Skocz do zawartości

"Stand by" zmywarki


Recommended Posts

Witajcie!

Wiele razy powtarzano, aby nie używać trybu "stand by" TV, tylko wyłączać go całkowicie z prądu, bo niepotrzebnie zużywa energię elektryczną.
Nasza "wyłączona" zmywarka pobiera 4W !
W roku to daje 35 kWh * 0,40zł = 14zł.
Czy chcąc być eko mam wyłączać wtyczką zmywarki z gniazdka?

Przypuszczam, że nikt się w takie coś nie bawi. a przecież pobierana energia jest porównywalna z takim "stand by" TV.
Link do komentarza
Cytat

popatrz na to z innej strony. To tylko 1,15zł miesięcznie, a więc dosłownie grosze. Więcej zaoszczędzisz, umiejętnie używając lodówki niż bawiąc się w odłączanie urządzeń od sieci. Reasumując - jestem przeciwny paranoi oszczędnościowej.


Przecież żartuję icon_smile.gif
Nie mam zamiaru wchodzić pod szafkę i wkładać/wyciągać wtyczkę. Tak jak napisałem, przypuszczam, że nikt tak nie robi.
Chodzi ma bardziej o to, że przez pewien czas było głośno o ratowaniu lasów Amazonki, m. in. poprzez całkowite wyłączanie odbiorników TV.
Problem szkodliwości używania żarówek już przerabialiśmy.
Może za jakiś czas zieloni zrobią wielki szum medialny, obliczając ile to drzew niszczymy pozostawiając włączoną zmywarkę, HiFi, radiobudzik, ...

Cytat

ja mam zmywarkę, co się wyłącza automatycznie x minut po zakończeniu mycia...


Zmierzyłeś ile prądu wtedy pobiera?
Jestem pewien, że będzie to wartość większa od zera.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Witajcie!

Wiele razy powtarzano, aby nie używać trybu "stand by" TV, tylko wyłączać go całkowicie z prądu, bo niepotrzebnie zużywa energię elektryczną.
Nasza "wyłączona" zmywarka pobiera 4W !
W roku to daje 35 kWh * 0,40zł = 14zł.
Czy chcąc być eko mam wyłączać wtyczką zmywarki z gniazdka?

Przypuszczam, że nikt się w takie coś nie bawi. a przecież pobierana energia jest porównywalna z takim "stand by" TV.



Proponuje pozbyc sie TV, ogladanie telewizji staje sie niemodne. icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...