Skocz do zawartości

Podatek katastralny?


Recommended Posts

Mamy się bać? Czy prawdą jest że nasze władze się gdzieś tam zobowiązały wprowadzić to coś do 2012? Czy prawdą sa kosmiczne stawki rzędu 1-2% wartości? Czy to znaczy że za nasze domy przy założeniu nawet 1% mielibyśmy płacić 4-5 tys podatku? Skąd miałaby być brana wartość rynkowa domu? Czy mieszkający w starych kamienicach w centrum miast (a więc potencjalnie w mieszkaniach o dużej wartości rynkowej) emeryci którym ledwo starcza na życie mają się przenieść do slumsów? A rodziny budujące domy za wszystkie oszczędności i na wieloletni kredyt? A cała rzesza starszych osób z pokolenia naszych rodziców mających pogierkowskie duże najczęsciej metrażowo domy?
Link do komentarza
Cytat

Mamy się bać? Czy prawdą jest że nasze władze się gdzieś tam zobowiązały wprowadzić to coś do 2012? Czy prawdą sa kosmiczne stawki rzędu 1-2% wartości? Czy to znaczy że za nasze domy przy założeniu nawet 1% mielibyśmy płacić 4-5 tys...


Słyszałem o 0,5% ,ale to żadne pocieszenie ...jak Cię wycenią na bańke to i tak 5 kawałków nie Twoje...
Zastanawia mnie jeden szczegół...U mnie się do tego poważnie przymierzają bo ... icon_biggrin.gif
Zrobili nową kanalizę (dzięki dotacji unijnej) w całym mieście ...i z rozpędu chcą nam przywalić podatek katastralny bo ...






"Wzrosła wartość nieruchomości z uwagi na podłączenie do nowej kanalizacji" Brak obrazka
( to tak mam się czuć , jakbym był pół życia bez prądu , i teraz nagle 'z pomocą unijną' dociągneli wreszcie elektryczność ...i zara pdatek icon_biggrin.gif ...bo moja buda jest teraz nagle warta dwa razy tyle co była icon_biggrin.gif )

Link do komentarza
tylko pytanie na co zostaną przeznaczone te pieniądze
na podwyżki osłów
zakup nowych samochodów służbowych ?
skoro pieniądze z podatku drogowego idą na kolej
gdyby to była opłata jednorazowa to jeszcze by można przeboleć
chociaż większości społeczeństwa nie stać na takie wydatki
można mieszkać w ruinie
ale wystarczy dobra lokalizacja
i komornik zapuka do drzwi

Link do komentarza
W nocy popętałem się po sieci.
Stwierdziłem, że prace przy wprowadzeniu tego podatku OSTRO TRWAJĄ!
Mnie się to bardzo nie podoba!

Tak się składa, że dom będę tworzył własnymi siłami i z rozwiązaniami ponadstandardowymi.
Powstanie więc coś, co można wysoko wycenić.
Mam więc za to, ze ostro się wysilę dużo drożej zapłacić?!

Chyba założę "tymi ręcami" Partię Przeciwników Podatku Katastralnego!
Próg 5% przekroczę chyba łatwo!

Adam M.

Link do komentarza
Cytat

Słyszałem o 0,5% ,ale to żadne pocieszenie ...jak Cię wycenią na bańke to i tak 5 kawałków nie Twoje...
Zastanawia mnie jeden szczegół...U mnie się do tego poważnie przymierzają bo ... icon_biggrin.gif
Zrobili nową kanalizę (dzięki dotacji unijnej) w całym mieście ...i z rozpędu chcą nam przywalić podatek katastralny bo ...






"Wzrosła wartość nieruchomości z uwagi na podłączenie do nowej kanalizacji" Brak obrazka
( to tak mam się czuć , jakbym był pół życia bez prądu , i teraz nagle 'z pomocą unijną' dociągneli wreszcie elektryczność ...i zara pdatek icon_biggrin.gif ...bo moja buda jest teraz nagle warta dwa razy tyle co była icon_biggrin.gif )



to nie podatek katastralny, tylko oplata adiacencka, instytucja istniejaca od lat, swoją drogą sprawiedliwa, kwestia w jakiej kwocie, bo moze być do 50% wartości różnicy "przed" i "po"


a podatek katastralny to inna bajka

Cytat

W nocy popętałem się po sieci.
Stwierdziłem, że prace przy wprowadzeniu tego podatku OSTRO TRWAJĄ!
Mnie się to bardzo nie podoba!

