Skocz do zawartości

Ocieplenie stropu/sufitu nad piwnicą nie ogrzewaną


Recommended Posts

Szukalem troche po forum ale niestety nie znalazlem sytuacji takiej samej jaka mam ja. Dlatego tez pytam.

Mam sytuacje taka, ze na parterze chce umiescic ogrzewanie podlogowe. Pod parterem bede mial piwnice nie ogrzewana. W wiekszosci przypadkow wyczytalem, ze izolacje miedzy piwnica nie ogrzewana a parterem powinno sie zamontowac od tej strony zimnej czyli pod stropem miedzy piwnica a parterem.

Niestety wiazac sie to bedzie z dodatkowymi kosztami na ogrzewanie bo przeciez skoro bede mial ogrzewanie podlogowe to przeciez caly strop zelbetonowy o grubosci 16 cm bedzie sie nagrzewal co spowoduje niesamowita bezwladnosc tego systemu.

Piwnica jest ocieplona od zewnatrz i nie ma ocieplenia na podlodze wiec mysle, ze temperatura nie bedzie tam spadala ponizej 0 stopni zwlaszcza, ze prawie 80% powierzchni jest w ziemi na glebokosci conajmniej 1metra (w niektorych miejscach nawet i 2.3 metra).

Wyjscia sa wg mnie 3:
- zaizolowac piwnice styropianem od strony dolnej strony stropu wg zalecen roznych doradcow
- wylozyc styropian na stropie pod podlogowka - wg mnie najsensowniejsze w tym przypadku rozwiazanie (aczkolwiek nie wiem czy nie bedzie problemu z wilgocia)
- zaizolowac piwnice styropianem od strony dolnej stropu a takze i na stropie pod podlogowka

Prosze o jakies porady w tej sytuacji ...
Link do komentarza
Dziekuje bardzo za odpowiedz. W takim razie to jest jasne. A co zrobic z ociepleniem schodow wewnetrznych miedzy parterem a pietrem.
Te schody sa bezposrednio nad klatka schodowa, ktora prowadzi od piwnicy na parter. Na schodach nie bedzie ogrzewania podlogowego. Ocieplac klatke schodowa w tym przypadku tez od gory dla wyrownania stopni (poniewaz na podlodze parteru bedzie wieksza izolacja) czy lepiej schody w tym przypadku ocieplac od spodu?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
A prosze mi powiedziec jak sie ma to ocieplanie stropu od strony piwnicy nie ogrzewanej do projektow? W moim projekcie domu jak i kolegi ocieplenie jest od strony parteru czyli na stropie.

Natomiast wg zalecen, ktore czytalem w muratorze czy w innych artykulach wyraznie zalecaja ocieplac od strony zimnej czyli od strony piwnicy.

Moze komplikuje tu sprawe podlogowe ogrzewanie i dlatego ociepla sie na stropie a nie pod. A co jesli beda zwykle kaloryfery a nie ogrzewanie podlogowe. To tez ocieplac na stropie czy juz w tym przypadku lepiej sufit piwnicy?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...