Skocz do zawartości

grzejnik 1400x600 jest chłodniejszy od pozostałych


Recommended Posts

Posiadam grzejniki na potrójnej listwie rozdzielającej:
na 1: grz. o wymiarach 600x600, 1000x600 i łazienkowy
na 2: 1200x450 i 1400x450
na 3: 1400x600 oraz 800X600.
Metraż mieszkania ok 78m2.
Kiedy piec pracuje na 55C. Wszystkie grzejniki są ciepłe oprócz największego - 1400x600(podłączenie boczne). Ten jest letni, albo ciepły do połowy, przez co pokój wydaje się chłodniejszy.
Przewymiarowałem grzejniki, żeby dawały radę ogrzać mieszkanie, a tu pozostałe grzejniki "nadrabiają" za ten największy. Nie jest on ostatni ! Wiem że można zastosować krezowanie, ale nie jestem pewien czy przydławienie grzejników nie zmniejszy mi wydajności grzejników, a przez to piec będzie pracował dłużej i wolniej ogrzewać będzie się mieszkanie. Jaka będzie przy tym ekonomiczność (finansowa) ?

Co mogę zrobić żeby grzejnik ten grzał jak pozostałe, dawał tyle ciepła ile powinien ???
Link do komentarza
Cytat

Posiadam grzejniki na potrójnej listwie rozdzielającej:
na 1: grz. o wymiarach 600x600, 1000x600 i łazienkowy
na 2: 1200x450 i 1400x450
na 3: 1400x600 oraz 800X600.
Metraż mieszkania ok 78m2.
Kiedy piec pracuje na 55C. Wszystkie grzejniki są ciepłe oprócz największego - 1400x600(podłączenie boczne). Ten jest letni, albo ciepły do połowy, przez co pokój wydaje się chłodniejszy.
Przewymiarowałem grzejniki, żeby dawały radę ogrzać mieszkanie, a tu pozostałe grzejniki "nadrabiają" za ten największy. Nie jest on ostatni ! Wiem że można zastosować krezowanie, ale nie jestem pewien czy przydławienie grzejników nie zmniejszy mi wydajności grzejników, a przez to piec będzie pracował dłużej i wolniej ogrzewać będzie się mieszkanie. Jaka będzie przy tym ekonomiczność (finansowa) ?

Co mogę zrobić żeby grzejnik ten grzał jak pozostałe, dawał tyle ciepła ile powinien ???



Przeczytaj to.. Może ta informacja pozwoli Ci rozwiązać problem..

http://regulus.com.pl/download/REGULACJA%2...A%20REGULUS.pdf

Pozdrawiam
Bogusław
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...