Skocz do zawartości

Pompa ciepła i elektrownia wiatrowa?


Recommended Posts

  • 3 miesiące temu...
Cytat

Dokładnie to! Tylko, że jak ja kupowałem - to było 2,5kW... widzi Pan na coś się zakup i testy przydały, "zjechali" z parametrami. Koszt samej wiatrowni był 11200 zł a inwertera itd chyba 19000 - ale tego nie kupiłem .
Stoi teraz na zakładzie -https://forum.budujemydom.pl/index.php?autocom=gallery&req=si&img=6035



My proponujemy rozwiązania pompy ciepła połączone z przydomową elektrownią wiatrową i faktycznie jako akumulator używamy ogrzewanie domowe. Co do tej turbiny wiatrowej to podziękujmy chińczykom za fantastyczny produkt. Jak by się poszperało w necie można zobaczyć że turbiny 2.5kW przy wiatrach 5m/s jest w stanie wyprodukować ponad 2 800 kWh rocznie. A moc nominalną uzyskuje przy 10m/s a nie 25....

Taka turbina to np. Skystream. Co do pionowych turbin to bym zalecił bardziej produkty Urban Green Energy takich jak Eddy czy Eddy_GT. Co do inwertera to nie powinien do takiej turbiny kosztować więcej niż 6000 pln....

Co do analiz wiatru to polecam darmowe analizy mojej firmy http://www.myenergy.pl. w dodatlu wszystkie proponowane turbiny z gwarancją 5 letnią oraz kompleksowe usługi z instalacją.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

tam są chyba same samoróby. Nikt nie testował jeszcze super sprzętu jaki nam tu pokazano. Sam kształt tego wirnika czy tam wiatraka mówi nam że to jest to!!!
Mam wrażenie że na Elektrodzie siedzą sami pesymiści icon_wink.gif



chętnie bym posłuchał opowiadań zadowolonego klienta icon_smile.gif Najlepiej naocznie.
Link do komentarza
Cytat

tam są chyba same samoróby. Nikt nie testował jeszcze super sprzętu jaki nam tu pokazano. Sam kształt tego wirnika czy tam wiatraka mówi nam że to jest to!!!
Mam wrażenie że na Elektrodzie siedzą sami pesymiści icon_wink.gif



Nie pesymisci, tylko realiści.

Tam były już te cudowne chińskie (i nie tylko) oferty. Takie i inne. Jak byś pogrzebał, to znajdziesz wiele. Ja to muszę
przeglądać niemal codziennie, więc trochę pamiętam. Ale szukać teraz to mi się nie chce.

A tak w ogóle, to zanim spodoba Ci się cuś, to zainteresuj się wiatrami u siebie. Też znajdziesz na elektrodzie linki do naukowych opracowań wiatrów wieloletnich. I dowiesz się, ile energii one niosą i jaki procent z tego możesz przechwycić, jakim kosztem.
Powodzenia!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...