Tak się składa, że dom będę tworzył własnymi siłami i z rozwiązaniami ponadstandardowymi.
Powstanie więc coś, co można wysoko wycenić.
Mam więc za to, ze ostro się wysilę dużo drożej zapłacić?!

Chyba założę "tymi ręcami" Partię Przeciwników Podatku Katastralnego!
Próg 5% przekroczę chyba łatwo!

Adam M.


Adasiu, wiedza "zawsze" była w cenie, to raz
dwa - aby wycenić to co stworzysz, potrzeba drugiego takiego jak TY - nie widzę innej możliwości, a sam sobie w stopę chyba strzelać nie będziesz icon_biggrin.gif
trzy - najlepiej na tym wyjdzie TB, temu to jeszcze rentę wyznaczą

nasze kochane państwo, czyli obecni włodarze - szukają kasy i słusznie
ale chyba brak przyzwolenia społecznego na jej marnotrawienie powinien dać im do zrozumienia,
co najdziwniejsze, nie przekłada się to na brak poparcia dla takiej działalności, wręcz przeciwnie, idą jak burza
ciekawe, jak długo...

dlatego podatek katastralny powinien być wysoki, tak aby odechciało się ludziom inwestować, kupować, brać kredyty
wtedy to szybciej pierdolnie i skończy się kizianie
Link do komentarza
Ten pomysł w przygotowywanym kształcie to jedna wielka kupa gówna!
A przecież coś podobnego już było, tylko, że nie robione nogami!
Obliczano nie z wartości, jaką se z sufitu ktoś wyczytał, ale ze średnio pobieranych czynszów w ubiegłym roku.
Jak kto biedny i nie miał z czego pobierać (tych czynszów) - realnie - nie płacił.

Tu jest kilka słów na temat:
http://nieruchomosci.pb.pl/2023499,87004

"aby wycenić to co stworzysz, potrzeba drugiego takiego jak TY - nie widzę innej możliwości, a sam sobie w stopę chyba strzelać nie będziesz icon_biggrin.gif"
Znaczy - zrobione "tymi ręcami" lepiej od kupionego = gówno warte?
Znaczy, jak kto weźmie kredyt na dłuuugie lata - to dobić go na miejscu, bo MA (??!!!) jakąś wartość?! To przecież BANK ma tę wartość!!! Dopóki kredytu się nie spłaci - to MA!
Ale podatek zapłaci kredytobiorca, bo mu się kredytów zachciało?!
Jedna wielka kupa gówna!

I podobno mamy się bogacić, jako naród w SWOIM i WOLNYM kraju...
Wygląda na to, że lepiej... to już BYŁO!

Adam M.
Link do komentarza
i nie zapominajcie że szykuje sie jeszcze jeden.
Od połaci dachów i średniej opadów w regionie.
Dla potrzeb utrzymania kanałów burzowych.
Bo wodociągi już ich nie chcę.
I podłaczeni do kanalizacji deszczowej niech sie szykują - bo w Krakowie działa od 2 lat program który jest pilotażowym dla całego kraju, na "za niedługo"
Link do komentarza
od deszczu? Pomijam wzrost vatu i jego wpływ na ceny wszystkiego od bułki po dachówki icon_evil.gif moja pensja od 2007 roku taka sama......Ja wam powiem szczerze że w tej chwili nie mielibyśmy z czego zapłacić np 5 tys podatku. Fizycznie nie ma skąd tego wziąc. Musielibyśmy na to oszczędzać cały rok zamiast odkładać na cokolwiek innego..... A my oboje pracujemy i nie zarabiamy jakos fatalnie.
Link do komentarza
Cytat

to w jakiej byś się odnalazł?



w takiej wiesz......
nie w takiej , że wczoraj mówią oficjalnie - nie będxie autostrad bo nie...................
coś tam, coś tam, kasa się nie zgadza
Minister Grabarczyk pierdu i popierdu ogłasza


Cytat

może warto zmienić



moja sister zmieniła - 5 lat temu
Filolog
Uczy brytyjskie dzieci brytyjskiego
Wciąż jakoś nie żałuje...............

