Skocz do zawartości

Gont bitumiczny- kolejne warstwy


Recommended Posts

Cytat

Nie pytaj bo zmienię zdanie.



a wiesz kole czego mi to loce? icon_razz.gif icon_lol.gif

Cytat

Gładkość zaleta ? np. zimą zalegający śnieg lód ,sople przy roztopach na rynnach ,czyszczenie rynien z liści ,wiatr może oderwać co nieco , a przy gładkości tego wszystkiego niet.



słuchaj ... ten wpis mnie rozłożył na łopaty .... zupełnie nie wiem o co Ci kaman ... icon_eek.gif

no ale spróbuję ... uważam, że w kontekście tego co wyżej wymieniłeś gładkość to zaleta .... śnieg , lód , liście nie przywierają ... i według mnie to dobrze .... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Tak nawiasem mówiąc, założyciel tego tematu jest niepoprawnym optymistą.

Wszystko ładnie wygląda w teorii – także ten „dach” z gonta bitumicznego.
Teoretycznie ma to uzasadnienie, bo rynny odprowadzą, w większości, wody opadowe, a w „zwykłej” kopule wszystko spłynie po ścianach.

Problemów technicznych i wykonawczych może być sporo – i raczej będą kosztowne rozwiązania, a sam dach przy nich to, przysłowiowy Pan Pikuś.
Link do komentarza
No i wróciłem z Budmy icon_smile.gif

Wiec tak , rozmawiałem z facetem z termopianu osobiście, oglądałem ich produkt.

- koszt 60-100zł m2
- konieczne proste podłoże np tynk, bo natrysk przyjmuje kształt podłoża
- natrysk dość szybko rośnie , wiec trzeba to dość szybko robić
- problem ze zboczem kopuły, potrzebny samochód z podnośnikiem bo potem powierzchnia jest śliska a trzeba ja jeszcze pomalować
- niby się nie gnie ale ja pod paluchem czułem ze mogę wciąż choć to nacisk punktowy i butem bym tego nie zrobił
- zdarzyło sie ze duży grad im powyginał taki dach


Znalazłem tez inny środek podobny do tego nylonu dekarskiego ale inaczej zrobiony, i faktycznie sztywny konkretnie, ale nie znam ceny. Poza tym trzeba byłoby otynkować kopuły najpierw.

Tynkowanie kopuł to koszt 20tys zł.

Dla tego ja nadal rozważam gonty, bo nie trzeba tynkować.


Cytat

Tak nawiasem mówiąc, założyciel tego tematu jest niepoprawnym optymistą.

Wszystko ładnie wygląda w teorii – także ten „dach” z gonta bitumicznego.
Teoretycznie ma to uzasadnienie, bo rynny odprowadzą, w większości, wody opadowe, a w „zwykłej” kopule wszystko spłynie po ścianach.

Problemów technicznych i wykonawczych może być sporo – i raczej będą kosztowne rozwiązania, a sam dach przy nich to, przysłowiowy Pan Pikuś.



W ogóle nie ma w planach żadnych rynien. A optymistą jestem jakoś tak wyszło.
Link do komentarza
Odnośnie gontów zainteresowała mnie firma technoNicol, produkuje gonty tango na welonie szklanym.

Moje pytanie jest takie, jaką papę podkładową powinienem położyć pod takie gonty? Czy ona tez powinna mieć welon szklany? Bo dość drogo to wychodzi, konkretnie jest to koszt połowy wartości gontów icon_sad.gif

Gonty sa po ok 25zł/m2
Link do komentarza
Cytat

a wiesz kole czego mi to loce?


Umiesz wybrnąć z sytuacji .
Cytat

słuchaj ... ten wpis mnie rozłożył na łopaty .... zupełnie nie wiem o co Ci kaman ...

no ale spróbuję ... uważam, że w kontekście tego co wyżej wymieniłeś gładkość to zaleta .... śnieg , lód , liście nie przywierają ... i według mnie to dobrze ....


