Skocz do zawartości

Koszt budowy domu - stan surowy + wykonczenie 2-3 pomieszczeń


Recommended Posts

Cytat

Kluczem do sukcesu są:
- przede wszystkim wiedza która pozwala podejmować rozsądne ekonomicznie decyzje - jeśli się jej nie posiada , to się jej szuka na forum czytając , pytając ....


No właśnie... Gdybym wtedy (jak zaczynałam budowę) wiedziała tyle co teraz wiem, to bym była parę ładnych złotych do przodu.
Link do komentarza
spłaca spłaca ratę do zarżnięcia możecie być pewni icon_biggrin.gif
Mnie się też wydawało że nasz dom będzie dużo tańszy. Ja pisałam przykłady cen który my zapłaciliśmy. No i jesli ktoś umie sam pomalować i ma na to czas może sobie skalkulować minus te 6 tys prawda? Można dostać panele za 20 zł, może nawet nie takie złe, my chcieliśmy drewno a na parkiet nie było nas stać- stąd tania deska barlinecka za poł ceny (II gat). Farby, gładzie itp kupowaliśmy bardzo tanio w hurtowni znajomych.
Ja was nie rozumiem. Mam przyjaciółkę która wybudowała dom za 800 tys z wnętrzem jak z katalogu projektowanym przez designerów (potwornie drogie w wykoaniu okazało się być) i z tego powodu bynajmniej nie czuję się gorsza ani biedniejsza, poprostu czasem np ktoś odziedziczył mieszkanie w dużym mieście i miał duża gotówkę z tego, a ktoś inny nie. No i co z tego? My tak jak większość trochę się przeinwestowaliśmy nie licząc wielu rzeczy a wiele nie doszacowując, liczylismy że po sprzedaży mieszkania nadpłacimy kredyt i zmniejszymy go o 1/4 - i to nam się nie udało. Mamy dom prawie 200 m2 i takiego nie da sie zbudować za 200 tys, ale na domek 100 m2 można próbować się za tyle porwaćicon_smile.gif Każdy nie liczy pewnych kosztów czasem niby drobnych i to jest reguła, a z tych niby drobnych robią się większe kwoty. Mnie udało się np tanio zrobić łazienki (mniej więcej za tyle ile szacuje Norbiwolow, ok 15 może 18 tys za dwie)- płytki w cenie rzędu 40-48 zł/m2 kupione u znajomych, podobnie armatura gdzie każda rzecz była trochę tańsza bo z rabatem, tak samo baterie itp i niedrodzy wykonawcy, ale też musiałam zrezygnować z wymarzonych płytek maxima foresta bo były w trzycyfrowej cenie....mogłam kupić maximę forestę a nie zrobić drewnianych frontów w kuchni, ale wolałam fronty- i tak to jest na każdym kroku wybór i rezygnacja z czegoś. Ja akurat polecam deskę barlinecką jeśli ktoś może przeznaczyć na podłogę 60-70zł/m2 (to połowa ceny parkietu) bo jest to drewno i odczucie jest jak drewna, nie jak sztucznych paneli a układa się łatwo i szybko jak panele- można samemu.
Link do komentarza
Czytam, czytam te Wasze przepychanki, a miało być mądrze i tanio icon_smile.gif
Wiadomo że im większy dom wyjdzie drożej od mniejszego !!! Dla przykładu, może to dom dla krasnali, ale moim zdaniem całkowicie wystarczający, nawet zbyt duży icon_wink.gif http://www.extradom.pl/projekt-domu-tk-19-wak1016.aspx

Można w nim na starcie oszczędzić kilkadziesiąt tysięcy zł. Zamiast betonowego stropu ( około 20 tyś ) tradycyjnej więźby dachowej ( kilkanaście tyś. zł. ) następnie za 10 tyś schody, droższe i bardziej kłopotliwe ocieplenie poddasza.... zrobić prosty stropodach z wiązarów deskowych - koszt materiału około 2 tyś ( tydzień roboty dla 2 ludków) i na dzień dobry prawie 50 tyś w kieszeni. Można urwać kilka tyś zł. robiąc płytę fundamentową, można walczyś z ścianami.... Ocieplić tak ... jak TB aby zrezygnować z tradycyjnego ogrzewania zastępując je za parę tyśięcy elektrycznym lub ... kominkiem z DGP.
Wentylacja grawitacyjna zastąpiona rekuperatorem ( materiał troszkę ponad 2 tyś ) CWU - podgrzewacz przepływowy.