Cytat

to w jakiej byś się odnalazł?
equador?



dlaczego akurat equdor?
Link do komentarza
Cytat

Ten pomysł w przygotowywanym kształcie to jedna wielka kupa gówna!
A przecież coś podobnego już było, tylko, że nie robione nogami!
Obliczano nie z wartości, jaką se z sufitu ktoś wyczytał, ale ze średnio pobieranych czynszów w ubiegłym roku.
Jak kto biedny i nie miał z czego pobierać (tych czynszów) - realnie - nie płacił.


wycena nieruchomości jest w swej istocie najuczciwsza
co to znaczy od czynszów? a jak to się ma do komunalnych? a jak to się ma do slamsów w centrach miast, gdzie developerzy zabijają się o grunty?
a jak to się ma do domów jednorodzinnych, jak by to wyglądało?
jest wielu "biednych", którzy mają wcale nie mało, fakt płacenia małych czynszów nie wskazuje na wielkość majątku
a ten podatek ma być podatkiem od posiadanego majątku,
tak mi się wydaje

Cytat

Tu jest kilka słów na temat:
http://nieruchomosci.pb.pl/2023499,87004


cytat z tych kilku słów:
Cytat

Szczególnie ważny jest problem właściwego określenia stawek takiego podatku. Przede wszystkim powinny one uwzględniać zdolność płatniczą podatnika, z którego bez szkody dla innych swych potrzeb i celów może opłacać podatek.


..., kto to pisał? Marks?
no i te peany dot. rozwiązań przedwojennych - tiaa, wtedy wszystko było lepsze, nawet kablówka


Cytat

"aby wycenić to co stworzysz, potrzeba drugiego takiego jak TY - nie widzę innej możliwości, a sam sobie w stopę chyba strzelać nie będziesz icon_biggrin.gif"
Znaczy - zrobione "tymi ręcami" lepiej od kupionego = gówno warte?
Znaczy, jak kto weźmie kredyt na dłuuugie lata - to dobić go na miejscu, bo MA (??!!!) jakąś wartość?! To przecież BANK ma tę wartość!!! Dopóki kredytu się nie spłaci - to MA!
Ale podatek zapłaci kredytobiorca, bo mu się kredytów zachciało?!
Jedna wielka kupa gówna!


Adasiu, chodziło mi o to, że nie znajdziesz człowieka, który potrafiłby uczciwie wycenić coś, co jest jednostkowe icon_biggrin.gif
ale, jak się napniesz i zaczniesz wychwalać, jakie to fajne rozwiążania zastosowałeś, to na wszelki wypadek dop... Ci więcej, "ma łeb więc niech kombinuje"
co do kredytów - tak bank ma, przede wszystkim wrzód na doopie, tym większy, jeżeli udzielił kredytu w okolicach 100%
w takim przypadku nowy podatek pewnie i tak będzie lepiej płacić samemu, bo bank zastosuje regres, dokładając swoją prowizję, opłaty manipulacyjne i "inne"
swoją drogą ciekawe, jak się ma instytucja "upadłości osób fizycznych"

Cytat

I podobno mamy się bogacić, jako naród w SWOIM i WOLNYM kraju...
Wygląda na to, że lepiej... to już BYŁO!
Adam M.


