Skocz do zawartości

Koszt budowy domu - stan surowy + wykonczenie 2-3 pomieszczeń


Recommended Posts

Cytat

Izolacje dachu i ścian wraz z robocizną 17 tyś zł
Drzwi wewnętrzne 3500
Tynki i posadzki prace malarskie 15 tyś
Instalacja C.O elektryczna 15 tyś zł



generalnie mam zastrzeżenie co do kwot za punkty które zacytowałem
CO i elektryka - zgoda, jeśli masz zamiar grzać prądem - nie pisałeś tego
Drzwi wewnętrzne - nawet jak kupisz najtańsze, to prawdopodobnie braknie
Tynki i posadzki - teoretycznie jest to możliwe, jeśli robisz płyte fundamentową i w niej chcesz zalać kable...- też nie piszesz żadnych szczegółow. Jeśli robisz ławy i potem tynki+ wylewki, to nie ma szans.
Izolacja dachu i ścian - cena mało realna, biorąc pod uwagę że celujesz w 1 litrowy.

zacznij od podania więcej ilości szczegółow (i projektu - bo samo ocieplenie i WM nie wystarczy)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam,
sytuacja zmusza mnie i moich bliskich do wyniesienia się z domu, dlatego zastanawiamy się nad różnymi wariantami.
Stąd też moje pytanie:
ile pieniędzy potrzebowalibyśmy na budowę domu (coś takiego jak Projekt M-131 - prosze poszukać w googlach), chodzi nam o budowę całego domu, ale wykończyć (podłoga, podłączenie elektryki i hydrauliki) tylko najpotrzebniejsze pomieszczenia (kuchnia, salon, łazienka), reszta może stać w stanie surowym, a gdy będą na to środki mogą być wykończone w późniejszym okresie.
Ile kosztowałaby nas taka inwestycja? Biorąc pod uwagę, że staramy się jak najmniejszym kosztem zakupić wszystko i wybudować (robocizna + materiał).

Wystarczyłoby 100.000-130.000 zł?

dodam, że wyglądałoby to tak:
lazienka - kabina prysznicowa, wc, zlew,
kuchnia - kuchenka, lodówka, zlew,
salon - praktycznie tylko podłoga wystarczy do przetrwania


Najpierw kup działkę chyba że masz uzbrojenie prąd woda kanaliza lub szambo to co potrzebne do życia
Choć z prądem można by było polemizować.icon_smile.gif
Zapytaj o WZ lub o ZT i będziesz wiedział co można tam postawić może pomyśl nad parterówką z płaskim dachem a z czasem dobudujesz piętro . Gdy jest ZT ustawione to na inny dach małe szanse ale gdy takowego niema to jest duża szansa na prośbę inwestora . U mnie kosztorys wstępny na domek z płaskim dachem SSZ kosteczka 11x10 powinien się zamknać w 120 tyś więc słabo to widzę jeszcze z tym projektem

Cytat

Witam,
sytuacja zmusza mnie i moich bliskich do wyniesienia się z domu, dlatego zastanawiamy się nad różnymi wariantami.
Stąd też moje pytanie:
ile pieniędzy potrzebowalibyśmy na budowę domu (coś takiego jak Projekt M-131 - prosze poszukać w googlach), chodzi nam o budowę całego domu, ale wykończyć (podłoga, podłączenie elektryki i hydrauliki) tylko najpotrzebniejsze pomieszczenia (kuchnia, salon, łazienka), reszta może stać w stanie surowym, a gdy będą na to środki mogą być wykończone w późniejszym okresie.
Ile kosztowałaby nas taka inwestycja? Biorąc pod uwagę, że staramy się jak najmniejszym kosztem zakupić wszystko i wybudować (robocizna + materiał).

Wystarczyłoby 100.000-130.000 zł?

dodam, że wyglądałoby to tak:
lazienka - kabina prysznicowa, wc, zlew,
kuchnia - kuchenka, lodówka, zlew,
salon - praktycznie tylko podłoga wystarczy do przetrwania


Najpierw kup działkę chyba że masz uzbrojenie prąd woda kanaliza lub szambo to co potrzebne do życia
Choć z prądem można by było polemizować.icon_smile.gif
Zapytaj o WZ lub o ZT i będziesz wiedział co można tam postawić może pomyśl nad parterówką z płaskim dachem a z czasem dobudujesz piętro . Gdy jest ZT ustawione to na inny dach małe szanse ale gdy takowego niema to jest duża szansa na prośbę inwestora . U mnie kosztorys wstępny na domek z płaskim dachem SSZ kosteczka 11x10 powinien się zamknać w 120 tyś więc słabo to widzę jeszcze z tym projektem
Link do komentarza
Cytat

Wstrzeliłeś się w temat dokładnie tak samo jak AK-47 („kałach”) w cel – znaczy się z dużym rozrzutem. icon_biggrin.gif


No bo niestety przy budowie domu to rozrzuty trzeba brac pod uwagę.icon_smile.gif
2 takie same domy mogą kosztowac różnie zalezne podłoże jak głeboko woda jak daleko media no i cena działki. Więc nieda się nigdy dokładnie powiedziec np " ja wydałem 200 tys więc tobie starczy"
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...