Skocz do zawartości

Kredyt w EURO


Recommended Posts

Gość arturo72
Cytat

Pewnie są osoby które posiadają kredyt w walucie obcej, ja jestem u progu podjęcia decyzji pomijam fakt zdolności kredytowej ale czy nie boicie się ryzyka związanego z wahaniem walut?


Ja się boję icon_wink.gif
Ale kto nie ryzykuje ten...się nie buduje icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

ja mam w euro
z wyliczeń wyszło, że euro musiałoby być powyżej 4,80
abym był stratny
porównując kredyt w złotówkach i euro
do tej kwoty jeszcze mu daleko
ale jak to będzie to się zobaczy
raty malejące
ale przy ciągłym wzroście kursu
i tak każda rata jest wyższa zamiast być niższa




Powiedz ile kosztowało euro jak brałeś kredyt , jakie masz oprocentowanie i czy płacisz za ewentualne przewalutowanie ?
Link do komentarza
W dniu sporządzenia umowy
oprocentowanie kredytu w stosunku
rocznym (tj. suma stawki referencyjnej i
mariy PKO BP sA)' bez uwzględnienia
podwyższenia maży, o ktÓrym mowa w
ust. 7, wynosi:
3,7560 %
L Rzeczywista roczna stopa procentowa
wynost:
4,8265 a/o.
http://www.pkobp.pl/index.php/id=waluty_a/...00/section=indy
to jest kurs orientacyjny
kasa była wypłacona chyba parę dni później
Zmiana waluty kredytu |ub poiyczki hipotecznej - od kwoty aktua|nego zadłuŻenia,wrazz
pozosta,łą do wyp'łaty kwotą kredytu 0,8%

nie wiem czy dobrze napisałem
na kredytach w ogóle się nie znam
w tej sprawie całkowicie zdaję się na drugą połówkę
w końcu sama kiedyś udzielała kredytów plus podobne wykształcenie
Link do komentarza
Cytat

W dniu sporządzenia umowy
oprocentowanie kredytu w stosunku
rocznym (tj. suma stawki referencyjnej i
mariy PKO BP sA)' bez uwzględnienia
podwyższenia maży, o ktÓrym mowa w
ust. 7, wynosi:
3,7560 %
L Rzeczywista roczna stopa procentowa
wynost:
4,8265 a/o.
http://www.pkobp.pl/index.php/id=waluty_a/...00/section=indy
to jest kurs orientacyjny
kasa była wypłacona chyba parę dni później
Zmiana waluty kredytu |ub poiyczki hipotecznej - od kwoty aktua|nego zadłuŻenia,wrazz
pozosta,łą do wyp'łaty kwotą kredytu 0,8%

nie wiem czy dobrze napisałem
na kredytach w ogóle się nie znam
w tej sprawie całkowicie zdaję się na drugą połówkę
w końcu sama kiedyś udzielała kredytów plus podobne wykształcenie




Dzięki za info, mi zaproponowali podobne warunki niższe oprocentowanie niecałe 4% ale teraz takie to standard.
Link do komentarza
Gość arturo72
Też czytałem,że euro pójdzie raczej w dół niż do góry,liczę na to ale to tak naprawdę wróżenie z fusów.
Na pewno przy tej różnicy w ratach nie wziąłbym dużego kredytu w PLN.
Lubię ryzyko icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

A co w sytuacji gdy buduje się systemem gospodarczym?? Nie jestem w stanie przedstawić wyceny poszczególnych etapów.


W banku musisz przedstawić kosztorys niezależnie od tego czy korzystasz z usług firmy budowlanej czy budujesz systemem gospodarczym. Lepiej dobrze oszacować koszty poszczególnych etapów, bo gdy bank uzna że stan budowy nie zgadza się z harmonogramem - wówczas może odmówić wypłaty kolejnej transzy...
Link do komentarza
Cytat

A co w sytuacji gdy buduje się systemem gospodarczym?? Nie jestem w stanie przedstawić wyceny poszczególnych etapów.