Do tego skromne wykończenie, dużo własnej roboty i można marzyć aby zmieścić się w 100 tyś icon_lol.gif
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Można w nim na starcie oszczędzić kilkadziesiąt tysięcy zł. Zamiast betonowego stropu ( około 20 tyś ) tradycyjnej więźby dachowej ( kilkanaście tyś. zł. ) następnie za 10 tyś schody, droższe i bardziej kłopotliwe ocieplenie poddasza.... zrobić prosty stropodach z wiązarów deskowych - koszt materiału około 2 tyś ( tydzień roboty dla 2 ludków) i na dzień dobry prawie 50 tyś w kieszeni. Można urwać kilka tyś zł. robiąc płytę fundamentową, można walczyś z ścianami.... Ocieplić tak ... jak TB aby zrezygnować z tradycyjnego ogrzewania zastępując je za parę tyśięcy elektrycznym lub ... kominkiem z DGP.
Wentylacja grawitacyjna zastąpiona rekuperatorem ( materiał troszkę ponad 2 tyś ) CWU - podgrzewacz przepływowy.

Do tego skromne wykończenie, dużo własnej roboty i można marzyć aby zmieścić się w 100 tyś icon_lol.gif


Dokładnie,dzięki studiowaniu forumów zamierzam identycznymi sposobami oszczędzić na budowie,łącznie z płytą fundamentową(tu mi się udało,bo kopalnia zwróci część kosztów),tym bardziej,że mam już w projekcie strop drewniany,a wkładanie wełny między belki nie jest pracą wymagającą zbyt dużych umiejętności icon_wink.gif
Ogrzewanie kablami za 8tys.zł ale ocieplenie tradycyjne(na zewnątrz) lecz bardzo dobre,do cwu tania PCi(5tys.zł).
Wentylacja z reku też nie wymagająca zbyt dużych umiejętności przy układaniu giętkich kanałów(tańszych) icon_smile.gif
Ściany z taniego materiału,BK na zewnątrz+silka w środku.
Link do komentarza
Cytat

z tą setką , to Jurek pojechałeś.... icon_razz.gif
chyba Ty - bo wsjo sam potrafisz zrobić od A do Z .... icon_rolleyes.gif





icon_lol.gif Mi by wyszło jeszcze dużo mniej. Mam remontu zrobionego troszkę więcej niż ten domek, i w zupełności wystarcza. Ogrzewanie to tylko kilka klepek dziennie w kominku, i całość wyszła troszkę ponad trzydzieści tys. icon_wink.gif Edytowano przez an-bud (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Myślę, że cuda się jednak zdarzają. Można mieć za 80 000 własny dom, murowany, nowy, z pełnym wyposażeniem.
Jest kilka dróg do sukcesu.
Numerem jeden jest forum budowlane i wiedza, którą tam można znaleźć. Druga niezmiernie ważna sprawa to własna praca, czas i zapał.

Można kupić działkę na wsi z jakimś malutkim rozpadającym się domkiem i w ramach remontu postawić go praktycznie na nowo, albo zupełnie na nowo.
Można kupić tanią działkę budowlaną (trzeba długo i dobrze szukać), następnie wybrać tani i prosty w budowie dom.

Dlaczego mam czelność wypisywać takie bzdury ? Dlatego, że zrobiłem to. W 1,5 roku posiłkując się dwoma pracownikami, później przez 10 dni jedną ekipą oszustów i naciągaczy, później jednym pomocnikiem, później samemu z narzeczoną, i mieszkam w nowym domku.

Tak jest to domek dla krasnoludków , ma 35m zabudowy , piwnica, parter, poddasze. Teraz widzę błędy i co ważniejsze widzę na czym możnaby zaoszczędzić "krocie" i te krocie przeznaczyć na większą powierzchnię.

Co ważne: prowadzę niezmiernie dokładny kosztorys. Liczę każdy litr paliwa do piły spalinowej, każdy zjedzony bochenek chleba, wypite piwo,każde narzędzie, każdą cegłę, zmarnowaną deskę, straty w wyniku kradzieży, oszustwa ...po prostu do kosztu całkowitego budowy wliczyłem WSZYSTKO co wydałem przez te 1,5 roku. Wydałem 110 . Z czego uczciwie licząc koszt domu to 80. Musiałem wynająć pokój na czas budowy, bo budowałem 450km od miejsca , z którego się wyprowadziłem. Grunty wysadzinowe, trudny teren, brak hurtowni budowlanych, fatalny dojazd, itd.
Miałem kilka ubrań w torbie i samochód. Kupiłem całe wyposażenie: kuchnie, lodówkę, oświetlenie, elektrykę, bojler, hydrofor i to wszystko wliczam do kosztów budowy, żeby była jasność.

Ba ...musiałem rozebrać dom, który remontowałem.

