Skocz do zawartości

Rusztowanie, jaki rodzaj podestu wybrać? jaką długość ? różnice?


Gość maroon1

Recommended Posts

Gość maroon1
Witam. Mam pytanie do wszystkich związanych z branżą budowlaną, którzy mają jakiekolwiek doświadczenie z pracą na rusztowaniach. Poszerzam dzialalnosć swojej firmy, a w zasadzie zaczynam cos nowego i muszę kupić rusztowanie, mam dylemat w związku z podestami, bo zauważyłem, że są 2,5 m albo 3m i jedne są drewniane a drugie stalowe, chciałbym się dowiedzieć które lepiej sprawdzają się w praktyce i ogólnie jaka jest wytrzymałość takiego podestu. Pozdrawiam
Link do komentarza
Kolego
wytrzymałość czyli nośność określa dostawca tego typu sprzętu
wytrzymałość czyli trwałość - to już inna bajka, tu nie ma reguł, do oszacowania to pierwiatek drugiego stopnia z wieku najmłodszego w ekipie eksploatujacej to rusztowanie, bez znaczenia na to czy derwniane czy metalowe
bo uszkodzeniu ulegają zazwyczaj okucia tych elementów, nie one same
oczywiście jeżeli ekipa ma odpowiednie IQ
Link do komentarza

Wszystko zależy od cego jest jest nam potrzebne w danej chwili. Podest 2,5m jest bardziej uniwersalny, pasuje w wiele nietypowych miejsc , jest także bardziej praktyczny jeżeli chodzi o transport. Jest też lżejszy od podestu 3 m przez co łatwiej montuje się go na rusztowaniu, ale np. zestaw z 3m jest tańszy w zakupie, oszczedzamy na ramch, ja np, robie tak ze częśc zestawu mam na 2,5 a czesc na 3m, , a w kwestii podestow drewnianych i stalowych to też używam i tych i tych, stosuję podesty GBG i oba są wytrzymałe, aczkolwiek na pewno stalowe są bardziej wytrzymale na warunki atmosferyczne, różnica jest tez taka, jezeli chodzi o ten rodzaj co ja mam ze drewniane maja wysokość 5cm a stalowe 7cm, musisz też zadecydowac do jakiego rodzaju prac potrzebujesz, drewniany nadaje się do prac zw z docieplaniem budynków, tynkowania, malowania bo po zabrudzeniu łatwiej go wyczyścić, podczas transportu zajmuje mniej miejsca od stalowego. jeżeli chodzi o wytrzymalosc to od 2 do 3 kN, to zależy od wymiaru i od tego czy jest drewniany czy stalowy
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...