a to już nadinterpretacja
"mamy" nie koniecznie musi dotyczyć wszystkich
a kraj swój to już nie jest i raczej było to nie do uniknięcia,
za to możesz powiedzieć komu chcesz "odejdź....",
i to nawet publicznie, ale wtedy tylko pod warunkiem, że jesteś "kimś"
i tyle w temacie wolności
aha - możesz jeszcze wyjechać z kraju, to też Ci umożliwili

cóż, koszt państwa opiekuńczego jest wysoki, skąś tę kasę musi brać
a że łatwiej z nowych podatków, niż z oszczędności (a raczej z pilnowania wydatków), to chyba nikogo nie dziwi
co ciekawe - popularność ekipy nie maleje, wręcz odwrotnie - ot taki fenomenik

i nie ma co się oszukiwać, obciążenia będą rosły
Link do komentarza
Moje cele są raczej skromne.
Spokojnie robić swoje nie deptając nikomu po odciskach...
DLACZEGO ciągle ktoś wymyśla coś takiego, że się nie da?

Rozumiem, że żeby państwo mogło coś zrobić, to musi mieć za co.
Mam to samo.
CZEMU to państwo działa tak, żeby mogło ograniczać się do dawania jałmużny biednym obywatelom (bo innych nie chce, tępi ich jak umie)?

Byt określa świadomość... podobno...
Znaczy - mało jeszcze świadomi jesteśmy?
Byt mamy taki, ze w nieświadomości nas utrzymuje?
Zmienić warunki bytowania to świadomość nam wzrośnie?

Kononowicz na premiera!
NICZEGO nie będzie!
Świadomość - będzie!

Adam M.
Link do komentarza
Cytat

cóż, koszt państwa opiekuńczego jest wysoki, skąś tę kasę musi brać
a że łatwiej z nowych podatków, niż z oszczędności (a raczej z pilnowania wydatków), to chyba nikogo nie dziwi



nie rozwalaj mnie, please.....
Opiekuńcze w stosunku do kogo, komu, czemu ?????
Takiego drugiego zdzierusa z akcyzami i koncesjami za wszystko i najwyższym VAT-cie od równika do równika - nigdzie nie znajdziesz.
Dlatego jest taka kochana ta Ojczyzna - bo jedyna - w swoim wyglądzie i ze swoimi ministrami......
Link do komentarza
poczytałem nieco o tym podatku. Nie jestem zbyt biegły w tych kwestiach. Wyobrażałem sobie że to będzie jednorazowa opłata płacona przy nabyciu lub zbyciu nieruchomości. Teraz jestem nieco zdegustowany a właściwie przerażony. Dotarło do łba że będzie to coroczna opłata w wysokości od 0,5% do nawet 2,0% (w zależności na ile się zdecydują bezmózgi w naszym rządzie).
Na moje oko ustawa tworzona typowo pod syjonistów, którzy tylko czekają aż ceny nieruchomości polecą na łeb na szyje lub na to że przeciętny Kowalski nie mając na zapłacenie podatku kastralnego (celowe przejęzyczenie) będzie zmuszony sprzedać ją za przysłowiową jałmużnę. Generalnie już naprawdę myślałem że mnie nic nie zdziwi w tym kraju. Nawet podwyżkę VAT sobie wytłumaczyłem i zrozumiałem że tak musi być. Ale kurwa ja pierdole. Jak wprowadzą ten podatek to zaprawdę nigdy już tego nie zrozumiem. Myślę że bezie to też już najwyższa pora na to, żeby wsiąść w samolot tanich linii lotniczych i narobić na ten kraj przysłowiowego gówna patrząc z góry na tuskolandie miodem płynącą.

Wygląda na to, że po h..j mam budować dom, skoro zamiast czynszu w bloku będę płacił czynsz za dom icon_biggrin.gif