Teraz wiem, że bez piwnicy, ze stropem drewniano betonowym, ściany z maxa na 19cm plus żebra żelbetowe, z 15cm styro na ścianie, ze zwykłym tynkiem , (a nie elewacją drewnianą) ,z pełnym deskowanie i papą, z blacho dachówką lub gontem bitumicznym, z pełnym wyposażeniem za 100 000 wybudowałbym dom o powierzchni zabudowy 60m plus poddasze, albo 90m parterowy, wliczając projekt, pozwolenie, prąd.

Naturalnie z gigantycznym udziałem WŁASNEJ pracy i wiedzy. Z pomocą jednej osoby bliskiej i jednego budowlańca.

Hydraulika to banał , zgrzewarka do rurek 100zł , dzień pracy i gotowe. Ogrzewanie kominek , koza lub koza z PW i podłogówka (to też żaden koszt).

Okna PCV dobrego producenta. Drzwi drewniane 1300zł. Na parterze gres, na poddaszu surowe deski, komin z pełnej cegły, tarasik, lodówka no frost, płyta elektryczna, piekarnik elek. , meble wszystkie nowe - woskowane, materace 2 sztuki 160 z allegro, baterie ferro , ceramika koło. Tynki gliniane, went grawitacyjna. Ścianki działowe PGS, zabudowa kuchni blat kupny , ścianki z cegły pełnej, zasłonki.

Styl wiejski i prosty, co nie znaczy brzydki , albo tandetny. Osprzęt elektryczny Le Grand, Rozdzielnia z różnicówką shrack + moeller.

Zabudowa poddasza deski olejowane.



Żeby przekonać samego siebie , że nie jestem idiotą i to wszystko nie jest mrzonka, w tym roku u kolegi zaczynamy budowę domu 100m plus poddasze, w sumie 180 użytkowej. Budżet 140 koła na wszystko.

Cuda się zdarzają, warto marzyć o swoim własnym domu. Miejmy odwagę marzyć i realizować te marzenia.

Pozdrawiam






 

Link do komentarza
Cytat

Myślę, że cuda się jednak zdarzają.



Tak coś czułam, że Cię tu przywieje ... icon_wink.gif icon_biggrin.gif
Przede wszystkim gratuluję spełnienia marzenia icon_smile.gif

A w temacie .... policz ile zaoszczędziłeś na robociźnie - nie płacąc jej nikomu tylko budując samemu z wielkim całkowitym zaangażowaniem , zobacz na metraż domku - porównując z kolosami których projekty tu pokazują to faktycznie domek niewielki ...
Biorąc to wszystko pod uwagę - musiało się udać icon_wink.gif

Ja nie piszę , że NIE DA SIĘ wybudować taniego domu .... ja piszę , że nie każdy potrafi tudzież nie każdemu jest to dane z wielu powodów ... nawet posunę się dalej - bardzo NIEWIELU jest to dane ... icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Bo dalej jest aktualne pytanie – CZY POTRAFISZ, a nie CZY CHCESZ, lub CZY MOŻNA




icon_biggrin.gif No miło mi. Dziękuję Daggulka ..takiego wątku nie mogłem sobie odpuścić.

TAK zgadzam się: kluczowe dla tego wątku pytanie musi brzmieć CZY BĘDĘ MIAŁ siłę , zacięcie i determinację do zbudowania taniego domu!

Na to , że jest to możliwe w sieci są setki przykładów.


Link do komentarza
nie chodzi o siłę i zacięcie tylko o wiedzę, doświadczenie budowlane i czas.
W tej chwili moja kolezanka przymierza sie do budowy taniego domku - takiego max niewiele ponad 200 tys. Z założeniem że ona budowlańcem nie jest i nie umie budować i pracuje (z czegoś na tą budowę musi być) więc zbudują jej dom ludzie którzy się na tym znają. Można, jest w trakcie wyceniania, okazuje się że wcale nie umiejąc budować samemu można za tyle spóbować tylko że domek będzie około 80m2 i co ciekawe taniej wychodzi parterowy przy takim małym metrażu- jeszcze nie wiem co ona zdecyduje.
Link do komentarza
Cytat

Kilka i jednak nie aktualne....zimowymi wieczorami przybywają parapety , obicie szczytów dachu, kamień na kominie....itd.



