Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

• 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

ostanie zdjęcia naprzykład bardzo ładne, takie bardzo jasny i delikatny popiel w połączeniu z jasnymi meblami ładnie wygląda naprawde i wcale nie chłodno.

ja w swojej sypialnie do szarej sciany, szarej rolety, szarych donic - dodaje czerwone dodatki w postaci czerwonego żyrandola, wazonu, czerwonych poduch - wnętrze nie jest już nudne icon_wink.gif
meble - oczywiscie dąb bielony do takiego zestawienia icon_biggrin.gif
Wnętrza w szarościach mogą być naprawdę świetne, jednak trzeba uważać, żeby efekt nie był zbyt monotonny lub po prostu "smutny". Ale jak odpowiednio połączy się to z dodatkami, meblami i z innymi kolorami, to może wyglądać naprawdę dobrze i gustownie.

Dla przykładu poniżej dwie wizualizacje z portalu deko-racja.pl, na których ściany są w odcieniach szarości i wygląda to moim zdaniem naprawdę super, bo dobrze komponuje się z resztą.

projekt1
projekt2 Edytowano przez Kamil79 (zobacz historię edycji)
  • 2 tygodnie temu...
Również podobają mi się pokoje w szarościach. Chociaż ja jednak wolę meble w tych kolorach, ściany jednak powinny być bardziej kolorowe. Także ciekawie wygląda taki komplet wypoczynkowy:

DSC01446.jpg

Do tego ciemno fioletowe ściany i metalowe dodatki..taki właśnie salon mi się marzy.
  • 2 lata temu...
  • 2 tygodnie temu...
W temacie inspirujących szarości ZAWSZE jestem na tak icon_biggrin.gif Tyle że trzeba uważać, żeby się nie zrobiło nudno. Szarość wymaga dobrego smaku (dekorator wnętrz?), dobrych materiałów, umiarkowania. Czasem fajnie się sprawdzają kolorowe dodatki - ale też z pomysłem, z umiarem i ze smakiem.
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
oj..ale szarości nie muszą byc nudne ..wystarczy wybrać fajny wzór tapety na jedna ze ścian i nie będzie wcale u nas szaro-buro..tylko będziemy mieć odrobinę szaleństwa zachowując szare motywy;) Chętnie zaprojektujemy wybrany wzór tak aby idealnie pasowała do wnętrza.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

• 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

No tak jedna ściana w tapecie, to rzeczywiście w Polsce ostatnio trendy, ale podstawa to wybrać tą właściwą.

a i ja szarą tapetkę zakupiłam icon_smile.gif i rolety....
i chyba dywan będzie szary...
Pozostaje mi tylko przeczytać jeszcze do konca 50 twarzy Greya a już będzie całkiem szaro:)
ale w dodatki pójdę kolorowe icon_biggrin.gif
Dla niektórych szary oznacza ponure wnętrze, ale po pierwsze jest nieskończona ilość możliwości ożywienia go dodatkami, po drugie zawsze można połączyć na ścianach dwa kolory. Doradzam przyjaciółce i rozważam szarość z wanilią w wersji spokojniejszej i szarość z pomarańczą w wersji bardziej ekstrawaganckiej. Zastanawiamy się nad Magnatem - pomarańczowy szafit i grafitowy marmur, bo to wypróbowana przez nas farba. Co myślicie?
Jak dla mnie tej szarości jest już za dużo icon_mad.gif teraz wszyscy malują mieszkanie na szaro i białe dodatki bądź srebrne. A może tak warto by nasze mieszkanie się różniło od innych. Szary jest kolorem nudnym, ale by nadać mu agresji i takiego pobudzenia dopasujmy go z kolorem czerwonym. To tak jakbyśmy założyły szarą sukienkę i szare dodatki- > trochę nudne icon_cool.gif ale jeśli do szarej sukienki założymy czerwone korale, to już to jakoś wygląda. icon_lol.gif
  • 2 tygodnie temu...
jasne szarości lub te, wpadające w beż są OK, całkiem przyjemnie wygladają, gdy mamy meble w odcieniu miodowego drewna. Można też np. tylko jedną lub dwie ściany w pokoju zrobić na szaro, a resztę w bieli, why not...?

enjoy this MONDAY !
Zawsze byłem przeciwny szarym ścianom, a tu proszę icon_smile.gif Patrzę na te foty i dochodzę do wniosku ze niesłusznie krytykował taki kolor ścian. Wystarczą kolorowe dodatki, meble itd i całość wygląda fajnie icon_smile.gif Kurdeee jak będzie okazja to sobie przemaluję u siebie icon_smile.gif
  • 1 miesiąc temu...
Ludzie maja różne upodobania - jednym podoba się pusta ściana w ładnym kolorze, a drudzy nie wyobrażają sobie pomieszczenia bez dodatków. Ważne, żeby temu kto tam mieszka żyło się po prostu dobrze i w zgodzie ze sobą, a nie ślepo podążając za modą i trendami.