No ale tak to jest jak się ma całe życie pecha. Brat mówi że gdybym wszedł w interes z firmą pogrzebową to ludzie przestali by umierać. Tak więc wybaczcie mi. To wszystko przezemnie icon_sad.gif się stanie
Link do komentarza
cytat z Adasiowego linka
"Racjonalne ekonomicznie systemy podatkowe powinny eliminować lub ograniczać do wyjątkowych celów podatki majątkowe."
jeszcze się zastanawiam nad jednym.
Nieruchomości związane z prowadzeniem działalności gospodarczej......
I tak dzisiaj podatek jest horendalnie wysoki.
U mnie prawie 18zeta za metr2
Nigdy nie mogłem zrozumieć - dlaczego za garaż jest 5 zeta a za mieszkanie złotek i coś tam - chyba po prostu żeby nabijac miejska kaskę.
A jak to bedzie w przyszłości?
Przecież tych zafajdanych obciążeń dziwnych po prostu nie da się unieść już chyba.............
Link do komentarza
cóż
biorą się do tego jak pies do jeża, bo pierw powinni pozbyć się komunałów
i wtedy dop... to by się działo, a tak to na grzbiety tych co są zaradni wsiadają, proste, nieskomplikowane


Cytat

nie rozwalaj mnie, please.....
Opiekuńcze w stosunku do kogo, komu, czemu ?????
Takiego drugiego zdzierusa z akcyzami i koncesjami za wszystko i najwyższym VAT-cie od równika do równika - nigdzie nie znajdziesz.
Dlatego jest taka kochana ta Ojczyzna - bo jedyna - w swoim wyglądzie i ze swoimi ministrami......


przeca napisałem, nie dla wszystkich tej opieki starcza,
jak ktoś głodny i obdarty, to jak może podejmować jednynie słuszne decyzje?
zastanów się
a ci, których te decyzje będą dotyczyły już nie muszą, bo po co, żeby mieli siłę szczekać?
zastanów się

pomóżta tu, pomóżta tam, każdy łapę wyciąga po pomoc i to jeszcze z pretensją, na to też trzeba skąś brać
a spełnienie wymagań eurokomuny to co? darmo?
a ambicje naszych Orląt Dęblińskich to co, darmo?
a kredyty zaciągane przez państwo to co?
a oddłużanie kopalń, szpitali, przemysłu stoczniowego, kolei to co?

w samej wafce miasto zbudowało stadion dla komerchy, czyli polsatu
a wiecie jak stadion narodowy będzie się nazywał? Makabi Warszawa, jak kiedyś, albo oddadzą 150ha o podobnej wartości
Dosia z NBP wypina pierś do orderów za nowe inwestycje, bo potrafi zadłużać miasto - też mi ... nadprzeciętna zdolność, ja biorę wy płacicie

a będzie gorzej Kochani, gorzej, bo zus pie...
to będzie cyrk
a modelu węgierski z filarkami zapewne doczekamy się i u nas, bo kombinują, że funduszom dadzą obligacje emerytalne, zamiast kapuchy (nota bene wolałbym tę kasę przelewać na konto bankowe tj 40 letnią lokatę niż karmić następnych darmozjadów)
Link do komentarza
zobaczcie jak jest na dzisiaj - sobie posłowie i ministry podnieśli VAT
Ok - co im tam - ale ja?
Aktualizacja oprogramowania z nowymi stawkami - 300zeta
Kasy fiskalne do przeprogramowania - 150 zeta sztuka
Informatyk co w kompie poprzerabia - 2 stówki....
No i pozamykane wszystko - bo oni są juz zaklepani od października - a przeciez nie są w stanie wszystkich oblecieć w 2 godziny.........
Fajna ustawa ?
Spoko - przecież zapłacić podatnik ten zainteresowany.....
Link do komentarza
Jest jeszcze jeden aspekt – zupełnie przemilczany.

Na wycenę istotny wpływ ma wygląd – a to oznacza, ze „premiowani” będą ci, którzy nie dbają o swoją nieruchomość.
„Dziobata” elewacja, błoto, nie wystrzyżony trawnik, itp. to jest to czym mogą się stać nieruchomości – bo będzie się to opłacało.

Niech żyje i się rozrasta: bród , smród i „ubóstwo obejścia”.
Link do komentarza
Cytat

to prawda ze wprowadzenie tego chorego podatku spowoduje gwałtowny spadek cen nieruchomości bo połowy ludzi nie bedzie stać żeby zapłacić...

