Skocz do zawartości

PASYWNY DOM


Recommended Posts

Łazienkę robił mi facet z polecenia, kilka lat pracował w Austrii, 1 łazienkę widziałem zrobioną była ok.Remont był w czasach że za majstrem się chodziło i prosiło żeby przyszedł (2009 rok). Cenę wywalił 4500 zł za wyremontowanie łazienki 1,6x2,5.W jego zakresie było skucie płytek, wyrównanie ścian, położenie płytek, montaż Geberita, wymiana hydrauliki(duże słowo), elektryki(duże słowo), montaż szafki z umywalką, kabiny prysznicowej wymalowanie sufitu, montaż lustra.
Co udało się mu zepsuć:
-kabina obsadzona na sucho silikonowana po montażu przeciekała po miesiącu aż po 2 latach przyszedł fachowiec i porządnie zmontował dodatkowo kosztowało mnie to 300 zł
-lał się z pod kranu bo rura krzywo była wypuszczona i nie dało się uszczelnić połączenia, nowy majster wspawił odpływ z stali nierdzewnej uszczelnił i do tej pory śmiga aż miło koszt rury+ robota 250 zł
-gererit nie bardzo chciał chodzić znajomy przyszedł wyregulował dałem dobrą flaszkę.
-muszla po roku popuściła i obniżyła się o centymetr majster zrobił gratis przy kabinie.
nad geberitem półki miały być zrobione ze szkła ale wnęka była krzywa i szkło musiało byc docinane pod kątem.
-płytki koło drzwi położone krzywo iż nie dało się zamontować ościeżnicy regulowanej bo na dole było 15,5cm na górze 17,5(ość 14-16)akurat dzrwi montował mi mój montażysta.
Kasę za robotę wypłaciła moja żona bo usterek nie wypatrzyła gołym okiem a o reklamacji nie było mowa.Po kilku awanturach wolałem zapłacić obcym niż z chamem się użerać.
Więc mam uraz do polecanych majstrów.Ale człowiek uczy się na błędach niestety swoich.
Link do komentarza
I dla tego mi pasuje dom ze styropianu bo za rozsądną cenę dostaje wszystko pod nos.Od projektu poprzez kierownika budowy na mojej głowie jest wybór koloru elewacji, rozmieszczenie ścianek działowych itp.Potem tylko podłogi, drzwi, łazienka, kuchnia i można mieszkać.Tylko jak długo.
Jak coś będzie nie tak to kasa też będzie nie tak...
Ja zachowuje się jak dziewica ...chciałabym ale się boje.....
Oczywiście można zlecić firmie która wykona to wszystko za mnie ale ile za to kasują....
Kurcze narzekam że robić mi się nie chce po prostu trzeba się zabrać do roboty i jak mrozy puszczą wyczyścić działkę z krzewów icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Cytat

I dla tego mi pasuje dom ze styropianu bo za rozsądną cenę dostaje wszystko pod nos.Od projektu poprzez kierownika budowy na mojej głowie jest wybór koloru elewacji, rozmieszczenie ścianek działowych itp.Potem tylko podłogi, drzwi, łazienka, kuchnia i można mieszkać.Tylko jak długo.
Jak coś będzie nie tak to kasa też będzie nie tak...
Ja zachowuje się jak dziewica ...chciałabym ale się boje.....
Oczywiście można zlecić firmie która wykona to wszystko za mnie ale ile za to kasują....
Kurcze narzekam że robić mi się nie chce po prostu trzeba się zabrać do roboty i jak mrozy puszczą wyczyścić działkę z krzewów icon_biggrin.gif


wlasnie w zwiazku z brakiem odp na trudne pytania - pozstaje duzy znak zapytania co do tej f-my i technologii :(
wg mnie sa dwa podstawowe problemy:
1. przez te skosy i brak mozliwosci doswietlenia pomieszczen z gory - strasznie ciemno jest w tym domu , czyt. energozerny bedzie (w moim mieszkaniu w pokoju prawie 30 m2 mam tylko jedno okno 3 - skrzydlowe i wlasciwie o tej porze roku o 15 powinienem juz palic swiatlo - wiec wiem cos o tym)
2. wiekszosc producentow domow prefabrykowanych czy kanadyjczykow -np. Inez - zdecydowanie poleca welne zamiast styropianu - sugerujac ze w styropianie to sobie lubia myszy kanaly budowac itp. - wiec sie pytam: jesli w m3system cale sciany wraz ze stropo-dachem sa nosne to po ilu latach taki dom sie zawali z racji spusztoszen w jego scianach zrobionych przez gryzonie? wiem wiem, kleja na zewn jakas siatke - ale smiem watpic zeby to bylo wystarczajace i na lata zabezpeiczenie przed np. myszkami :(
Zastanawima sie czy taki dom mozna ogrzewac np. piecem akumulacyjnym czy panelami na podczerwien?
pzdr
p.s. chyba jednak zdecyduje sie na kanadyjczyka

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

no wlasnie dziwna sprawa- bo na takie prosby jak i na "trudne" pytania typu co ze sciana jak w nia myszy wejda i "zkanalizuja" nie racza nawet odp.
pzdr
p.s. patrzac na to osiedle podkrakowskie co Szymkowiak reklamuje i fakt ze nic sie tam nie sprzedalo - to chyba wtopa te domki sobie mysle :(



Skoro nie raczą odpowiadać to juz jest pierwszy sygnał żeby co najmniej nasilić czujność. Dla mnie jest to powód do dyskwalifikacji takiej firmy. Zazwyczaj potem jest jeszcze gorzej. I dochodzimy do tego, że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Edytowano przez autorushd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

z drugiej strony 1600 zł/m2 za stan developerski (podobno) przy podanych parametrach U<0,1 jest warte zainteresowania



a w filmiku reklamującym chwalą się że małżeństwa będzie stać z pieniędzy ze ślubu.

śledząc cenę od kilku lat ta technologia staje się coraz to droższa, a te materiały tanieją na rynku.

powinno być odwrotnie, poziom dla mnie akceptowalny takiej technologi to na poziomie ok max. 800 zł/m2 brutto

nic dziwnego, że nie mają klientów...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...