Ja zrobiłam, sama, osobiście, nie mając o tym pojęcia, taki kosztorys do banku. Teraz patrzę na niego i się śmieje, nic się nie zgadza. Jedne pozycje maksymalnie zawyżone i inne zaniżone. Że bank to przyjął...

Cytat

A powiedzcie jak wygląda wypłata transz kredytowych, tzn jaki jest zakres robót poszczególnych transz ??


Do nas przed wypłatą transzy przyjeżdża niezależny inspektor (150zł mnie to kosztuje) i ogląda, robi zdjęcia i za dwa dni jest kasa na koncie. Wypłacili tak trzy transze i się nie czepiali, z ostatnią podobno bywa najtrudniej. Naszym znajomym nie chcieli wypłacić twierdząc, że budowa jest niedoinwestowana, wstrzymali transze i zaproponowali im.....podniesienie kredytu.
U nas również wogóle nie sprawdzają, czy harmonogram pokrywa się rzeczywistym wykonaniem prac. Na szczęście icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Ja zrobiłam, sama, osobiście, nie mając o tym pojęcia, taki kosztorys do banku. Teraz patrzę na niego i się śmieje, nic się nie zgadza. Jedne pozycje maksymalnie zawyżone i inne zaniżone. Że bank to przyjął...


Do nas przed wypłatą transzy przyjeżdża niezależny inspektor (150zł mnie to kosztuje) i ogląda, robi zdjęcia i za dwa dni jest kasa na koncie. Wypłacili tak trzy transze i się nie czepiali, z ostatnią podobno bywa najtrudniej. Naszym znajomym nie chcieli wypłacić twierdząc, że budowa jest niedoinwestowana, wstrzymali transze i zaproponowali im.....podniesienie kredytu.




Właśnie się nad tym zastanawiałem zanim przeczytałem ten wątek, bo staram się o kredyt w euro i dostałem z banku coś takiego jak uproszczony kosztorys i się zastanawiałem czy ja mam to oszacować ? przecież to może nie mieć nic wspólnego z rzeczywistością jak sporządzi to laik a jak już sporządzi i bank przyjmie to będzie wiążące na tej podstawie będą sprawdzać przebieg i zakończenie budowy ??

Proszę o informację, z góry dziękuję Edytowano przez kriszielony (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Właśnie się nad tym zastanawiałem zanim przeczytałem ten wątek, bo staram się o kredyt w euro i dostałem z banku coś takiego jak uproszczony kosztorys i się zastanawiałem czy ja mam to oszacować ? przecież to może nie mieć nic wspólnego z rzeczywistością jak sporządzi to laik a jak już sporządzi i bank przyjmie to będzie wiążące na tej podstawie będą sprawdzać przebieg i zakończenie budowy ??

Proszę o informację, z góry dziękuję



No właśnie w moim banku nie jest wiążące. Na szczęście można powiedzieć... Na razie nie miałam żadnych problemów z wypłatą trzech transz, na wiosnę napiszę o czwartą i zobaczymy co będzie. Ale każdy bank ma swoje zwyczaje i trudno mi wyrokować jak będzie u Ciebie. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Właśnie się nad tym zastanawiałem zanim przeczytałem ten wątek, bo staram się o kredyt w euro i dostałem z banku coś takiego jak uproszczony kosztorys i się zastanawiałem czy ja mam to oszacować ? przecież to może nie mieć nic wspólnego z rzeczywistością jak sporządzi to laik a jak już sporządzi i bank przyjmie to będzie wiążące na tej podstawie będą sprawdzać przebieg i zakończenie budowy ??

Proszę o informację, z góry dziękuję



Wybrałeś kierownika budowy? To on niech zrobi.
Nie wybrałeś? A kto robił projekt? Z nim się skontaktuj! To ludzie, którzy się na tym znają!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...