, dość istotnymi warunkami, jeżeli to możliwe proponowałbym stosować brzegowe

ale pewnie się czepiam...
Link do komentarza
Jestem zwolennikiem stropów prefabrykowanych i potwierdzam ich wyższość nad gęstożebrowym pod każdym względem.
-Jest bardziej cichy
-jest bardziej wytrzymały
-jest łatwiejszy w układaniu
-krótki czas montażu (75 mkw - 2 godziny)
-może być od razu obciążany.
-nowsza technologia zamków niweluje efekt pękania połączeń (Terriva - klawiszuje)
-pozwala na rozprowadzenie wielu użytecznych systemów w domu - w płycie.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Ja rowniez jestem zwolennikiem plyt kanalowych, maja wiecej plusow niz minusow (w porownaniu np z gestozebrowymi). Szybkosc wykonania, wieksze obciazenie technologiczne (sa mocniejsze - podstawowe obc 4,5kn/m2 stosowane w bud. mieszkaniowym), mozliwosc prowadzenia robot przy ujemnych temperaturach (do -5). Gestozebrowe - maja przewage ze jest stropem lzejszym, tanszym w zakupie (jako sam material czyli pustak i belka, zas po uwzglednieniu stepli, zbrojenia dodatkowego i nadbetonu wyjdzie drozej). Musimy jednak pamietac o warunkach na budowie (zeby zmiescil sie dzwig i dluzyca) zas do terivy wystarczy nam star z przyczepa...
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 5 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
Gość Magda_krop
Kuszner, a ile potrzebujesz metrów stropu? Ja miałam u siebie 160 metrów. Obejrzyj sobie filmiki albo poczytaj jeszcze inne artykuły, to się dowiesz dlaczego ludzie wybierają te stropy ;)
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Każdy jak się uprze swojej wersji to potem przytoczy argumenty za lub przeciw, tak żeby udowodnić że ma racje. Ja akurat wybrałem lekkie stropy panelowe, bo wolałem już zainwestować w nieco nowszą technologię. Jeżeli zaraz ktoś mi napisze, że jak bym wybrał inne rozwiązanie to bym zapłacił mniej, to uprzedzam, że wszystko liczyłem względem mojego jednopiętrowego domu i na moje potrzeby całość wyszła dosyć opłacalnie ;)
Link do komentarza
Cytat

Każdy jak się uprze swojej wersji to potem przytoczy argumenty za lub przeciw, tak żeby udowodnić że ma racje. Ja akurat wybrałem lekkie stropy panelowe, bo wolałem już zainwestować w nieco nowszą technologię. Jeżeli zaraz ktoś mi napisze, że jak bym wybrał inne rozwiązanie to bym zapłacił mniej, to uprzedzam, że wszystko liczyłem względem mojego jednopiętrowego domu i na moje potrzeby całość wyszła dosyć opłacalnie ;)



Nie ma "złotych" rozwiązań, są jedynie ciekawe alternatywy.

Przykład - zamiast tzw. tradycyjnej "mokrej roboty" nikt nie zabroni nam zdecydowac się na prefabrykat.

Do rozważenia rozwiązanie strop Smart

I zaznaczam - nie sprzedaję tej technologii icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Nie ma "złotych" rozwiązań, są jedynie ciekawe alternatywy.

Przykład - zamiast tzw. tradycyjnej "mokrej roboty" nikt nie zabroni nam zdecydowac się na prefabrykat.

Do rozważenia rozwiązanie strop Smart

I zaznaczam - nie sprzedaję tej technologii icon_biggrin.gif



Poczytałem sobie trochę tych artykułów i poradników, wygląda to sensownie. Muszę jeszcze do nich przedzwonić albo podjechać i dopytać się o szczegóły. Ciekawy jestem co mi zaproponują na miejscu. Trzeba stawiać dom, bo człowiek coraz starszy się robi. icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...