Jeśli chodzi o szare wnętrza to naszym zdaniem są one bardzo ciekawym rozwiązaniem. Tego typu pomieszczenia wyglądają stylowo i elegancko. Ich najwiekszy plus to właśnie ta prostota, dlatego decyduje się na taką aranżację coraz więcej osób.
  • 1 miesiąc temu...
A może szara, industrialna sypialnia ? To alternatywa dla tradycjonalistów, którzy pomieszczenie to mają urządzone w klasycznym stylu, w ciepłych, pastelowych barwach. Centralnym punktem takiego pomieszczenia może być łóżko i fotel z naszego e-sklepu, które obszyte są szarym jeansem.

DSC01446.jpg

Edytowano przez hauz.pl (zobacz historię edycji)
Cytat

Wnętrza w szarościach są dołujące. Docenić to można, gdy się w końcu przemaluje je z powrotem na biało.

W tym swietle szary betonowy blat kuchenny, traci troche na wartosci icon_wink.gif
Uwielbiam szarości. Sama mam jasnoszare ściany w salonie i do tego białe meble i ciemnoszary wypoczynek. Kolor wprowadzam poprzez dodatki: czasem fioletowe, innym razem turkusowe, w święta były to czerwienie.
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Ciężka sytuacja, skoro rozpiętość pomiędzy podporami wynosi ok. 10 m. Pewnie z tego względu wyszła im tak marna nośność. Nawet na nieużytkowy strych powinna być zaś ok. 150 kG/m2. Przy takiej rozpiętości drewniany strop jest niemal nie do zrobienia. Czy na dole są jakieś wewnętrzne ściany nośne? Wtedy można myśleć o oparciu nad nimi słupów na stropie i na nich oparciu belek nowego stropu.
    • wieniec ma rozłożyć ciężar stropu na ścianie nośnej równomiernie - czyli na jak największej jej szerokości (pomniejszonej o ewentualne ocieplenie wieńca) - to jest wieniec pełny. A nie 7,czy 8 cm. chyba podobnie  - strop się ugina jak fala - jeśli ścianka jest na sztywno związana ze stropem, to jk się z jednej strony bardziej ugnie, to ścianka też może się "ugiąć", a dokładnie załamać leciutko - i powstanie pęknięcie w spoinie albo w cegle - zależy, co słabsze. I siła naporu na ściankę już nie jest pionowa, tylko lekko ukośna.  -a to już zagraża stateczności. Tak to sobie wyobrażam. Nie - bo dach to też obciążenie - i to całkiem spore.  Zależy z czego zbudowany. A trzeba liczyć tez obciążenie śniegiem.   Strych czy poddasze mają czasem większy gabaryt, niż kondygnacje wyżej.  Bardzo nieścisły i niekonkretny jest ten cytat. Poza tym mogą mieć tam większe obciążenia, niż zwykła kondygnacja. Nie rozmydlam - raz pisze o warstwach, raz o scianach. To albo obie są to sciany, albo nie. A jeżeli te warstwy nie są ścianą - to czym?  A jeżeli ściana nie jest warstwami - to o jakiej on ścianie pisze - która ma przejmować część obciążeń? Nie jest to jasny opis! Da się - strop się ugina - ale niewiele. Więc można zostawić szparę między górą ścianki a stropem powiedzmy 10 cm czy nawet 5 ( bo przy twojej szerokości strop nie powinien sie ugiąć więcej niż 3 cm docelowo, a całkiem możliwe, że będzie to tylko 1.5 cm - nikt tego idealnie nie obliczy) - tam daje się szalunek pod betonowanie, potem wyciąga - i szparę uzupełnia. Nawet jak dociśnie - to lekko - i nic nie powinno się stać.   Jak zbyt mocno dociśnie - to może strop pęknąć, jeśli nie wytrzyma górne zbrojenie - ale to chyba rzadko. Może też scianka się skruszyć, lub pęknąć - jeśli z cegły kratówki , a nie pełnej - albo dociśnie tą  ścianką to co pod nią. I tam zadziałać.  Miększe ścianki albo jakoś to zamortyzują, albo się odkształcą. To akurat jest mniej niebezpieczne.
    • a może jest....  dziś już nic z tego nie będzie, wytrzymaj do jutra, może ktoś też coś sensownego doradzi....  
    • Piaskowanie... Kompresor + niezbyt drogi pistolet (na allegro) + ścierniwo (allegro) + sito do odzyskiwania/regeneracj części ścierniwa...
    • no to coś nie halo, albo już nic nie rozumiem na których ścianach opierają  te wiązary? wklej rzut konstrukcji dachu pierwszy post drugie zdjęcie, czyli wygląda, że wiązary leżą wzdłuż dłuższego boku?   aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, zasprzęgliłem, odszczekuję co wcześniej napisałem nie wiem co mi się uwaliło we łbie, że wiązar ma 800cm, a ma przeca 1000cm, chałupa ma w świetle coś koło 900 wzdłuż to jakiś skrajny segment szeregówki, tak?   no tak, bo jakby miało powstać to co zaznaczyłeś jako ta "górka" gdyby było inaczej czyli może tamten mój pierwszy pomysł nie jest taki głupi
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...