Skocz do zawartości

lakier na jesionowe schody


zbiho

Recommended Posts

Jaki lakier zastosować na schody wykonane z drewna o niejednolitym kolorze żeby go nieco zabarwić i zniwelować różnice?Jaki wybrać podkład,jakiej firmy?Kolor docelowy zbliżony do mahoniu,na koniec jeszcze kwestia klejenia do betonu na piankę i nacinanie od spodu żeby się nie wyginały.Proszę o pomysły i sugestie,pozdrawiam wszystkich.
Link do komentarza
Odradzam zabarwiać róznymi bejcami, szczerze to niewiele można zrobić bo ciemniejsze przebarwienia lepiej chłoną barwniki i efekt bywa jak posmarowane g... .
Sam lakier troszkę wyrówna, my używamy Agruntu AP-2 3x malować.
Co do klejenia na piankę to zastosuj kołki do montażu schodów, np aut-plast
Link do komentarza
Ujednorodnienie barwy drewna można uzyskać nakładając na schody dowolną bejcę lub lakierobejcę. Po jej całkowitym wyschnięciu (do zaniku zapachu) na drewno nakłada sie w 2 - 3 warstwach lakier do podłóg np. poliuretanowy. Ze względu na intensywność użytkowania nalezy użyć lakieru rozpuszczalnikowego a nie wodorozcieńczalnego, który ma mniejszą trwałość. Mocowanie stopni na piankę jest dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza wtedy, gdy podłoże nie jest równe. Stopnie należy oprzeć na podkładkach dystansowych i po nałożeniu pianki obciążyć do czasu jej stwardnienia. Nacinanie od spodu nie jest konieczne, chyba że stopnie maja grubość większą niż 3 cm. Lepiej też użyć drewna klejonego a nie jednorodnych desek.
Link do komentarza
Śmiało bejcuj icon_smile.gif Tylko cienką warstwą i ze trzy razy (szmatką lub gąbką). Łatwiej bejcą rozpuszczalnikową ale ja wolę akrylową (bardziej przypomina orginalną strukturę drewna). Jest tylko jedna wada trzeba robić to delikatnie, akryl ma to do siebie że zawiera wodę i to wybałusza słoje. Dlatego trzeba cienko i parę razy. Lakieru nie żałuj, według mnie przynajmniej 4 warstwy. (o szlifowaniu między warstwami nie muszę chyba wspominać). Mocuj tylko na piankę (do przygotowanego podłoża). A są podstopnie to na złącza między stopień a podstopień klej tytan lub inny elastyczny klej (chyba że lubisz jak skrzypi to nie dawaj icon_biggrin.gif )
Link do komentarza
Dziękuję za podpowiedzi,schody mają 36 mm i zamierzam kleić podstopnie tylko nie myślałem o kleju elastycznym tylko tym, którym były klejone deski, on raczej elastyczny nie jest.Z bejcą popróbuję na jakimś kawałku może się uda,a przygotowanie podłoża to na czym ma polegać?jakiś grunt?pozdrawiam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...