Skocz do zawartości

Podatek katastralny?


Recommended Posts

Cytat

Spokojnie!
Wyliczą Ci ile masz zapłacić ze te trzy posiadłości.
Jedną zajmą za długi. Wliczą se te 19%.
Tę drugą sprzedasz za bezcen, żeby opłacić tę trzecią W TYM ROKU.
Trzecią zabiorą Ci za rok za długi....
To przecież prosta matematyka....

Adam M.



no widzisz , Eluś? niepotrzebnie się martwiłaś ... icon_lol.gif
Link do komentarza
Inaczej!
KIEDYŚ miałaś trzy posiadłości!
TERAZ każda posiadłość ma właściciela.
Płaci właściciel
To podatek LOKALNY.
Masz je "przez płot"?
Bo jak w kilku gminach, to strach pomyśleć....
Lepiej to już BYŁO! (chyba...)

To co?
Wchodzisz w ten interes z tworzeniem opozycji?
Masz trzy adresy to łatwiej będzie podziemie zorganizować...
Represje będą!
Białoruś i TAMTE metody to mały piesek - pikuś!
Tu przecież chodzi o kasę!
Na styropianie jakim se poleżymy....
Może przez jaki płot trzeba będzie skakać! (Pomogę! Obiecuję!)
A za jakiś czas - NOBEL.
Stołki do podziału....
Flotę już nam szykują po tym, jak stara rozpadła się w chwale pod Smoleńskiem.
Autko 2-3 letnie do dyspozycji też niezłe...
Adam M.
Link do komentarza
Cytat

Inaczej!
KIEDYŚ miałaś trzy posiadłości!
TERAZ każda posiadłość ma właściciela.
Płaci właściciel
To podatek LOKALNY.
Masz je "przez płot"?
Bo jak w kilku gminach, to strach pomyśleć....
Lepiej to już BYŁO! (chyba...)



w trzech różnych województwach... icon_neutral.gif


Cytat

no widzisz , Eluś? niepotrzebnie się martwiłaś ... icon_lol.gif



no, Adam super mi to wyjaśnił... icon_lol.gif
liczę jednak na to, że tym razem się mylił...
Link do komentarza
ELKA!
CZĘSTO SIĘ MYLĘ?!!!

Róbmy tę opozycję! (trzy województwa! - bogactwo!)
"ONI" z palcem do ... nie trafiają w tym samym mieście!
To MUSI się udać!
(jaką chcesz tekę?)
Samolociki będą nowe! Dopiero je obstalowują!
Autka, trudno, 3 latki, ale wymienimy....

Zniesiemy podatki...
Zrobimy de.., de... depopisację?
Naród będzie nas wielbił...
Autostrad nie wybudujemy, bo i Salomon z pustego...
Ale co tam!
Obiecywali je wszyscy.
MY- NIE BĘDZIEMY! (obiecywać).
W tym nasza siła!
Adam M.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Rozmawiałem z kuzynem, który obecnie mieszka w Norwegii. Mówi że u "nich" wszystko sie kupuje na kredyt - bo jak mieszkanie na kredyt należy do banku to podatek nie obowiązuje /lub bank go płaci. Natomiast jak sie jest właścicielem to płaci się ogromne pieniądze w podatkach za nieruchomość. Ale generalnie jak się spłaci mieszkanie to się kupuje łódź na kredyt, a potem samochody, motocykle itp.. Czyli wniosek jest taki - podatek za nieruchomość - niech się bank martwi jako właściciel..
Ale jak to dokładnie wygląda.. a jak zostanie "zaadaptowane" na "nasz" rodzimy grunt... pewnie jak zwykle wypaczone w krzywym zwierciadle...
Link do komentarza
Cytat

Rozmawiałem z kuzynem, który obecnie mieszka w Norwegii. Mówi że u "nich" wszystko sie kupuje na kredyt - bo jak mieszkanie na kredyt należy do banku to podatek nie obowiązuje /lub bank go płaci. Natomiast jak sie jest właścicielem to płaci się ogromne pieniądze w podatkach za nieruchomość. Ale generalnie jak się spłaci mieszkanie to się kupuje łódź na kredyt, a potem samochody, motocykle itp.. Czyli wniosek jest taki - podatek za nieruchomość - niech się bank martwi jako właściciel..
Ale jak to dokładnie wygląda.. a jak zostanie "zaadaptowane" na "nasz" rodzimy grunt... pewnie jak zwykle wypaczone w krzywym zwierciadle...



bank płaci podatek
ale te dodatkowe koszty są pewnie wliczone w kredyt
więc i tak płaci kredytobiorca
w końcu bank to nie instytucja charytatywna
Link do komentarza
Cytat

