Skocz do zawartości

Wykorzystujcie wodę deszczową


Gość

Recommended Posts

Warto wykorzystywać wodę deszczową do nawadniania własnej działki. W ziemi mam zakopany zbiornik na wodę, od zbiornika pociągnięte są rury rozsączające nadmiar wody na działce. Rury położone są w linii posadzonych drzew i żywopłotu. Poziom wody w zbiorniku jest ustalony w taki sposób, aby można było większą cześć wody deszczowej wykorzystać np. do mycia samochodu.
Link do komentarza
Na pewno warto wykorzystać "deszczówkę" nie tylko do nawadniania ogrodu. Można jej także użyć do spłukiwania WC oraz do prania. Ryzykowne jest jednak zbieranie deszczówki z dachów pokrytych gontem bitumicznym lub blachodachówką. W pierwszym przypadku woda zawiera drobiny posypki (piasku) z gontów, natomiast w przypadku blach pranie może zabarwić się rdzawo. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Jeżeli deszcz pada dłużej (na początku opadów woda deszczowa jest zabrudzona pyłami z powietrza) to można ją wykorzystać do prania, mycia głowy, a nawet do akwarium (deszczówka jest bardzo miękka - przez co lepiej się pierze i myje - a do akwarium niektóre gatunki rybek wymagają miękkiej wody - kranówa twardość ok 15-20 deszczówka ok 5).
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 10 miesiące temu...
  • 9 miesiące temu...
Cytat

Jeżeli deszcz pada dłużej (na początku opadów woda deszczowa jest zabrudzona pyłami z powietrza) to można ją wykorzystać do prania, mycia głowy, a nawet do akwarium (deszczówka jest bardzo miękka - przez co lepiej się pierze i myje - a do akwarium niektóre gatunki rybek wymagają miękkiej wody - kranówa twardość ok 15-20 deszczówka ok 5).



Woda deszczowa do akwarium? Chyba nie w każdym rejonie Polski to możliwe. Wątpie czy na Śląsku by to przeszło.
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli deszcz pada dłużej (na początku opadów woda deszczowa jest zabrudzona pyłami z powietrza) to można ją wykorzystać do prania, mycia głowy, a nawet do akwarium (deszczówka jest bardzo miękka - przez co lepiej się pierze i myje - a do akwarium niektóre gatunki rybek wymagają miękkiej wody - kranówa twardość ok 15-20 deszczówka ok 5).


Nie wydaje mi się aby woda deszczowa nadawała się do mycia lub prania białych ubrań. Napewno zmieniły by barwę na szarą...
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

ale do podlewania ogródka lub mycia samochodu nadaje sie swietnie - więc warto o tym pomyśleć - pod warunkiem koszty takiego "zestawu" nie są duże - bo inaczej to nie ma sensu....



Do prania tez można stosować, bo jest bardzo miękka- jeśli ktoś obawia się prać białych, może prac rzeczy kolorowe icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Strasznie dużo zachodu z tą deszczówką. A tak złośliwie zapytam.... ile ryżu wychodzi na 10 litrową beczkę z deszczówką?


Mąż mówi że nie wie bo używa czajniczka i że to zależy czy ryż jest hiszpański-drogi,czy chiński-tani i czy produkt ma być ekologiczny ,czy bardzo ekologiczny zakres 40-86.A pytanie nie jest złośliwe tylko dociekliwe. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Mąż mówi że nie wie bo używa czajniczka i że to zależy czy ryż jest hiszpański-drogi,czy chiński-tani i czy produkt ma być ekologiczny ,czy bardzo ekologiczny zakres 40-86.A pytanie nie jest złośliwe tylko dociekliwe. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif



Jeśli posłuchamy opini adamisa na temat chińszczyzny to zostaje nam ryż hiszpański. Ale ale.. deszczówka w czajniczku od herbaty? Do czegóż to ?
Link do komentarza
Cytat

Jeśli posłuchamy opini adamisa na temat chińszczyzny to zostaje nam ryż hiszpański. Ale ale.. deszczówka w czajniczku od herbaty? Do czegóż to ?


No jak to? Do oczyszczenia jej i otrzymania produktu ekologicznego-pytanie było jak oczyścić deszczówkę?Moje wpisy to odpowiedż na powyższe pytanie icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

No jak to? Do oczyszczenia jej i otrzymania produktu ekologicznego-pytanie było jak oczyścić deszczówkę?Moje wpisy to odpowiedż na powyższe pytanie icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif



Tak, tylko że ludzie mówili o oczyszczaniu desazczówki żeby w niej potem prac. A wsypanie ryżu do czajniczka potem deszczówki i czekanie tydzień a potem jeszcze raz i jeszcze da nam wodę do prania po jakichś 6-7 miesiącach. icon_lol.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Nie wydaje mi się aby woda deszczowa nadawała się do mycia lub prania białych ubrań. Napewno zmieniły by barwę na szarą...



Deszczówka nadaje się do podlewania ogrodu. Można nią umyć samochód i to wszystko. Mamy tyle zanieczyszczeń w powietrzu że oczyszczanie je domowym sposobem używanie potem do gotowania czy prania jest dla mnie nie do przyjęcia. Może jest miękka ale doprawiona tyloma składnikami że aż strach pić.
Link do komentarza
Cytat

Jeśli posłuchamy opini adamisa na temat chińszczyzny to zostaje nam ryż hiszpański. Ale ale.. deszczówka w czajniczku od herbaty? Do czegóż to ?



Ale sam ryż to może nie wystarczyć... proponuję jeszcze dodać drożdży i oczyszczać przy pomocy destylacji.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Mozna odprowadzić wodę z rynny górą do zbiornika na pow, ziemi (naturalne cisnienie).
Dobrze mieć zbiornik zamkniety (jesli chcemy) by mieć wode na czas suszy, a nie non stop,co może nadmiernie (długotrwały deszcz) nawilgocić działkę.



Zakładasz że woda się będzie przelewać. A nie wystarczy odprowadzać jej potem do drugiego zbiornika?
Link do komentarza
Cytat

Cze.Słyszałam że w niektórych miastach każą płacić za odprowadzenie deszczówki do kanalizacji deszczowej icon_eek.gif .Ciekawe czy wyłapanie deszczówki we własnym zakresie zwalnia z takich opłat? icon_biggrin.gif Pozdro


Mąż mówi że jak zna życie to przepis na podstawie którego działają urzędnicy nie przewidział takiej sytuacji.Masz dach -płać. icon_sad.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Przecież nikt nie pije deszczówki icon_eek.gif


Witam !!! mam sąsiada w Rybniku który wykorzystuje wode deszczową do podlewania ogrodu,mycia samochodu,spłukiwania toalety,no i co najciekawsze nawet do picia!!!! tylko że posiada jeszcze jakieś dodatkowe filtry z osmozy.Kiedyś proponował mi deszczówkową kawe ale podziekowałam.Z instalacją nie podłączył sie do instalacji burzowej tylko zastosował jakieś systemy deszczówkowe do rozsączania? dużo na ten temat piszą na
https://forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=4186
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...