No widzisz , całkiem przyjemny domek - dla ludzi którzy nie mają dużych wymagań jeśli chodzi o powierzchnię .... taki domek jak najbardziej można wybudować tanio .... nawet bardzo tanio .....
moim rodzicom górale postawili w trzy dni taki:

Brak obrazka

ocieplony , na dole mają salonik, łazienkę i aneks kuchenny , na poddaszu dwa pokoiki .... całoroczny letniskowy , tato zrobił sobie tam ogrzewanie gazowe - i mogą tam siedzieć cały rok ... w całości ze wszystkim aż do zamieszkania kosztowało ich to nie wiem dokładnie ile, ale nie więcej niż 50.000zł ...
da się?
da się ....
ale .....
mnie by to nie wystarczyło - mając dwójkę dzieci i pokaźny zwierzyniec nie dałabym rady mieszkać na takiej powierzchni ...

wszystko można - ale zawsze jest coś za coś .... icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Myślę, że cuda się jednak zdarzają. Można mieć za 80 000 własny dom, murowany, nowy, z pełnym wyposażeniem.
Jest kilka dróg do sukcesu.
Numerem jeden jest forum budowlane i wiedza, którą tam można znaleźć. Druga niezmiernie ważna sprawa to własna praca, czas i zapał.

Można kupić działkę na wsi z jakimś malutkim rozpadającym się domkiem i w ramach remontu postawić go praktycznie na nowo, albo zupełnie na nowo.
Można kupić tanią działkę budowlaną (trzeba długo i dobrze szukać), następnie wybrać tani i prosty w budowie dom.

Dlaczego mam czelność wypisywać takie bzdury ? Dlatego, że zrobiłem to. W 1,5 roku posiłkując się dwoma pracownikami, później przez 10 dni jedną ekipą oszustów i naciągaczy, później jednym pomocnikiem, później samemu z narzeczoną, i mieszkam w nowym domku.

Tak jest to domek dla krasnoludków , ma 35m zabudowy , piwnica, parter, poddasze. Teraz widzę błędy i co ważniejsze widzę na czym możnaby zaoszczędzić "krocie" i te krocie przeznaczyć na większą powierzchnię.

Co ważne: prowadzę niezmiernie dokładny kosztorys. Liczę każdy litr paliwa do piły spalinowej, każdy zjedzony bochenek chleba, wypite piwo,każde narzędzie, każdą cegłę, zmarnowaną deskę, straty w wyniku kradzieży, oszustwa ...po prostu do kosztu całkowitego budowy wliczyłem WSZYSTKO co wydałem przez te 1,5 roku. Wydałem 110 . Z czego uczciwie licząc koszt domu to 80. Musiałem wynająć pokój na czas budowy, bo budowałem 450km od miejsca , z którego się wyprowadziłem. Grunty wysadzinowe, trudny teren, brak hurtowni budowlanych, fatalny dojazd, itd.
Miałem kilka ubrań w torbie i samochód. Kupiłem całe wyposażenie: kuchnie, lodówkę, oświetlenie, elektrykę, bojler, hydrofor i to wszystko wliczam do kosztów budowy, żeby była jasność.

Ba ...musiałem rozebrać dom, który remontowałem.

Teraz wiem, że bez piwnicy, ze stropem drewniano betonowym, ściany z maxa na 19cm plus żebra żelbetowe, z 15cm styro na ścianie, ze zwykłym tynkiem , (a nie elewacją drewnianą) ,z pełnym deskowanie i papą, z blacho dachówką lub gontem bitumicznym, z pełnym wyposażeniem za 100 000 wybudowałbym dom o powierzchni zabudowy 60m plus poddasze, albo 90m parterowy, wliczając projekt, pozwolenie, prąd.

Naturalnie z gigantycznym udziałem WŁASNEJ pracy i wiedzy. Z pomocą jednej osoby bliskiej i jednego budowlańca.

Hydraulika to banał , zgrzewarka do rurek 100zł , dzień pracy i gotowe. Ogrzewanie kominek , koza lub koza z PW i podłogówka (to też żaden koszt).

Okna PCV dobrego producenta. Drzwi drewniane 1300zł. Na parterze gres, na poddaszu surowe deski, komin z pełnej cegły, tarasik, lodówka no frost, płyta elektryczna, piekarnik elek. , meble wszystkie nowe - woskowane, materace 2 sztuki 160 z allegro, baterie ferro , ceramika koło. Tynki gliniane, went grawitacyjna. Ścianki działowe PGS, zabudowa kuchni blat kupny , ścianki z cegły pełnej, zasłonki.

Styl wiejski i prosty, co nie znaczy brzydki , albo tandetny. Osprzęt elektryczny Le Grand, Rozdzielnia z różnicówką shrack + moeller.

Zabudowa poddasza deski olejowane.



Żeby przekonać samego siebie , że nie jestem idiotą i to wszystko nie jest mrzonka, w tym roku u kolegi zaczynamy budowę domu 100m plus poddasze, w sumie 180 użytkowej. Budżet 140 koła na wszystko.