Można by myśleć, że to w efekcie końcowym spowoduje obniżenie podatku katastralnego. Nic bardziej błędnego. Na początku wpływy z podatku do budżetu będą znaczne (duża wartość nieruchomości). Gdy te wpływy zaczną spadać powstanie dziura w budżecie, którą najłatwiej będzie załatać podwyższając stawki podatku icon_sad.gif.
Tak więc na obniżenie tego podatku z czasem nie ma co liczyć.
Natomiast spadek cen nieruchomości spowoduje potężne problemy osób, które wzięły kredyt na budowę domu.
Banki widząc, że wartość nieruchomości nie pokrywa już zaciągniętego zobowiązania może zażądać dodatkowego zabezpieczenia lub nawet natychmiastowej spłaty zobowiązania.
Link do komentarza
i choć wydaje się że wprowadzenie tego podatku jest przesądzone, to jak rozmawiam ze znajomymi, każdy mówi nie będę miał z czego zapłacić!!!
I faktycznie tak będzie. O ile można przyjąć na klatę zwiększenie VAT czy różne inne dziwne pomysły, to ten podatek nas zruinuje. Jedyna nadzieja w naszych posłach, że zrobią to dla nas w jakiś magicznie "lekki" i mało obciążający sposób. Ja w nich wierze z całego serca, a Wy?
Link do komentarza
Cytat

Jedyna nadzieja w naszych posłach, że zrobią to dla nas w jakiś magicznie "lekki" i mało obciążający sposób. Ja w nich wierze z całego serca, a Wy?



Vega .... czy Ty coś dziś piłeś? icon_eek.gif icon_lol.gif

choć z drugiej strony - sami sobie przeca w kolano strzelać nie będą ..... Ich również to dotyczy .... ino zarobki mają nieproporcjonalnie większe do naszych , więc może przełkną .... icon_evil.gif

szczerze - rzygać mi sie chce jak czytam , słucham o kolejnych genialnych pomysłach US , ZUS i innych sępów państwowych na to w jaki sposób wyciągnąć kasę od szarego obywatela .... niedługo od pierdnięcia trza bedzie płacić icon_evil.gif
szczerze - gdybym nie miała zobowiązań , rodziny , była młoda z całym życiem przed sobą - nie siedziałabym w tym chorym kraju ino szukała normalności gdzie indziej .... gdzieś, gdzie państwo ma politykę proczłowieczą ... u nas nie uświadczysz .... icon_evil.gif
i jeszcze : zaciągnęłam kredyt na to , żeby spełnić swoje marzenie - wybudować dom ... żyłowałam się, każda złotówka na to szła - nie budowałam dlatego, że jestem bogata - i co? i to taki luksus? posiadać dom i spłacać dożywotni kredyt? chyba ich poje.... że im coś zapłacę ... oświadczam, że stanę na rzęsach i znajdę wyjście żeby ciulom nie zapłacić ani złotówki ....
Link do komentarza
Cytat

Vega .... czy Ty coś dziś piłeś? icon_eek.gif icon_lol.gif

choć z drugiej strony - sami sobie przeca w kolano strzelać nie będą ..... Ich również to dotyczy .... ino zarobki mają nieproporcjonalnie większe do naszych , więc może przełkną .... icon_evil.gif


oni sobie w kolano nie strzelą. Musisz wiedzieć bowiem, że majątek posła bardzo często warty milion lub więcej, jest wyceniany na 1zl icon_biggrin.gif
Nikt nie kontroluje zgodności z prawdą oświadczeń posłów.
Link do komentarza
Podatek zapłaci WŁAŚCICIEL!
Będzie fajnie!!!
Czartoryski czy Potocki w siódmej wodzie po kisielu już nie odbierze nam skarbów narodowych w postaci pałaców rodowych - bo jak nawet tak - to najwyżej do kolejnego roku podatkowego...
Kombinator i spekulant, ten wrzód społeczny, co się nachapał mieszkań i domów pod wynajem - padnie lub je odda!
Zwykły Kowalski, co pracuje - dobierze se drugi i trzeci etat, a jak pójdzie na emeryturę - to i tak Ojczyzna dostanie jego dom...( Jak nie wcześniej!)
Dzisiejsi emeryci polecą do slumsów w pierwszej kolejności!
Popatrzymy sobie na dolę rodziców/dziadków, co oddawali krew i życie za Niepodległą... (zgrzytając zębami w niemocy finansowej)

