Skocz do zawartości

Kuchnia w praktyce


vega1

Recommended Posts

Cytat

no właśnie ostatnio byliśmy w salonie kuchni i żadne szafki nie były na nóżkach

zapewne były tylko zamaskowane listwą icon_smile.gif

Cytat

tak ale były niewidoczne, a pod meblami też trzeba sprzątać. U moich rodziców szafki stoją na bocznych ściankach a z przodu i z tyłu mają te listwy maskujące, tam to się zbiera maras icon_razz.gif
Dlatego te mebelki tak mnie zachwyciły.

te mebelki też zostaną zasłonięte listwą i nóżek widać nie będzie. A listwy są zatrzaskowe, łatwo można zdemontować raz na rok do sprzątania.
Link do komentarza
Cytat

U moich rodziców szafki stoją na bocznych ściankach a z przodu i z tyłu mają te listwy maskujące, tam to się zbiera maras icon_razz.gif



No i znowu się zdziwiłam , bo:
te listwy są mocowane na zaczepy które zahacza się na nóżki od wewnątrz .... czyli są odpinane - bezproblemowo w każdej chwili mogę odpiąć i posprzątać pod meblami ....
Ponadto blat jest wykończony od ściany takimi listewkami z pcv (jak panele mają , takie wykończeniowe tylko typowo pod kuchnię dobrane)- i nie ma opcji przynajmniej u mnie , żeby tam za meble coś wpadło od góry , od dołu też nie bo listwa maskująca blokuje icon_smile.gif

Cytat

15 lat temu zatrzaski nie były popularne a gwoździe tak



czasy się zmieniają .... na szczęście .... icon_wink.gif
teraz jest wiele możliwości - praktycznie można zrealizować wszystko co do głowy przyjdzie icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

listwy pcv na blacie montuje się tylko w tandetnych kuchniach. A w zasadzie źle się wyraziłem. Dobrą ekipę można poznać po tym że położą cienką warstwę silikonu w kolorze blatu na łączeniu blatu ze ścianą/płytkami. Listwa pcv z czasem zaczyna straszyć...


Więc mam tandetną kuchnię i cieszę się z tego cholernie bo w poprzedniej miałam "dobrą ekipę" i silikon na wykończenie nie będę mówić jak wyglądał po dwóch latach icon_twisted.gif , a jak moja listwa zacznie straszyć to se wstawię nową koszt niewielki, a komfort olbrzymi.
Link do komentarza
Cytat

listwy pcv na blacie montuje się tylko w tandetnych kuchniach. A w zasadzie źle się wyraziłem. Dobrą ekipę można poznać po tym że położą cienką warstwę silikonu w kolorze blatu na łączeniu blatu ze ścianą/płytkami. Listwa pcv z czasem zaczyna straszyć...



miałam wybór ... wybrałam listwy .... wygląda jak poniżej , jestem zadowolona ... mieszkam trzeci rok i nic się z nimi nie dzieje icon_rolleyes.gif

Brak obrazka
Link do komentarza
Cytat

czasy się zmieniają .... na szczęście .... icon_wink.gif


i bardzo dobrze
Cytat

Dobrą ekipę można poznać po tym że położą cienką warstwę silikonu w kolorze blatu na łączeniu blatu ze ścianą/płytkami. Listwa pcv z czasem zaczyna straszyć...


o tym to tamta ekipa wcale nie wiedziała ani silkonu a tym bardziej pcv.

Niemniej jednak jak na tamte czasu kuchnia była trendy icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Więc mam tandetną kuchnię i cieszę się z tego cholernie bo w poprzedniej miałam "dobrą ekipę" i silikon na wykończenie nie będę mówić jak wyglądał po dwóch latach icon_twisted.gif , a jak moja listwa zacznie straszyć to se wstawię nową koszt niewielki, a komfort olbrzymi.


no to chlapnąłem. Nie wiem jaką masz kuchnię. Jak położysz silikon przeznaczony do tego celu to straszył nie będzie. Niestety silikon na blacie też trzeba umieć położyć.
A co do listwy pcv, proponuje ją kiedyś zdemontować. To co się tam zbiera, na bank nie jest higieniczne.

Link do komentarza
Cytat

A co do listwy pcv, proponuje ją kiedyś zdemontować. To co się tam zbiera, na bank nie jest higieniczne.



dlatego jest możliwość wysunięcia jej z "szyn" i posprzątania pod nią ,a następnie ponownego wsunięcia icon_wink.gif ... przynajmniej u mnie jest taka możliwość.... icon_rolleyes.gif

przepraszam autorkę za zabranie miejsca w dzienniku budowy ... można poprosić Redakcję o wyodrębnienie tej dyskusji o meblach do osobnego wątku .... to chyba dobry pomysł, po co zaśmiecać? już zgłosiłam Redakcji ...
Link do komentarza
Cytat

kuchnia jest boska, mam nadzieję, że nasza będzie taka sama.
Powiedz, czy meble są robione na wymiar? Czy mogłabyś podać kolory szafek i blatu?
Takie rozwiązanie z mebelkami na nóżkach jest rewelacyjne do tego te kolory icon_biggrin.gif i uchwyty - moje marzenie



dziekuje, meble robione na wymiar. Kolorów nie znam, bo wybrałam to co mi sie podoba u stolarza nie sugerujac sie nazwami, ale zapytam;) i niestety musze cie rozczarowac, ale nóżki beda zakryte

Cytat

listwy pcv na blacie montuje się tylko w tandetnych kuchniach. A w zasadzie źle się wyraziłem. Dobrą ekipę można poznać po tym że położą cienką warstwę silikonu w kolorze blatu na łączeniu blatu ze ścianą/płytkami. Listwa pcv z czasem zaczyna straszyć...


o z tego co mi wiadomo bede miała listwy PCV

no cóż moja chyba tez bedzie tandetna icon_wink.gif b

Cytat

dlatego jest możliwość wysunięcia jej z "szyn" i posprzątania pod nią ,a następnie ponownego wsunięcia icon_wink.gif ... przynajmniej u mnie jest taka możliwość.... icon_rolleyes.gif

przepraszam autorkę za zabranie miejsca w dzienniku budowy ... można poprosić Redakcję o wyodrębnienie tej dyskusji o meblach do osobnego wątku .... to chyba dobry pomysł, po co zaśmiecać? już zgłosiłam Redakcji ...




nic nie szkodzi, nie przeszkadzal mi Twoj wpis. Przynajmniej dziennik ożył na chwilkę icon_wink.gif
Link do komentarza
jest jeszcze jeden aspekt. Czasem coś się wyleje na blat, wykipi, a my szybko nie pościeramy. Blat z tyłu jest cięty i nie zabezpieczony. To co się dostanie pod listwę i z tyłu za blat może spowodować jego puchnięcie. Zakładając że będziesz mieć blat drewniany to kolejny aspekt za silikonem. Zresztą zrobisz jak uważasz. Silikon przeważa z każdej strony. Ale każdy chwali swoje. Ja mam silikon i wiem że mam ok. Dagmara ma listwę i też nie narzeka. Twój wybór icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...