Skocz do zawartości

Jaki kominek?


Recommended Posts

Przymierzam się właśnie do kupna kominka. Mam jednak dylemat - tradycyjny czy może pójść w coś bardziej stylowego? Co mam na myśli? Otóż, widziałam gdzieś w necie kominki z wykorzystaniem kafli ceramicznych z różnymi wzorami i zdobieniami. Bardzo ciekawie to wygląda i przede wszystkim oryginalnie. Dodam, że moje wnętrze jest inspirowane na lata 40te i myślę, że taki kominek bardzo pasowałby do wnętrza. Co o tym sądzicie? Znajomi mówią, że to tandeta i żeby postawić na coś nowoczesnego. Kiedy obejrzeli galerię takich kominków z użyciem kafli nieco zmienili jednak zdanie icon_smile.gif A co Wy na to?

Brak obrazka

Brak obrazka

zdjęcia pochodzą ze strony Kaflarni Kafel-Kar
Link do komentarza
Nie mówię, że chodzi mi dokładnie o te kominki ze zdjęć. Wkleiłem je dla ogólnej orientacji, bo często spotykam się z tym, że ludzie nie wiedzą jak takie kaflowe kominki wyglądają icon_smile.gif
Wnętrza stylizowane dokładnie z naciskiem na lata okupacji, to z zamiłowania do historii tego okresu.
Ale co w ogóle sądzicie o takich kominkach? Z tego, co widzę stawicie raczej na nowoczesność.
Link do komentarza
Cytat

Przejrzałem kominki na tej stronie co podałeś - kilka mi przypadło do gustu - rzekłbym - ładne - ale czy taki bym akurat chciał - niekoniecznie. Aczkolwiek lubię starocie icon_smile.gif
Brak obrazka
Brak obrazka
ten styl jest najbliższy temu co mi sie podoba - czyli od kuchni icon_smile.gif



zdjęcia kominków, które zamieściłeś też bardzo mi się podobają. W sam raz do takiego domku w wiejskim stylu icon_smile.gif
Link do komentarza

z kafli ma moja teściowa (ale to było bardzo drogie...) . Te które wkleiłeś z kafli zupelnie nie dla mnie. Niedawno oglądałam u kolezanki która ma bardziej tradycyjny styl wnętrz piękny kominek z takiej surowej cegły z grubą dębową dechą nad paleniskiem, rewelacyjnie to wyszło.
tu znalazłam ładne kominki w tradycyjnym stylu
R_546.jpg
R_026.jpg
wogóle na tej stronie jest mnóstwo propozycji http://www.kominki.net/index.php?go=realiz...nek&start=0

Link do komentarza
Cytat

Przymierzam się właśnie do kupna kominka. Mam jednak dylemat - tradycyjny czy może pójść w coś bardziej stylowego? Co mam na myśli? Otóż, widziałam gdzieś w necie kominki z wykorzystaniem kafli ceramicznych z różnymi wzorami i zdobieniami. Bardzo ciekawie to wygląda i przede wszystkim oryginalnie. Dodam, że moje wnętrze jest inspirowane na lata 40te i myślę, że taki kominek bardzo pasowałby do wnętrza. Co o tym sądzicie? Znajomi mówią, że to tandeta i żeby postawić na coś nowoczesnego. Kiedy obejrzeli galerię takich kominków z użyciem kafli nieco zmienili jednak zdanie icon_smile.gif A co Wy na to?

Brak obrazka

Brak obrazka

zdjęcia pochodzą ze strony Kaflarni Kafel-Kar



Raczej to marnie stylizowane na początek ubiegłego wieku, co się komu podoba, osobiście mi nie.... ale muszę mieć podobne orginały icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Ja jestem raczej zwolennikiem nowoczesnych rozwiązań, ale cały nasz dom jest właśnie taki - prosty minimalizm i nowoczesność. Jeżeli jednak Twoje wnętrza nawiązują do lat 40 i chcesz by kominek się w nie wpasował nie możesz nagle wstawić nowoczesnej formy. No chyba, że lubisz takie mieszanki.
Firm oferujących tradycyjne kominki jest mnóstwo, świadczy to też o tym, że nadal popularne są takie tradycyjne stylizacje. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na kominek nowoczesny, czy tradycyjny - najważniejsze by wkład był dobrze dobrany. Bezpieczeństwo powinno być zawsze priorytetem, dopiero potem estetyka.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Do wnętrza stylizowanego na lata 40 pasuje kominek w stylu retro. Są to kominki wykonane przeważnie z twardych materiałów jak piaskowiec, marmur, granit, bogato rzeźbione, często jednak odwołują się do epoki baroku . Dobrym rozwiązaniem jest również kominek retro elektryczny. Pojawiły się ostatnio ciekawe kominki stylizowane na szalone lata 60. Wykonane są one z wysokiej jakości materiałów, dostępne w intensywnych kolorach. icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Jeśli chodzi o taki kominek w stylu retro nie podoba mi się, wolę coś nowocześniejszego jak kominek elektryczny, który jest na prawdę fajna sprawą, nadaje się zarówno do sypialni jak i do salonu no i koszta są o wiele mniejsze jeśli chodzi o montaż.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
ja mam kominek przerobionh wlasnie ze starego XIX wiecznego pieca kaflowego nabytego w dosc dorym stanie ze starej kamienicy. uwazam, ze jest to swietny pomysl! salon, w ktorym znajduje sie kominek mam rownie urzadzony w starym stylu, tzn. stol w jadalni i kredens oryginalny art deco. ale nie mam za mebli, zeby nie wygladalo to pretensjonalnie. w 2. czesci salonu (tam gdzie kominek) stoi tylko bardzo nowoczesna sofa, bialy telewizor i 2 regaly. nadaje to lekkosci wnetrzu. strop jest z drewnianych bel. cale pomieszczenie jest dosc duze, ale wg. mnie chcac go utzadzic w takim stylu trzeba u ikac nadmiaru mebli i przedmiotow aby uniknac wrazenia "przepychu".
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...