Za tę podatkową kaskę trzeba będzie uruchamiać całe osiedla Państwowych Domów Opieki dla bezdomnych i bezrobotnych z pokręconą psychiką (tacy będą wszyscy prędzej czy później).
Na całe szczęście Państwo będzie miało GDZIE to zorganizować! (nie trzeba będzie budować, coś się zaadaptuje!)
Według uznania wszechwładnych urzędników - każdemu zostanie przydzielone według jego potrzeb!!!
Od każdego będzie się wymagać - według jego możliwości (kataster je określi!).

Tyle, że ja to już gdzieś chyba słyszałem....
PEŁNA KOMUNA NASTANIE!!!
Towarzysz Stalin byłby z nas dumny!
Ziszczą się wiec ideały Marksizmu-Leninizmu!
SAME!!!

KURWA!!! TO JUŻ BYŁO!!!
TERAZ ZA ZROBIENIE W TYM ZMIAN MEDALE I STOŁKI SE DAJĄ!!!

Czekać na Wernyhorę?
Wołać - Hej kto Polak - na bagnety! ?
Spierdalać gdzie oczy poniosą?
GDZIE?

Adam M.




Link do komentarza
Cytat

Podatek zapłaci WŁAŚCICIEL!
Będzie fajnie!!!
Czartoryski czy Potocki w siódmej wodzie po kisielu już nie odbierze nam skarbów narodowych w postaci pałaców rodowych - bo jak nawet tak - to najwyżej do kolejnego roku podatkowego...
Kombinator i spekulant, ten wrzód społeczny, co się nachapał mieszkań i domów pod wynajem - padnie lub je odda!
Zwykły Kowalski, co pracuje - dobierze se drugi i trzeci etat, a jak pójdzie na emeryturę - to i tak Ojczyzna dostanie jego dom...( Jak nie wcześniej!)
Dzisiejsi emeryci polecą do slumsów w pierwszej kolejności!
Popatrzymy sobie na dolę rodziców/dziadków, co oddawali krew i życie za Niepodległą... (zgrzytając zębami w niemocy finansowej)

Za tę podatkową kaskę trzeba będzie uruchamiać całe osiedla Państwowych Domów Opieki dla bezdomnych i bezrobotnych z pokręconą psychiką (tacy będą wszyscy prędzej czy później).
Na całe szczęście Państwo będzie miało GDZIE to zorganizować! (nie trzeba będzie budować, coś się zaadaptuje!)
Według uznania wszechwładnych urzędników - każdemu zostanie przydzielone według jego potrzeb!!!
Od każdego będzie się wymagać - według jego możliwości (kataster je określi!).

Tyle, że ja to już gdzieś chyba słyszałem....
PEŁNA KOMUNA NASTANIE!!!
Towarzysz Stalin byłby z nas dumny!
Ziszczą się wiec ideały Marksizmu-Leninizmu!
SAME!!!
KURWA!!! TO JUŻ BYŁO!!!
TERAZ ZA ZROBIENIE W TYM ZMIAN MEDALE I STOŁKI SE DAJĄ!!!
Czekać na Wernyhorę?
Wołać - Hej kto Polak - na bagnety! ?
Spierdalać gdzie oczy poniosą?
GDZIE?
Adam M.



Gdzie chcecie uciekać przecież niedługo są wybory !!!

My przecież będziemy wybierać !!!
Ktoś musi przecież na nich głosować hehehe.
A życie krótkie jest ,że też człowiek musiał urodzić się w takim k-raju .
Link do komentarza
Cytat

ja bym spierdalał... ino rodzina jest i to jest kłopot. Inaczej razem z boćkami bym wyemigrował.



ja się nad tym coraz częściej zastanawiam
dzieci nie mam
kredyt na dom jeszcze nie wzięty
a do Niemiec jest niedaleko

jeżeli jednak zostanę to w przyszłości dach nad głową mam zapewniony
w okolicy mostów nie brakuje
Link do komentarza
Cytat

To co?
Sugerujesz, żeby jednak tę partię zakładać?

