Skocz do zawartości

Wniosek o pozwolenie na korzystanie z przyszłej drogi


andrew7890

Recommended Posts

Witam, Mam prostokątną działkę do której dojazd jest przez inną posesje, graniczy ona również prostopadle z działką gminy Wrocław która w przyszłości będzie drogą dojazdową do działek za moją lecz obecnie jest wąską polaną. Zamierzam swoją działkę podzielić na pół i na działce bliżej działki gminnej wyznaczyć drogę do działki numer 1, lecz w wydziale kartografi powiedzieli mi że jest to niemożliwe ponieważ gmina Wrocław oficjalnie nie określiła statusu swojej działki. Mam napisać prośbę o pozwolenie na korzystanie z tej działki i czekać na decyzje bo bez niej nie mogę wyznaczyć drogi do działki 1. jak ma wyglądać takie pismo ?? http://www.fotoszok.pl/show.php/253300_bezantytua-u.jpg.html
Link do komentarza
Cytat

..... graniczy ona również prostopadle z działką gminy Wrocław która w przyszłości będzie drogą dojazdową do działek za moją lecz obecnie jest wąską polaną.....


skąd to wiesz?
poznając szczegóły będzeisz miał argumenty

rozumiem, że MPZP nie ma, ale jest studium uwarunkowań(?) tam może coś być
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witam, Mam prostokątną działkę do której dojazd jest przez inną posesje, graniczy ona również prostopadle z działką gminy Wrocław która w przyszłości będzie drogą dojazdową do działek za moją lecz obecnie jest wąską polaną. Zamierzam swoją działkę podzielić na pół i na działce bliżej działki gminnej wyznaczyć drogę do działki numer 1, lecz w wydziale kartografi powiedzieli mi że jest to niemożliwe ponieważ gmina Wrocław oficjalnie nie określiła statusu swojej działki. Mam napisać prośbę o pozwolenie na korzystanie z tej działki i czekać na decyzje bo bez niej nie mogę wyznaczyć drogi do działki 1. jak ma wyglądać takie pismo ??



Powiem szczerze , że bez rysunku się nie obejdzie. Jeżeli załączysz rysunek i napiszesz kto jest właścicielem (oczywiście bez nazwisk - tylko moja działka, działka prywatna innego właściciela, działka gminna....) to lepiej bedzie można sprecyzować jak napisać pismo i do kogo. Możesz także dołączyć rysunek - jak zamierzasz podzielić działkę.

Pozdrawiam
Odwiedź moją stronę
Link do komentarza
Problem, zapewne związany jest z dostępem do drogi, dla tych działek, które powstaną w wyniku podziału.
Działka gminna nie ma (zapewne) statusu drogi – stad konieczność uzyskania służebności przejazdu.
Można swoją działkę obciążyć służebnością przejazdu dla tej wydzielonej – jeśli istnieje taka („terenowa”) możliwość.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...