Skocz do zawartości

Fetor w mieszkaniu


translator

Recommended Posts

[font="Arial Black"][/font][color="#8B0000"][/color]zainstalowałem w starym budynku szambo ekologiczne i mam od tego czsu straszny fetor w mieszkaniu, nie wiem co robić. Proszę o pomoc.
Drugim moim utrapieniem jest woda w piwnicy. Po każdej większej burzy , a teraz nawet w trakcie roztopów woda wchodzi do piwnicy,nie wiem czy budować opaskowy drenaż całego domu/ połowę ma sąsiad/czy wystarczy założyć bitumiczną masę oraz opaskę z wytłaczanej gumy. Jak możecie i macie doświadczenie to proszę o pomoc.
pozdrawiam
translator
Link do komentarza
Witaj
Zainstalowałeś szambo.
Czyli - spier... sprawę!
Bo?
Bo tylko szambo.
A tu trzeba zbudować (przebudować, dostosować) całą instalację kanalizy.
Kanalizę się wietrzy i zapowietrza.
Od strony wnętrz powinna być zamknięta korkami wodnymi (zawartość syfonów pod umywalką, wanną, w kiblu itd).
JEŻELI spuszczenie wody/ścieków powoduje "gulgotanie" i opróżnianie tyk syfonów - to aromaty zaczynają pchać się na salony.
Aby tak nie było to stosuje się napowietrzanie/zapowietrzanie pionów.
Sprawdź co masz i czego brakuje. Uzupełnij, bo to drobne poprawki - i będzie spokój.
Szambo ma być WIETRZONE.
Bo?
Jak będzie szczelne, to każda porcja wrzucona do niego (generalnie - cieczy, nieściśliwego materiału) spowoduje sprężenie "powietrza" w nim zawartego, które rozpręży się "wstecz" - rurami na salony. A jest bardzo aromatyczne!

Zaszczypkę od bielizny na nos - i sprawdzić!
icon_lol.gif

Wygląda na to, że okresowo buda stoi w wodzie.
Nic dziwnego - że woda włazi do środka.
Pytanie - ILE tej wody tam jest i W CZYM stoi ta buda.
Może da się to zdrenować....
Można też spróbować zrobić basen z tej piwnicy przez uszczelnienie ścian dla wód napierających.
Tyle, że tanio nie będzie...

Adam M.
Link do komentarza
Cytat

Witaj
Zainstalowałeś szambo.
Czyli - spier... sprawę!
Bo?
Bo tylko szambo.
A tu trzeba zbudować (przebudować, dostosować) całą instalację kanalizy.
Kanalizę się wietrzy i zapowietrza.
Od strony wnętrz powinna być zamknięta korkami wodnymi (zawartość syfonów pod umywalką, wanną, w kiblu itd).
JEŻELI spuszczenie wody/ścieków powoduje "gulgotanie" i opróżnianie tyk syfonów - to aromaty zaczynają pchać się na salony.
Aby tak nie było to stosuje się napowietrzanie/zapowietrzanie pionów.
Sprawdź co masz i czego brakuje. Uzupełnij, bo to drobne poprawki - i będzie spokój.
Szambo ma być WIETRZONE.
Bo?
Jak będzie szczelne, to każda porcja wrzucona do niego (generalnie - cieczy, nieściśliwego materiału) spowoduje sprężenie "powietrza" w nim zawartego, które rozpręży się "wstecz" - rurami na salony. A jest bardzo aromatyczne!

Zaszczypkę od bielizny na nos - i sprawdzić!
icon_lol.gif

Wygląda na to, że okresowo buda stoi w wodzie.
Nic dziwnego - że woda włazi do środka.
Pytanie - ILE tej wody tam jest i W CZYM stoi ta buda.
Może da się to zdrenować....
Można też spróbować zrobić basen z tej piwnicy przez uszczelnienie ścian dla wód napierających.
Tyle, że tanio nie będzie...

Adam M.


bardzo dzięki , jak tylko sprawdzę tę podpowiedź, to napiszę o sukcesie lub o...klamerce na nos. pozdawiam,
Link do komentarza
Cytat

bardzo dzięki , jak tylko sprawdzę tę podpowiedź, to napiszę o sukcesie lub o...klamerce na nos. pozdawiam,


Przy stosowaniu się do porad adama jesteś skazany na sukces, a nie na klamerkę na nos icon_biggrin.gif
Czytaj uważnie, stosuj i będzie OK icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

[font="Arial Black"][/font][color="#8B0000"][/color]zainstalowałem w starym budynku szambo ekologiczne i mam od tego czsu straszny fetor w mieszkaniu, nie wiem co robić. Proszę o pomoc.
Drugim moim utrapieniem jest woda w piwnicy. Po każdej większej burzy , a teraz nawet w trakcie roztopów woda wchodzi do piwnicy,nie wiem czy budować opaskowy drenaż całego domu/ połowę ma sąsiad/czy wystarczy założyć bitumiczną masę oraz opaskę z wytłaczanej gumy. Jak możecie i macie doświadczenie to proszę o pomoc.
pozdrawiam
translator



Trudno na podstawie tak skąpych informacji ustalić co może być powodem nieprzyjemnych zapachów. Generalnie należy szukać nieszczelności w instalacji oraz sprawdzić czy zbiornik i instalacja są prawidłowo wentylowane. Co do uszczelnienia piwnicy - tu również konieczne jest ustalenie jaką drogą woda wnika do piwnicy. Jeśli przenika przez ściany to ich izolacja może wystarczyć. Natomiast jeśli przenika pod podłogą to problemem będzie ze skutecznością ułożenia drenażu jeśli tego samego nie zrobi właściciel przylegającego domu. Oczywiście trzeba też rozwiązać problem z odprowadzeniem wody zbieranej przez drenaż.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...