Skocz do zawartości

Wniosek o zagospodarowanie i zabudowe terenu


razorr

Recommended Posts

Czesc

Mam mały problem z tym wnioskiem.

Zaczynając od tego:
Jest działka 3000 m, która została podzielona na 3 mniejsze dzialki. Każda z działej mniejszych ma plan zagosp. i zabudowy, o ktory wnioskowal poprzedni wlasciciel.
Kupiłem jedną z tych działek i dostałem informacje, ze musze zlozyc wniosek o zagospodarowanie i zabudowe terenu, i dostałem od gminy informacje, ze musze dostarczyc jeszcze im dokumenty zapewniajace dostawy mediów.

1 paradoks:
Na dostarczenie dokumentów mam 7 dni, podczas gdy wydanie takiej decyzji w wodociagach trwa 14 dni..

2 paradoks:
Gmina ma opory przed wydaniem mojej decyzji o zagospodarowaniu bez decyzji o mediach, a wodociagi nie chca wydacdecyzji bez planu o zagospodarowaniu terenu.

3 paradoks:
Sąsiedzi, ktorzy maja dzialki obok (takich dzialek jest 6) nie mieli zadnych problemow z dostaniem planu zagosp i zabudowy

Dodatkowo, wodociagi podlaczane sa przez jedna osobe na działkach, ktora mieszka na koncu, a my się z nia potem rozliczamy, wiec ja nie bardzo moge zlozyc taki wniosek tam... z pradem bedzie dokladnie taka sama sytuacja.

Jednoczesnie, przy skladaniu takiego wniosku jakiś czas temu, dostałem jasną informacje, ze potrzebuje tylko wniosek, oraz mape z położeniem mojej działki
Jak moge wybrnąc z takiej sytuacji?

Dziekuje za wszelką pomoc i pozdrawiam icon_smile.gif Edytowano przez razorr (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
To w końcu jest decyzja o warunkach zabudowy na tej działce czy jej nie było? Z postu wynika, że została ona wydana dla poprzedniego właściciela i jeśli wymagania, co do sposobu zabudowy nie uległy zmianie to ta decyzja jest nadal ważna, chyba że międzyczasie wprowadzono MPZP lub upłynął termin jej ważności.
Link do komentarza
paradoks jeden - możesz zawiesić postępowaniana czas zdobycia dokumentów, o które zostałeś poproszony, zgodnie z obowiązujacymi przepisami KPA Art 98 par 1

paradoks dwa - nie ma paradoksu, wodociągi nadinterpretują, do wydania warunków nie potrzeba im planu, chyba, że sami nie posiadają żadnej dokumentacji, np mapy ewidencyjnej, ale, skoro podłączają tego ostatniego, to nie widzę problemu

paradoks trzeci - skoro złożyli komplet niezbędnych dokumentów to czemu mieliby mieć problemy?

paradoks czwarty - weź Ty na spokojnie i DOKŁADNIE przeczytaj każdy z dokumentów/wniosków o....
tam jest z pewnością napisane co musisz dołączyć do wniosku, a jak nie - widać, że masz dostęp do netu, to potężne narzędzie, ale nie zwalnia z myślenia

dostałeś wezwanie o uzupełnienie dokumentacji?
co tam napisali?
Link do komentarza
Chodzi o uzupełnienie dokumentów dotyczących zapewnienie dostaw z miejskiej sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, energetycznej.

a Jednocześnie znalazłem w internecie taką informacje:
Wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu powinien zawierać określenie:

* granic terenu objętego wnioskiem - czyli granic działki oznaczonych na
kopii mapy zasadniczej lub ewidencyjnej (mapa powinna obejmować teren, którego
dotyczy i najbliższe jego otoczenie),
* funkcji i sposobu zagospodarowania terenu oraz charakterystykę zabudowy i
zagospodarowania terenu – czyli opis budynku jaki zamierzamy wybudować (jego
przybliżoną powierzchnię i wysokość), dodatkowo należy ująć planowany garaż,
śmietnik, itp. a także planowany sposób zagospodarowania terenu (w którym
miejscu na działce przewidujemy usytuowanie budynków),
* zapotrzebowania na wodę, energię i sposób odprowadzenia ścieków oraz
innych potrzeb co do infrastruktury technicznej,
* czy i w jaki sposób planowany obiekt będzie wpływał na środowisko (w
przypadku budownictwa jednorodzinnego raczej nie jest potrzebne).

I te dane zostały złożone.