Adam M.



Jeżeli założysz partię z pozytywnym skutkiem
dopchasz się do steru z automatu przejdziesz
na "ciemną stronę mocy".

Problem jest bardziej złożony tkwi w mentalności
może trzeba jak Mojżesz prowadzać ludzi
przez dwa pokolenia po pustyni
żeby wejść do Ziemi Obiecanej.
Link do komentarza
Cytat

ja się nad tym coraz częściej zastanawiam
dzieci nie mam
kredyt na dom jeszcze nie wzięty
a do Niemiec jest niedaleko

jeżeli jednak zostanę to w przyszłości dach nad głową mam zapewniony
w okolicy mostów nie brakuje


aleś se wybrał, Niemcy icon_biggrin.gif
to Ty może taki Konrad Wallenrod i te badziewie będziesz chciał od środka rozłożyć?
Link do komentarza
Cytat

aleś se wybrał, Niemcy icon_biggrin.gif
to Ty może taki Konrad Wallenrod i te badziewie będziesz chciał od środka rozłożyć?



nie mów, nie mów Barbossa, bo tylko Wanda taka głupia była że Niemca nie chciała, a później żałowała tak mocno swojej decyzji że się z rozpaczy najpierw opiła a w następstwie utopiła.
Tylko ludzie odpowiedzialni za propagandę sukcesu zmienili kilka faktów z tamtego okresu, że niby najpierw sie utopiła a w następstwie opiła -icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Wygląda na to, że po h..j mam budować dom, skoro zamiast czynszu w bloku będę płacił czynsz za dom icon_biggrin.gif

No ale tak to jest jak się ma całe życie pecha. Brat mówi że gdybym wszedł w interes z firmą pogrzebową to ludzie przestali by umierać. Tak więc wybaczcie mi. To wszystko przeze mnie icon_sad.gif się stanie



Cholera jakbym siebie widział...

Cytat

a ze mnie się śmiali jak głosowałam na JKM.......................... icon_sad.gif ...



Cholera ja też na niego głosowałem - wprawdzie furiat - ale chyba jedyna opcja nam pozostała - pozostali już byli..

A niech to wszystko cholera..

Adam zakładaj partię ! Po ile składka - piszę się icon_smile.gif Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Jakoś się chyba dogadamy.... Koalicjum jakoweś zawiążemy....

Sam pomysł tego podatku jest horrendalny!
Mamy CO ROKU płacić kupę kasy za to, że jeszcze coś mamy!
VAT to podatek od wartości DODANEJ.
Ten mechanizm rozumiem i choć niechętnie - to się z nim zgadzam.
Kataster to coroczny, cykliczny podatek od WARTOŚCI. Pobierany tak długo - puki nie zdechniesz lub nie zbiedniejesz!
Moim celem jest - bogacić się!
Tezauryzować wartości. Lepiej mi się robi jak mam na "czarną godzinę".
Liczenie na ZUS, filary itp - to chyba dla jakich naiwnych czy umysłowo sprawnych inaczej...
Zwłaszcza po tym, co teraz się o tym temacie (jesieni życia) mówi.
Adam M.

A tak swoją drogą....
Kombinują z tymi emeryturami jak koń pod górę!
A waloryzacji świadczenia emerytalnego obejmującej wzrost obciążenia PODATKOWEGO (podatkiem katastralnym) emeryta, CO SE KIEDYŚ DOM POSTAWIŁ jakoś nie przewidziano...
Taki chytry chwyt?
Puki facio pracuje - to płaci.
Jak pójdzie na emeryturę - to szybko odda to, co ma...
W zamian dostanie po 5 złotych z I filara, z II filara, z III filara... I zupkę w ogrzewalni dla bezdomnych...
Adam M.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...