Zgodzę się z Tobą, porównując w dodatku nasze zarobki do norweskich... A juz ćwieka mi zabił jak powiedział ze u nich chleb tańszy niz u nas ( po przeliczeniu koron na złotówki płaci 2,8 zł ).. tylko mięso się opłaca im przywozić z Polski i ogórki kiszone.. icon_smile.gif



niestety, u nas albo już przegoniliśmy Europę zach albo doganiamy we wszystkim tylko nie z zarobkami
Link do komentarza
Cytat

Zgodzę się z Tobą, porównując w dodatku nasze zarobki do norweskich... A juz ćwieka mi zabił jak powiedział ze u nich chleb tańszy niz u nas ( po przeliczeniu koron na złotówki płaci 2,8 zł ).. tylko mięso się opłaca im przywozić z Polski i ogórki kiszone.. icon_smile.gif



ja nie spotkałem nic takiego,
było coś w stylu bułki poznańskiej i w takiej cenie
ale normalny chleb zaczynał się od 7-8 PLN

nie sądzę, zęby coś się zmieniło, kraj strasznie drogi, fakt, że zarabiają dużo
a że na krechę biorą? skoro kredyty konsumpcyjne rzędu 2,5-3,5% (o ile dobrze pamiętam), to co się dziwić
kasa duża, koszty duże, to chyba miało ich chronić przed biedotą z europy i świata, ale światek arabski sobie z tym dobrze radzi

Cytat

niestety, u nas albo już przegoniliśmy Europę zach albo doganiamy we wszystkim tylko nie z zarobkami


jak dogonimy zarobkami, to będzie klapa, bo nikt naszej produkcji już nie kupi, na razie wygrywamy jako tako niższymi kosztami produkcji, choć to już nic atrakcyjnego
wyrównując zarobki, będziemy mięli takie same problemy jak reszta europy, a tego chyba nie chcemy i na razie się nam udaje, ze względu na ogólne zacofanie
Link do komentarza
Cytat

a w co konkretniej bo dla sportu 42 strony bełkotu zrozumieć to nie dla Stokrotki35
nie wspominając już tu o mnie



Zadziwiająca kupa gówna, która zawiera sporo wad prawnych.
Kto, kurwa, to prawo teraz tworzy?
Pijani?

Niespójne, sprzeczne z obowiązującymi zasadami...

Komuś odbiło....

Pęd do kasy oślepia i odmóżdża!
Smutne to...

Adam M.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Na świecie podatek katastralny wynosi od 0,5 do 1,8% wartości nieruchomości.
podatek w Anglii/Szkocji/Walii

W Polsce wg. starego projektu ustawy miał wynosić od 0,1% (budynki mieszkalne) do nie wiecej niż 2% (budynki związane z działalnością gospodarczą).




Tylko ze, placac Council Tax nie placisz dodatkowo za wode, scieki, wywoz smieci. Nikt nie chce tez kasy od ciebie na uregulowanie rachunku za swiatlo na klatce schodowej w bloku. Jakims cudem wszystko jest wliczone w CT.
W moim przypadku jest to okolo 10% moich zarobkow, to tak jakbys w Polsce placil 100 zlotych przy najnizszej krajowej i nie placil oplat komunalnych.
O ile w moim przypadku moge sie pogodzic z takim podatkiem tutaj na wyspach, to w PL przy takich roznicach w zarobkach juz nie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Odpowiem pytaniem na pytanie icon_smile.gif
1) Czy mamy płatne drogi ?
2) Czy płacimy akcyzę w paliwie ?
3) Czy płacimy podatek w paliwie ?
4) Czy płacimy e-myto ?
5) Czy płacimy od pojemności silnika ( OC )?
6) Czy płacimy od ciężaru samochodu ( autostrady )?

To tu będziemy mieć opłatę klimatyczną, opłaty za deszczówkę i pow. dachu, od nieruchomości, od nieczystości, i katastralny łącznie.
Ale kto by się martwił na zapas icon_biggrin.gif

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Generalnie jak zaczołem czytac o tym podatku sradku i doczytałem "Dodatkowo należy wspomnieć, że lada dzień budynki będą musiały mieć certyfikaty energetyczne, które wskażą ich klasę. Im wyższa, tym wartość budynku będzie większa." To czy wg warto budować dom energooszczędny!!!
Lub pasywny by płacić większy characz.
Kupuje ziemie i płacę tak zwany podatek od wzbogacenia. Lecz pużniej okazuje sie że ta ziemia chyba nie jest moja bo musze płacić podatek gruntowy i od budynków. Czyli co czynsz co kupiłem? I teraz ten podatek podobno niema byc większy niz 10% wartości nieruchomości i każdy z pierwsza nieruchomością może dostać zniżkę w wysokości 90 % czyli 1 % realny do zapłacenia. Oczywiście przewiduje że zaproponują jakieś kredyty by ludzie sie nie oburzali skąd maja wziąść pieniądze ale co sprawi że wszyscy zostaną wiecznymi dłużnikami i niewolnikami.
P.S Adam M Jak założysz partie to ja wchodze tylko jedna bardzo ważna żecz. Musi być chętnych tyle osób ile mozna wrzucić na listy wyborcze. Bo jak narazie to ta Polska demokracja o kant dupy rozbić poznałem to na swojej skórze w 2010 roku chciałem coś zrobić dla regionu i wystartowałem w samorządowych dostałem 2200 głosów i przegrałem z osobami po 800 głosów a to tylko dlatego że liczy się oguł a nas było mało.
Jak dla mnie nowe podatki sa tylko próbą wyłudzenia pieniedzy od ludzi na pokrycie bezsensownych wydatków paru złodzieji z ul. Wiejskiej w Warszawie

