Skocz do zawartości

jaka wełna na poddaszu?? (w dachu)


wisnia3009

Recommended Posts

Cytat

Kolego ty się zastanów czy nie zamówić natrysku pianki pulrietynowej. Widziałem takie coś na targach. Jest dużo lepsza od wełny. Poczytaj sobie, ja niestety już jestem po icon_sad.gif



dałeś mi do myślenia
tylko ciekawe jakie mają ceny
będzie trzeba się bardziej wgłębić w temat
ciekawe, gdyby zamiast styro na ściany dać tą piankę
Link do komentarza
Cytat

Kolego ty się zastanów czy nie zamówić natrysku pianki pulrietynowej. Widziałem takie coś na targach. Jest dużo lepsza od wełny. Poczytaj sobie, ja niestety już jestem po icon_sad.gif




Mam z odzysku ta wełne i lezy mi na strychu i pasuje mi ja jakos wykorzystac ale niewiem czy to sie nadaje do wlozenia miedzy krokwie w poddaszu...
Link do komentarza
Cytat

Wydaje mi się że zależy to od stanu tej wełny. Ja natomiast osobiście bym założył coś nowego.




To jest praktycznie nowa welna zapakowana nie otwierana... tylko znalazlem gdzies na internecie ze podobno ta welne stosuje sie miedzy mury i nie jestem pewny do konca czy bede mogl ja wsadzic miedzy krokwie w poddasze..

Cytat

Wydaje mi się że zależy to od stanu tej wełny. Ja natomiast osobiście bym założył coś nowego.




To są zdjęcia tej wełny.Troche kiepskiej jakości ale może coś zobaczycie i wypowiecie sie na temat tej wełny.

Ta wełna pokryta jest z jednej strony welonem szklanym. I to też daje mi troche do myślenia czy potem nie będzie to gniło poprzez nie przeopuszczanie powietrza przez ten welon szlany na wełnie.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Kolego ty się zastanów czy nie zamówić natrysku pianki pulrietynowej. Widziałem takie coś na targach. Jest dużo lepsza od wełny. Poczytaj sobie, ja niestety już jestem po icon_sad.gif


apropo natrysku - sam jestem w trakcie ocieplania poddasza i też myślałem o piance i wiecie co? to jeszcze jest u nas za drogie. oto oferta wstępna jaką otrzymałem z jednej z nielicznych firm :

"(...) 1.1 Izolacja termiczna poddasza metodą natrysku sztywnej piany poliuretanowej ? średnia
grubość powłoki około 10 cm proponowane rozwiązanie:
natrysk powłoki PUR o średniej grubości około 10 cm ? gęstość objętościowa 35 kg/m?
(powy?ej 3 cm grubości doskonała powłoka hydroizolacyjna, 90% zamkniętych
komórek - termo i hydroizolacja następuje podczas jednego procesu aplikacji)(...)
3. Dane techniczne:
System o średniej gęstości ok. 35 kg/m3 - przeznaczonym do izolowania ścian oraz
pokryć dachowych od wewnątrz. Charakteryzuje się wysokimi parametrami izolacyjnymi:
przewodnictwo cieplne ?= 0,020-0,023 W/mK.
4. Ceny (Cena obejmuje materiał + usługę)
Izolacja termiczna poddasza u?ytkowego natrysk powłoki PUR o średniej grubości około 10 cm cena ?
brutto 95,00 zł/m? w tym VAT 8%
Gęstość powłoki PUR 35 kg/ m?, średnia grubość powłoki PUR około 10 cm (? 1,0 cm),
deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła ? = 0,023 W/mK - zamknięto komórkowa.
Uwagi:
powy?sze ceny stanowią orientacyjną sumę
konstrukcja mo?e zostać w wyniku prac przy?ółcona mgłą poliuretanową w toku prac
Po zrealizowaniu usługi zostanie wykonany obmiar powykonawczy wg którego wystawiona
zostanie faktura VAT.(...)"


cena jest 3 a nawet 4-krotnie wieksza jak za wełne icon_sad.gif
Edytowano przez anarkh (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

dzieki za info, nie wiedzialem. Faktycznie jest drozej i to sporo. Taka pianka maleprze parametry noz welna i to chyba dwa razy ale przebitka jest i tak spora .


coś piłeś?
bo piszesz niewyraźnie


proponowałbym pytać się, czy natryskiem osiagną właściwe parametry U
bo o ile mi wiadomo z tym jest kłopot przy chęci wykonania czegoś takiego dla chałupy energooszczędnej bądź pasywnej

Kolega napisał, że lambda =0,0022-0,023
jaka to jest krotność do wełny to nie byłbym takim optymistą, choć niektorzy podają, że 1:2 (przy lambda pianki nawet 0,014-0,019)
ale to moim zdaniem przesada, zwłaszcza, że natrysk jest w dwóch wartwach o różnych gęstościach, a co za tym idzie - różnych wartościach lambdy

ale ja na tym się nie znam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...