Cuda się zdarzają, warto marzyć o swoim własnym domu. Miejmy odwagę marzyć i realizować te marzenia.

Pozdrawiam






długi ten post
ale ciekawy wię w całości cytuję...

podoba mi się
i w końcu ktoś się odważył podać konkretne kwoty

bo jakoś trudno znaleźć więcej takich co się chwalą

a jak u kolegi skończycie to jakąś firmę otwórzcie
bić się będą o was

pozdrawiam i szczerze gratuluję
Link do komentarza
Cytat

Tak jest to domek dla krasnoludków , ma 35m zabudowy , piwnica, parter, poddasze. Teraz widzę błędy i co ważniejsze widzę na czym możnaby zaoszczędzić "krocie" i te krocie przeznaczyć na większą powierzchnię.



ja też - teraz , kiedy już wybudowałam wiem na czym można oszczędzić - każdy kto budował to wie ....
ale cóż z tego? skoro ogromna większość dom buduje pierwszy raz w życiu i jeden na całe życie?
zostaje dzielić się wiedzą z innymi ....


Cytat

i w końcu ktoś się odważył podać konkretne kwoty
bo jakoś trudno znaleźć więcej takich co się chwalą



hm ... ja tu nie widzę konkretnych kwot ..... K160 nie zamieścił kosztorysu , a te kilka kwot wyrwanych ni stąd ni zowąd nie daje obrazu sytuacji ....
nie ukrywam - chętnie poczytałabym cały kosztorys .... jak i zobaczyła rzuty domku ....
Link do komentarza
Cytat

no masz rację, ale wszystko zależy też od metrażu domu itd, znalazłem teraz coś takiego:

http://www.z500.pl/projekt/z71,Latwy,w,bud...dwuspadowy.html

Kalkulacja szacunkowa
Stan surowy zamknięty: 129 488,41 zł
Instalacje: 19 875,91 zł
Prace wykończeniowe: 35 013,31 zł
Razem: 184 377,62 zł


netto czyli plus 8% chyba
jak nie 23 ale nie wiem..

Cytat

Jeśli będziesz lał do wiaderka,palił świeczki,mył się pod deszczówką,to co zostanie wylewał za okno,jadł trawę,spał na betonie,grzał się ciepłem brata to owszem,mozesz mieszkać icon_wink.gif


trochę to...bezczelne...
Link do komentarza
A my se upatrzyliśmy takie cudo http://www.z500.pl/projekt/z98.html i na to równo 200tys. Zakładam że większość wykończeniówki jak i elewacje zrobię sam no i oczywiście wszelakie prace na około budowy. Czasami jak poczytam wasze dzienniki to aż sam chcę budować cały dom - za czasów LO dorabiałem sobie na wakacjach pracując na budowach więc jakaś praktyka juz jest icon_smile.gif
Co do projektu to bardzo nam się podoba i wydaje się być bardzo praktyczny (potrzebujemy też większej kotłowni), zatanawiam się tylko nad drewnianym stropem aby zejść z kosztów.
Link do komentarza
współczują naparwdę icon_sad.gif Ja bym nie miała domu mieszkając w dużym mieście, zdaję sobie z tego sprawę icon_sad.gif Z drugiej strony jeśli policzyć np działka 200 tys i mały, tani dom za 300 tys to pewnie tyle co większe mieszkanie w wawie? Nie wiem jakie teraz są ceny. Ja za działke zapłaciłam w 2008 roku 100 tys i to było tanio. Teraz ceny w mojej dzielnicy to 130-150 zł/m2
Link do komentarza
u mnie przed fundamentami to był tylko koszt wykonania około 100m drogi (wykorytowanie+zasypanie kamieniem+rozgarnianie) - czyli kilka tys. Do tego wycinka drzewa(brat z piłą), kupno agregatu 2,7kw(za 900zł, sprzedałem potem za 600) deski+stemple (coś koło 2tys) - z tego też coś koło połowy potem odzyskałem.
Działkę na szczęście miałem.

