Skocz do zawartości

ocieplenie wełną mineralna


Recommended Posts

ja wielką przestrzeń poddasza traktuję jako odbiornik ciepła (właśnie przez wzgląd na kubaturę) ale oczywiście lepiej mieć nad danym stropem ocieplone poddasze niż niebo (bez docieplania stropu), ale nadal uważam że taniej jest docieplić strop i mieć mniejszą kubaturę do ogrzania
Link do komentarza
Kubatura do „ogrzania” będzie dokładnie taka sama. icon_biggrin.gif

Pomijając efekty ocieplenia , za ociepleniem dachu, przemawia również, to ze dalej mamy ten strych „użytkowy” – chyba, że na wełnę na stropie położymy podłogę, a to praktycznie wyrównuje koszty obu przypadków (nie wspominając na koszty w przypadku adaptacji tego poddasza na użytkowe).
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Posiadam domek parterowy z niezamieszkałym poddaszem ( może kiedyś coś tam wymodzę) ocieplony mam strych styropianem 10cm + wylewka około7cm zastanawiam się czy ewentualnie ocieplenie dachu wełną przyniesie jakieś efekty
czy w domu będzie dzięki temu cieplej .



Jeśli planujesz w najbliższej przyszłości użytkować poddasze, to ocieplenie dachu jest jak najbardziej wskazane. Jeśli poddasze ma zostać zamieszkane dopiero np. za kilka lat - to uważam, że ekonomiczniejszym rozwiązaniem będzie na razie docieplenie stropu.

Jeśli zastanawiasz się jeszcze nad wyborem wełny mineralnej, mogę odpowiedzieć na pytania dotyczące wełny mineralnej firmy Knauf Insulation. W razie pytań proszę o kontakt.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...