Skocz do zawartości

Jakie konsekwencje ?


Recommended Posts

Witam serdecznie

Posiadam działke budowlaną na której stoi budynek gospodarczy ( i w dokumentach budynku widnieje: "budynek gospodarczy" ). Powierzchnia 80 m2. Za ten budynek jest regularnie płacowny podatek (nieco wyższy) niż za budynek mieszkalny.
Budynek ten troche wyremontowałem, postawiłem scianki działowe z nidy gips, i w nim poprostu zamieszkałem. W gminie nic nie zgłaszałem ze została zmieniona tzw zmiana sposobu uzytkowania budynku poniewaz sa to pewnie jakies koszty a obecnie z pieniędzmi mi sie nie przelewa.
Moje pytanie jest nastepujące: czy moge poniesc za to jakies konsekwencje ze mieszkam w "gospodarczym", a nie zgłosiłem zmiany jw ?
Nie miałem mieszkania wiec postanowilem miec jakis "dach nad głową". A zameldowanie mam u mojego ojca.
Link do komentarza
Problem formalnie nie jest prosty do rozstrzygnięcia, gdyż "mieszkać" można nawet pod mostem bez ponoszenia żadnych konsekwencji z tego tytułu. Inna sprawa to samowolna modernizacja budynku gospodarczego, którego adaptacja wymaga uzyskania pozwolenia na prowadzenie takich robót. Formalnie jest to więc samowola budowlana za którą może być nałożona kara administracyjna oraz nakaz przywrócenia stany poprzedniego. W praktyce tak dlatego posunięta ingerencja nadzoru budowlanego raczej się nie zdarza, gdyż trudno ustalić np. jaki był stan pierwotny budynku, gdy nie ma dokumentacji projektowej.
Link do komentarza
Witam

Dziekuje za odpowiedz. Formalnie projekt budynku gospodarczego jest, ja zmieniłem tylko to ze na jednej ze scian zewnetrznych była brama wjazdowa do samochodu (wym 2*2m) . Brame zdemontowałem i w to miejsce wstawilem okno balkonowe i małe okno a reszte wypełniłem siporexem. Żadnej konstrukcji nie naruszyłem (tragaż nad starą bramą pozostał).
Czy to tez ....kara?
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...