Koszt przyłączy: prądu - niecałe 2tys i wody coś koło 5tyś, kanalizacja całość około 1tys(koszt kilka metrów rur+przyłączenie+inwentaryzacja) ponosiłem już w trakcie budowy
aha, jeszcze 2 zbiorniki po 1m3 około 250zł i blaszak750zł (z tego odzyskałem 800)
Link do komentarza
Cytat

To się przyznam icon_wink.gif wydałem około 60 tyś na działkę 0,5 h, "małą" ruinkę do remontu, remont około100m2, drogę dojazdową, garaż, taras i inne drobne....

więcej jest tu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?t=83312



przepraszam, że nie na temat ....
An-bud ... mało fot po remoncie - więc mam takie pytanko - czy wnętrza remontowałeś pozostawiając klimat dworkowy?
kurcze ... ciekawa jestem jak to u Was teraz wygląda ....
Piękna ta Wasza ruinka - oglądając foty odnosi się wrażenie , że to bardziej muzeum niż dom ... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

przepraszam, że nie na temat ....
An-bud ... mało fot po remoncie - więc mam takie pytanko - czy wnętrza remontowałeś pozostawiając klimat dworkowy?
kurcze ... ciekawa jestem jak to u Was teraz wygląda ....
Piękna ta Wasza ruinka - oglądając foty odnosi się wrażenie , że to bardziej muzeum niż dom ... icon_biggrin.gif




Bo co tu pokazać icon_wink.gif wewnątrz jest skromniutko. Ocieplenie 20cm wełny na ścianach od środka na szkielecie drewnianym, na suficie drewnianym 40cm wełny, i na podłodze bezpośrednio na 25cm styro najzwyklejsze panele podłogowe (nawet łazienka)
w ten sposób łatwiej będzie w przyszłości zrobić ogrzewanie podłogowe tym samym sposobem icon_wink.gif
Kilka zdjęć było w majowym nr. muratora 98r.
Zewnętrznie ma wyglądać jak dworek z początku ubiegłego wieku, a w srodku może gabinet i salon w podobnym klimacie, reszta nowocześnie.
Link do komentarza
Cytat

Mam prośbę,

podajcie link , albo wklejcie zdjęcie DOMKU z projektu M131 -ale od ogrodu......., nie mogę znaleźć nigdzie zbliżenia.......


oraz bardzo ważna sprawa- jaką wysokość ma w projekcie ścianka kolankowa na górze........??




jeśli chodzi o widok elewacji od strony ogrodu .... przecież jest na stronie projektu:

http://www.najciekawszeprojekty.pl/projekt/km-763/m-131

poniżej informacji i zdjęcia dużego ... jest pokazany domek z czterech stron , co prawda małe te zdjątko ... ale da się coś dojrzeć....

wysokość ścianki kolankowej nie jest opisana w projekcie - ostatecznie zawsze można podnieść bez zmiany kąta nachylenia dachu - przedłużysz odrobinę krokwie żeby wizualnie nie ucierpiał i po sprawie ...
Link do komentarza
Cytat

być może ale miłe to nie było
no i nie wiem czy podziałało



Ja wolę być może nie zawsze miłą , ale prawdę .... ponadto uważam, że czasem taki "kop w krocze" potrafi zdziałać większe cuda i zmianę spojrzenia na sprawę niż milion ugrzecznionych zwrotów...
Zakłopotany się nie pogniewał ... co więcej : zaczął szukać nowych rozwiązań ... czyli podziałało jak i miało na celu ....

Link do komentarza
Cytat

Ja wolę być może nie zawsze miłą , ale prawdę .... ponadto uważam, że czasem taki "kop w krocze" potrafi zdziałać większe cuda i zmianę spojrzenia na sprawę niż milion ugrzecznionych zwrotów...
Zakłopotany się nie pogniewał ... co więcej : zaczął szukać nowych rozwiązań ... czyli podziałało jak i miało na celu ....



niech będzie że podziałało i że "kopanie w krocze" jest ok żeby kogoś na ziemie sprowadzić

na jednych działa kij

na innych marchewka

Cytat

No właśnie... Gdybym wtedy (jak zaczynałam budowę) wiedziała tyle co teraz wiem, to bym była parę ładnych złotych do przodu.


na to właśnie temat założyłam- koszty i wiedza-zapraszam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

nie wliczałeś działki , to znaczy że ją masz ? uzbrojoną w media?

media + pozwolenia + standardowy projekt i adaptacja projektu to jakieś 10.000zł - 15.000- na oko ... zależy co tam chcesz i czy dostaniesz ludzkie warunki , czy zdziercy - dostarczyciele będą chcieli z Ciebie zedrzeć (gaz , prąd, kanaliza...itd)


dom trzeba postawić , zadaszyć i zamknąć drzwiami i oknami , rozprowadzić instalacje , położyć tynki i wylewki - w całym domu .... i dopiero wtedy możesz wykończyć trzy pomieszczenia .... a resztę zostawić .... 170.000zł to minimalna realna kwota zakładając, że poddasza w ogóle nie ruszasz , że na dachu deski i papa a na elewacji tylko styropian zabezpieczony siatką i klejem .... że robocizna to niewielki koszt (po znajomości, rodzina ?) ... a większość prac wykończeniowych wykonasz sam ...




