Skocz do zawartości

Koty budowy domu - projekt studio Atrium GLX 10


Recommended Posts

Cytat

Czy ktoś może mu doradzić, ile by kosztował stan surowy zamknięty takiego domu jak ten:

Motto GLX 10
http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/...0-Motto,10.html
KUpiłem do projektu kosztorys, ale kosztorys nieiwele jest wart.



To dość duży i zdeczka skomplikowany domek na dodatek z piwnicami .... ciężko cokolwiek twierdzić , a wróżyć nikt nie chce żeby w błąd nie wprowadzić....
Wszystko zależy : ile weźmie ekipa, z czego budujesz ...... według mnie koszt "systemem gospodarczym" zaniżony ....
Link do komentarza
Ten dom jest bardzo podobno do mojego pod katem wielkosci, bryły i stopnia skomplikowania. http://www.domenaprojekt.pl/pr/opis/n/34.aspx. Tylko że mój nie ma piwnic.
Budowa 2008/2009 beton kom H+H i styropian 12 cm, dachówka ceramiczna roben:
-stan surowy około 170 tys
-okna 18 tys (SSZ powiedzmy około 200 tys niecałe z bramą, drzwiami i oknami)
-stan deweloperski 320 tys
-stan całkowicie wykończony pod klucz w średnim standardzie z meblami itp 500 tys
-z kostką i ogrodzeniem 550 tys
Do tego dodaj piwnicę, ale potrzeba ci taka wielka piwnica? Po co? Dużo bardziej sensowny byłby podwójny garaż.
Link do komentarza
Cytat

Ten dom jest bardzo podobno do mojego pod katem wielkosci, bryły i stopnia skomplikowania. http://www.domenaprojekt.pl/pr/opis/n/34.aspx. Tylko że mój nie ma piwnic.
Budowa 2008/2009 beton kom H+H i styropian 12 cm, dachówka ceramiczna roben:
-stan surowy około 170 tys
-okna 18 tys (SSZ powiedzmy około 200 tys niecałe z bramą, drzwiami i oknami)
-stan deweloperski 320 tys
-stan całkowicie wykończony pod klucz w średnim standardzie z meblami itp 500 tys
-z kostką i ogrodzeniem 550 tys
Do tego dodaj piwnicę, ale potrzeba ci taka wielka piwnica? Po co? Dużo bardziej sensowny byłby podwójny garaż.



Ja bym raczej namawiał do pojedynczego garażu ale szerokiego, np 5m. Wychodzi taniej niż 2 a i zabawa z pilotem jest prostsza. Moja znajoma na właśnie podwójny wjazd i ostatnio jadą samochodem przyłożyła lampą w drzwi icon_sad.gif Stłukła klosz i idzie to do wyceny icon_sad.gif
Link do komentarza
ja mam tak:75m2 piwnic, 75m2 parteru i około 55m2 poddasza użytkowego. SSZ z oknami i drzwiami zewnętrznymi i bramą garażową 5000x2250 wyszedł mnie około 160tys. (w tym garaż 6x8) Stan surowy w 2009
projekt zacywoany na pewno będzie mieć większy koszt dachu - dodatkowy dach nad garaże, większe skomplikowanie dachu=większa cena) Ja osobiście zlikwidowałbym 2 pomieszczenia gospodarcze koło garażu i powiekszył garaż - skoro jest piwnica, to uważam, że pomieszczeń gospodarczych jest aż nadto...
Link do komentarza
tak czy inaczej myślę że z piwnicą cięzko będzie ten dom wykończyć poniżej 500-550 tys.
Jeśli chodzi o garaż podwójny u nas był to absolutny priorytet. Mieszkamy w górach, zimy są surowe a przez 6 lat z bloku trwała zabawa "w kto pierwszy ten lepszy". Nie zapomnę skrobania szyb o 7 rano z brzęczącym przedszkolakiem w lodowatym samochodzie i niespodzianek z nieodpalającym autem przy -20 st.....Never again. Teraz każdy z nas wsiada do ciepłego suchego samochodu i wyjeżdza bez obaw czy zapali. A duży garaż to miejsce na wszelkie bambetle i ja praktycznie nie mam innych pomieszczeń gosp (garaż i malutka kotłownia). Bramę mamy jedną dużą, każdy ma pilota przy kluczykach, a nasze dwa auta (duże kombi i moje punto) wjeżdżają komfortowo (no chyba bym musiała być pijana żeby zahaczyć ścianęicon_smile.gif Chyba że ma się dwa wielkie suvy, to może być kłopot ale my nie planujemy takich wydatków:)
Ja bym nie oddała za nic podwójnego garażu:) To jest typowy priorytet osób które mieszkały w blokach a chodzą na wczesne godziny do pracy.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...