To chyba nie mi tylko inwestorowi kopuły z dachem zadaj to pytanie .
Link do komentarza
Cytat

Zgadzam się z przedmówca. Poszukaj w googlu i napisz do producentów albo zadzwoń. Jest ich duzo ja wpisując w googlarkę znalazłem kilkunastu np tu:
http://katalog.pf.pl/TERMOIZOLACJA-PIANK%C...P0R10C-m11.html

Wiem, że czasem głupio dzwonic i sie dopytywać i wygodniej przez @, ale szybciej efekt uzyskasz.
Powiem ci tak, ja bym zrezygnował z ocieplenia od wewnatrz, zyskał wiecej miejsca, mniej problemów z docinaniem płyt itp, łatwe tynkowanie w środku(tynkiem wapiennym icon_wink.gif dostałem fajne materiały od producenta) i fajne pokrycie i ocieplenie od zewnatrz.

Tez zastanawiałem się nad blachą. Mógł by fajny efekt powstać, tylko trzeba by dopracować szczegóły, żeby jak schron atomowy dom nie wyglądał.

Ta twoja kopuła budzi emocje.




Jeżeli chodzi o natrysk pianki PU to proponuję zapoznać się ze stronami firm:
Gerlach L.D. Dariusz Gerlach
oraz
MR-PUR Izolacje s.c.

Nawiązując zaś do pytania o konieczność stosowania papy na osnowie.... jako podkładu pod gont bitumiczny zapraszam na stronę Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, gdzie jest temu zagadnieniu poświęcony oddzielny artykuł... od nagłówka "Warstwa podkładowa"

Jeżeli chodzi o producentów gontów bitumicznych, to proponuję odwiedzić strony STEMA, IKO, Izolacja-Matizol, Owens Corning.

Dla zainteresowanych tematyka KOPUŁ - link1 i link2 (galeria z dużą ilościa zdjęć z realizacji ukończonych).

Ciekawi tematu zainteresuja się również linkiem3 (kopuły w trakcie realizacji).

A teraz z innej beczki - tej istnie praktycznej - artykuł na portalu Budujemy Dom "Dom kopuła czyli egipski chłop ma rację".
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli chodzi o natrysk pianki PU to proponuję zapoznać się ze stronami firm:
Gerlach L.D. Dariusz Gerlach
oraz
MR-PUR Izolacje s.c.

Nawiązując zaś do pytania o konieczność stosowania papy na osnowie.... jako podkładu pod gont bitumiczny zapraszam na stronę Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, gdzie jest temu zagadnieniu poświęcony oddzielny artykuł... od nagłówka "Warstwa podkładowa"

Jeżeli chodzi o producentów gontów bitumicznych, to proponuję odwiedzić strony STEMA, IKO, Izolacja-Matizol, Owens Corning.

Dla zainteresowanych tematyka KOPUŁ - link1 i link2 (galeria z dużą ilościa zdjęć z realizacji ukończonych).

Ciekawi tematu zainteresuja się również linkiem3 (kopuły w trakcie realizacji).

A teraz z innej beczki - tej istnie praktycznej - artykuł na portalu Budujemy Dom "Dom kopuła czyli egipski chłop ma rację".



I właśnie z tego ostatniego linku buduje.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Dość ciekawa architektura choć nieobyczajna w naszej strefie. Dach można wykonać na kilka sposobów:
- powłoka z włókna szklanego i żywic w dowolnej kolorystyce,
- mało formatowe elementy z blachy aluminiowej firmy Prefa,
- gont bitumiczny na podkładzie systemowym sugerowałbym Isolę, której produktu mogą być podgrzewane palnikiem.
Pod każde pokrycie kopuła powinna mieć taki szkielet jak szkielet łodzi. Materiałem izolacyjnym może być wełna szklana. Pozdrawiam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...