Adaptacja za tyle pieniędzy ciekawe gdzie ? adaptacja wraz z projektem kosztuje max 5000.

Cytat

nie wliczałeś działki , to znaczy że ją masz ? uzbrojoną w media?

media + pozwolenia + standardowy projekt i adaptacja projektu to jakieś 10.000zł - 15.000- na oko ... zależy co tam chcesz i czy dostaniesz ludzkie warunki , czy zdziercy - dostarczyciele będą chcieli z Ciebie zedrzeć (gaz , prąd, kanaliza...itd)


dom trzeba postawić , zadaszyć i zamknąć drzwiami i oknami , rozprowadzić instalacje , położyć tynki i wylewki - w całym domu .... i dopiero wtedy możesz wykończyć trzy pomieszczenia .... a resztę zostawić .... 170.000zł to minimalna realna kwota zakładając, że poddasza w ogóle nie ruszasz , że na dachu deski i papa a na elewacji tylko styropian zabezpieczony siatką i klejem .... że robocizna to niewielki koszt (po znajomości, rodzina ?) ... a większość prac wykończeniowych wykonasz sam ...



Przyłącza kosztują ale na pewno nie tyle , a za pozwolenie nie płaci się nic oprócz mapki jeżeli nie ma 400 - 500 zł.
Link do komentarza
Gość adiqq
prąd wyszedł mnie około 1900(ryczałt uzależniony od mocy), woda - 100mb wykopał kolega koparką+rurki+przewiert wyszło coś koło 4000. Kompleksowo w firmie ceny około 60zł/mb+100/mb przewiertu pod drogą.
Projekt indywidualny kosztował mnie 2600 (po znajomości dużej)
droga wyszła drogo - wykorytowanie 100mb + zasypanie kamieniem - wyszło coś koło 4-5tys.
mapki wszelkiej maści wyszło coś koło 500zł (3 lata temu)
czyli sumarycznie coś koło 13-14tys. Z tym że droga dużo, bo dużo mb, tak samo woda, ale projekt tanio.
Link do komentarza
Cytat

Adaptacja za tyle pieniędzy ciekawe gdzie ? adaptacja wraz z projektem kosztuje max 5000.

Przyłącza kosztują ale na pewno nie tyle , a za pozwolenie nie płaci się nic oprócz mapki jeżeli nie ma 400 - 500 zł.



nie wiesz o czym piszesz ....
ponadto zajrzyj do wpisu Adiq'q ...
nie napisał o kanalizacji - też kosztuje , a jeśli samemu trzeba pokryć koszty bo Gmina mam w planie na 2020 rok i trzeba by tyle czekać - to trzeba sobie za to samemu zapłacić, jak np. ja z sąsiadami ...
zostaje jeszcze podciągnięcie gazu - tutaj w cenach się nie orientuję , nie korzystam ...
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
SSO ok. 270 tys. Teraz dorzucone okna, drzwi,brama garażowa,instalacje, przyłącza, tynki wewnętrzne, wylewki z ogrzewaniem podłogowym w całym domu, wentylacja mechaniczna i odwierty do kolektorów pod pompę ciepła-dobrnęliśmy prawie do 450 tys. Mamy wycenę na ocieplenie elewacji i poddaszy z płytą G-K i kotłownię-100 tys.
Dom jest raczej duży-300 m2 powierzchni całkowitej, ok.250 m2 powierzchni użytkowej.
Zdaję sobię sprawę,że chyba nieźle nas to kosztuje, ale załozyliśmy,że budujemy dom swoich marzeń icon_wink.gif
hehe...inwestycja zycia icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
W przypadku zainteresowania kosztem budowy domku zapraszam do kontaktu. Z tego co widzę nasza oferta jest zbliżona cenowo do oferty firmy Danwood, budujemy jednak głównie w technologi tradycyjnej, kompleksowo od wykopów w ziemi (lub adaptacji projektu i formalności w urzędzie) po odbiory końcowe. Edytowano przez profihouse (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Nie co mocno się uśmiałem, chcesz mieć dom za 130 tys.zł? icon_biggrin.gif

No nie które domy potrafią być takie zwłaszcza jak budujesz je za miastem i masz już działkę. Za ok 150-200 tys. zł możesz postawić całkiem fajny ale drewniany domeczek (dom byłoby na wyrost).

Zobacz np. na ceny domów na Favore.pl
Budowa domu kosztuje od 1500 zł do 3000 zł za metr kw.

