Skocz do zawartości

zmiana dzialki


skarolcia22

Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Cytat

ja mam juz gotowy projekt domu pod konkretna dzialke,tylko teraz wszysko sie zmienilo i chcialabym postawic ten dom na innej dzialce.jak myslicie jest szansa zeby mozna te projekty przeniesc na inna dzialke?nie mam pojecia gdzie wogole pytac o to?



Rozumiem - że zapis projekt jest gotowy pod konkretna działkę oznacza - albo tylko , że w tabelkach zostały zapisane dane wcześniejszej działki albo także zostało wydane pozwolenie na budowę.
Zakładam za każdym razem , że zapisy MPZP dla nowej działki będą korzystne dla tego domu i będzie on tam pasował. Albo sam to sprawdzisz - albo poproś architekta z którym współpracowałeś przy poprzednim projekcie.
W pierwszym przypadku:
-Jeżeli jest to projekt indywidualny - należny porozmawiać z architektem i wg mnie nie będzie problemów zmieni zapisy w tabelkach wykona nowy projekt zagospodarowania i będzie można taki projekt złożyć w urzędzie.
-Jeżeli jest to projekt gotowy - to także wystarczy zmienić dane w tabelkach , wykonać nowy projekt zagospodarowania i złożyć projekt w urzędzie.
W drugim przypadku - jest trochę gorzej, bo dokumentacji nie można już bezpośrednio wykorzystać , gdyż jest podbita pieczątkami urzędowymi.
-Jeżeli jest to projekt indywidualny- należy porozmawiać z architektem , wydrukuje nowy komplet dokumentacji z nowymi danymi wykona nowy projekt zagospodarowania i także będzie można złożyć go w urzędzie.
-No i ostatni wariant jeżeli jest to projekt gotowy - to niestety należy kupić nowy projekt (może ktoś da zniżkę po wyjaśnieniu sytuacji) i wykonać nowy projekt zagospodarowania .

Gorzej oczywiście - gdy projekt nie spełnia zaleceń MPZP dla nowej działki. Najlepiej wtedy wygląda przypadek ostatni - bo nic się nie zmieni , jedynie to , że ponownie stoisz przed wyborem projektu.

Pozdrawiam
Odwiedź moją stronę

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...