Skocz do zawartości

Wykonanie pokrycia dachowego w styczniu2007?


Recommended Posts

Planuje w czerwcu 2006 skończyć budowe domu -bez dachu , a w/w dach wykonać w miesiącu styczniu 2007 ze względów ekonomicznych. Ściany będą z betonu komórkowego .
Czy może ktoś wie czy mogą w związku z tym wystąpić konsekwencje dla tych ścian i całego domu czy może nie ma żadnego problemu , albo jak można zabezpieczyć te ściany w pewnym stopniu oczywiście przed złymi warunkami atmosferycznymi (tutaj chyba głównie grudzień i styczeń) ??? Dziekuje z góry za rady i ostrzeżenia.
Link do komentarza
Wg mnie to jest to rozwiazanie zle.
Beton komorkowy jest bardzo porowaty, przez to "cieply, jesli nasiaknie wodą straci swoje wlasciwosci, trzeba bedzie go dlugo suszyc.
Dodatkowo woda w BK podczas mrozu bedzie go razsadzac - typowa erozja.
Link do komentarza
Buduję z Ytonga i w lecie miałem pore ulewnych deszczy , musiałem odczekać kilka godzin abym mógł kleić kolejną warstwę, klej zabardzo się rozwadniał. Jak musisz przerwać to zaimpregnuj powierzchnię ścian jakimś płynem gruntującym i zamocuj na ostatniej warstwie bloczków folię, napewno pozostanie ci ona z opakowania po paletach zaoszczedziszkilka złotych na tym.
Link do komentarza
Ten temat przerabiałem przy moim pierwszym domku tj. kilka lat temu. Muszę powiedzieć, że nic się nie stanie, gdy zabezpieczysz ściany papą, a na to założysz folię/przynajmniej na dwa górne rzędy/ - spokój śmiało do wiosny.
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
jak widać aura sprzyja robotom budowlanym. sam skończyłem dopiero dach i praca poszła składnie i wzorowo. co do knocenia roboty przez dekarzy to raczej niech nie wypowiada się ten kto nie ma o dekarce pojęcia. jeżeli dekarz coś źle zrobi kiedy jest zimno to i z pewnością tak samo to zrobi gdy będzie pełnia lata. dobry dekarz niezależnie od pogody nie pozwoli sobie na fuszerkę.
pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...