49611_1285157560066_n.jpg
http://www.favore.pl/49611_domy-drewniane-...-lubelskie.html

Przyjmując dom o powierzchni 100 m kw. jego cena wyniesie lekko 150 tys. zł i to pod warunkiem posiadania działki i tych wszystkich pozwoleń. Bez tego dołóż kolejne 100 tys,. zł co i tak będzie tanio.

Link do komentarza
Kurcze a u nas mapka do celów projektowych ok 1200 icon_eek.gif

Co do budowy my będziemy budować dom pod Liczi z Archonu i mam nadzieje zmieścić się w 250- 260 tys do zamieszkania - nie wliczam w to mebli do pokojów ani salonu
Podłoze pod budowe na działce podobno mamy super nośne to fundamenty drogo nie powinny wyjść - dom bez piwnicy
W projekcie bedzie mała zmiana - zamiast garazu pokój i wyrzucamy okna dachowe - dla mnie zbędny wydatek bo w tych pokojach są duże ładne okna normalne - a w garderobie nie musi być okna

Ciesze sie ze tez budujecie oszczędnie bo niemialam pojecie czy sie da a widzę ze się da Edytowano przez Sorbek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Nie co mocno się uśmiałem, chcesz mieć dom za 130 tys.zł? icon_biggrin.gif

No nie które domy potrafią być takie zwłaszcza jak budujesz je za miastem i masz już działkę. Za ok 150-200 tys. zł możesz postawić całkiem fajny ale drewniany domeczek (dom byłoby na wyrost).

Zobacz np. na ceny domów na Favore.pl
Budowa domu kosztuje od 1500 zł do 3000 zł za metr kw.

49611_1285157560066_n.jpg
http://www.favore.pl/49611_domy-drewniane-...-lubelskie.html

Przyjmując dom o powierzchni 100 m kw. jego cena wyniesie lekko 150 tys. zł i to pod warunkiem posiadania działki i tych wszystkich pozwoleń. Bez tego dołóż kolejne 100 tys,. zł co i tak będzie tanio.


A czemu tak uparcie promujesz drewniany dom, wcale nie jest tańszy od murowanego, no chyba że drzewo ma się na "lewo" albo ma się teścia leśniczego. Zauważyłem ,że strona favore stała się dla Ciebie wyrocznią.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Takie pytanko co do kosztów.
Mam zamiar postawić dom 170m2 urzytkowej z płaskim dachem + garaż 35m2 jego dach będzie tarasem.
Działkę mam uzbrojoną a domek piętrowy myślę że zamknę się w 250 tyś zł pod klucz
Mój wstępny kosztorys mniej więcej tak się miesci i wygląda w skrócie następująco.
Stan zero ocieplony oczywiście z gwc 36700 zł
Sciany dadziemne i stropy 3 razy terivia 2 w domu i 35m2 w garażu BK solbet suma 70 tyś zł z robocizną
Izolacje dachu i ścian wraz z robocizną 17 tyś zł
Stolarka okienna i drzwi wejściowe 19 tyś zł
Drzwi wewnętrzne 3500
Tynki i posadzki prace malarskie 15 tyś
Instalacja C.O elektryczna 15 tyś zł
Rekuperacja projekt plus wykonanie 16 tyś
Kuchnia z agd 15 tyś
łazienki i biały montaż ok 20 tyś
Instalacja elektryczna odgromowa wodna i kanalizacyjna 12 tyś
Prace pozostałe 10 tyś zł
Oczywiście robiąc taki kosztorys zaokrąglam ceny na górę by niebyć niemile zaskoczonym że zaraz coś podrożeje o 10 gr ceny wykonania podaję robota plus materiał.
W niektórych miejscach będzie moja robota wraz z rodziną więc może byc taniej niż standart. Nieliczę sobie stawki:)

icon_cool.gif

P.S
Ma to być domek 1 litrowy icon_cool.gif
Link do komentarza
ile masz drzwi wewn i jakie skoro szacujesz tylko 3,5tys? my za jedne,takie jak najbardzie standardowe, mamy liczone ok 1tys :/
poza tym tynki i wylewki tanio liczysz, towar i robocizna przy mniejszym domu u mnie wiecej kosztuje ale fakt zalezy gdzie budujesz. A o przykryciu dachu nie wspominasz, blacha/dachowka koszt dodatkowy. Te 10tys na dodatkowe i awaryjne wydatki to wcale nie jest duzo. Nam taki margines szybko poszedl. moim zdaniem minimum 10% przewidywanych kosztow co trzeba miec 'marginesu'. Powodzenia i napisz jak ci idzie z kosztami za jakis czas. Edytowano przez pumpaluna (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...