Cytat

Odpowiem pytaniem na pytanie icon_smile.gif
1) Czy mamy płatne drogi ?
2) Czy płacimy akcyzę w paliwie ?
3) Czy płacimy podatek w paliwie ?
4) Czy płacimy e-myto ?
5) Czy płacimy od pojemności silnika ( OC )?
6) Czy płacimy od ciężaru samochodu ( autostrady )?

To tu będziemy mieć opłatę klimatyczną, opłaty za deszczówkę i pow. dachu, od nieruchomości, od nieczystości, i katastralny łącznie.
Ale kto by się martwił na zapas icon_biggrin.gif


Większość wyborców uwarza że tak trzeba więc to oni powinni płacić
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Jakby nie patrzał czy nie czytał - to coś kombinują!
Mnie się to mało podoba...
Adam M.



Jeszcze się nie przyzwyczaiłeś? Zawsze kombinowali. Wszyscy ze wszystkich maści.
Ale pamiętam, jak Gomułka mówił do Cyrankiewicza, kiedy ludzie zaczynali się śmiać, żeby poluzował. Bo dopóki klną i narzekają, to można przykręcać śrubę, ale kiedy coorwa zaczynają się śmiać...
Link do komentarza
Cytat

nawet jeśli wejdzie to nie w takiej skali. 1% ? A kto by na to miał?



Vega1 - aleś dziwnie zaskoczony...
Wprowadzą 1% - ceny nieruchomości runą na łeb na szyję - twój majątek nie będzie wart 500.000 zł tylko 50000 zł
Sprzedasz za 45000 zł z pocałowaniem w rękę i wyemigrujesz. Jak nie sprzedasz to cię zlicytują za niepłacone podatki i będą sprzedawać pod szyldem skarbu Państwa.
Ci co zastaną to będą mieszkać w nowomodnych chatach rodem z Biskupina.

A teraz zgadnij, kto to skupi wszystko, wyciągnie z archiwum państwowego herb rodowy i będzie kazał się do siebie
zwracać "mości hrabio". I w ten oto sposób zakończymy erę komunizmu icon_smile.gif

Link do komentarza
Tylko patrzeć jak polska dzielnicowa wróci, jedno województwo "pozen mości kulczyk" "warsovia praha solorz" icon_smile.gif

Syjonistów to ja bym w to nie mieszał - jakby byli tacy mocni jak się o nich tyle mówi to w 50lat arabowie by od nich własne córki wykupywali. Dla Polaków bardzo dobry temat - ale jednak zastępczy,żeby na kogo było zwalić winę. Chyba że taki Radziwił czy Zamoyski też pejsy mieli.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 lata temu...
Cytat

i minęły lata, wyszkolono armię rzeczoznawców mogących wyjść w teren - i pewnie nadeszła odpowiednia pora aby pomysł zrealizować!

http://wgospodarce.pl/informacje/19934-kom...zin-z-ich-domow

Jak uważacie?
To już najwyższy czas?




Nie jest to nawet artykuł z prawdziwego zdarzenia, raczej przypuszczenia, bo faktów tam brak. Nie znam tej stronki, nie wiem w jakim stylu pisują... ale to wygląda jak super news a'la interia :P

Znalazłam jeszcze coś takiego:
http://solidarni2010.pl/30465-protest-w-sp...883c8d2cf562c1f

Ktoś ma jakiś inny link w temacie katastru? Edytowano przez moniss (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
"W roku 2016/2017 czyli w okresie niewyborczym, władza może próbować wprowadzić podatek katastralny lub zbliżone rozwiązanie. Czyli będą chcieli nas obciążyć dodatkowymi kilkoma (a w niektórych wypadkach kilkunastoma lub tysiącami złotych) podatkowymi za nasze mieszkania."
cytat z tego co wkleił(a)(e) ś w linku.
Jak widać zagrożenie realne.
Z marca 2015

Mnie intryguje dlaczego mam się zgadzać- zapierdzielam, zarabiam, podatek odprowadzony.
Z tego co mi zostało kupuję beton, więźbę, dachówki, płacę murarzom, dekarzom (oni też odprowadzają od tej pensji podatek) no i w końcu zamieszkałem.
I potem pomimo już odprowadzonych podatków - ponownie muszę odprowadzić kolejny haracz!!!???
Nie akceptowalne jak dla mnie.... Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...