Dane, które wpisujemy do wniosku mają charakter orientacyjny, opisujemy co
chcielibyśmy zrealizować - nie trzeba mieć ani projektu budowlanego ani
koncepcji zabudowy. Nie są również potrzebne warunki techniczne przyłączenia
mediów, ani spełnienie jakichkolwiek innych warunków na rzecz gminy
. Urząd
wydając decyzję określa wiążąco co będzie można zrealizować na naszej działce i
dopiero w oparciu o te wytyczne powstaje projekt budowlany.
Link do komentarza
tam, gdzie ja akurat łaziłem, to mam taki zapis o załącznikach (fragment):
Cytat

Dokumenty od gestorów sieci zaświadczające, że istniejące lub projektowane uzbrojenie terenu jest
wystarczające dla zamierzenia inwestycyjnego (art. 61 ust. 1 pkt 3 Ustawy o planowaniu
i zagospodarowaniu przestrzennym), lub umowy dotyczące zagwarantowania wykonania uzbrojenia
terenu, zawartej pomiędzy gestorem sieci a inwestorem (art. 61 ust. 5 ww. ustawy) w przypadku braku
infrastruktury technicznej.

Link do komentarza
Cytat

Czesc

Mam mały problem z tym wnioskiem.

Zaczynając od tego:
Jest działka 3000 m, która została podzielona na 3 mniejsze dzialki. Każda z działej mniejszych ma plan zagosp. i zabudowy, o ktory wnioskowal poprzedni wlasciciel.
Kupiłem jedną z tych działek i dostałem informacje, ze musze zlozyc wniosek o zagospodarowanie i zabudowe terenu, i dostałem od gminy informacje, ze musze dostarczyc jeszcze im dokumenty zapewniajace dostawy mediów.

....



Cytat

Decyzja była wydana na budowe 3 domów jednorodzinnych na jednej działce o pow. 3000m. Działka została podzielona na 3 czesci o pow. 1000m kazda i dostałem informacje, ze trzeba jeszcze raz występować z wnioskiem i zagospodarowanie i zabudowe.



to w końcu jak?
bo 3000m2 i 3 chałupy, to nie to samo co 3x1000 po chałupie
Link do komentarza
Cytat

tam, gdzie ja akurat łaziłem, to mam taki zapis o załącznikach (fragment):




Dokładnie wymagana jest umowa o "dostawę mediów" zawarta z gestorem "mediów" - przy czym w wielu przypadkach, wystarczy promesa, ale jest to sprawa uznaniowa.
Jakos dziwnie jestem spokojny, że taki zapis istnieje w opisie wniosku o WZ. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Dokładnie wymagana jest umowa o "dostawę mediów" zawarta z gestorem "mediów" - przy czym w wielu przypadkach, wystarczy promesa, ale jest to sprawa uznaniowa.
Jakos dziwnie jestem spokojny, że taki zapis istnieje w opisie wniosku o WZ. icon_biggrin.gif


ale o so chodzi? dawaj, ino się nie denerwuj
strona z rzeczonym dokumentem
swoją drogą w kilku podrzędnych miejscowościach, we wnioskach dostępnych ze strony internetowej, zapisów o warukach przyłączeniowych nie ma

Cytat

działka miała 3000m i była wydana decyzja na budowe 3 domow jednorodzinnych. Własciciel podzielił tą działke na 3, kazda o powierzchni 1000 m.


to Kolego, moim zdaniem, jest różnica
Link do komentarza
Cytat

ale o so chodzi? dawaj, ino się nie denerwuj



W cytowanym przez Ciebie pkt.3 załącznika zapis:
Cytat

…..lub umowy dotyczące zagwarantowania wykonania uzbrojenia terenu, zawartej pomiędzy gestorem sieci a inwestorem (art. 61 ust. 5 ww. ustawy) w przypadku braku infrastruktury technicznej.


Rozwinąłem trochę zagadnienie icon_biggrin.gif

Dodam.
Moim zdaniem, tam jest droga „prywatna” i w niej ktoś ułożył „wodę” i „prąd”.
To może komplikować sprawę, bo wodociągi (i energetyka) nie są „gestorem” tej prywatnej „sieci”.

Tak sądzę na podstawie:

Cytat

Dodatkowo, wodociagi podlaczane sa przez jedna osobe na działkach, ktora mieszka na koncu, a my się z nia potem rozliczamy, wiec ja nie bardzo moge zlozyc taki wniosek tam... z pradem bedzie dokladnie taka sama sytuacja.



Czyli, umowę należy podpisać z właścicielem tej sieci, a „dostawcy mediów” co najwyżej mogą potwierdzić, ze istnieją warunki „wydajnościowe” tej sieci (prywatnej).
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...