Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam
Mam następujący problem:
Kupiłem przed rokiem mieszkanie w starym przedwojennym budownictwie, moi poprzednicy zlikwidowali piece kaflowe i zainstalowali ogrzewanie gazowe - piec dwufunkcyjny. Problem polega na cofaniu się spalin z tym, że nie dzieje się to codziennie tylko w niektóre dni. Zgłosiłem ten problem kominiarzowi, który zamocował na końcówce komina jakiś element, który rzekomo miał pomóc. Nie jestem specjalistą i tak szczerze nie znam się na takich rzeczach, ale wydaje mi się, że problem polega na tym, że końcówka komina (rury) nie wystaje ponad szczyt dachu i kiedy wiatr wieje z drugiej strony dachu nie powstaje odpowiedni ciąg. Zacząłem robić zapisy z kierunku wiatru w mojej miejscowości i rzeczywiście potwierdziło się, że problem powstaje przy pewnym kierunku wiatru. Mieszkam obecnie w małym miasteczku gdzie wszyscy wszystkich znają i ręka rękę myje. Kominiarz stwierdził, że komin jest zrobiony wg wytycznych i w sumie nie jest w stanie mi pomóc. Budynek należy do wspólnoty mieszkaniowej liczącej 10 mieszkań. Nie wiem co z tym zrobić bo nie mam żadnej alternatywy - przewody kominowe pozajmowali w międzyczasie sąsiedzi (sic!). Proszę bardzo o pomoc. Ewentualnie gdzie mogę uderzyć z takim problemem.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Witam
Mam następujący problem:
Kupiłem przed rokiem mieszkanie w starym przedwojennym budownictwie, moi poprzednicy zlikwidowali piece kaflowe i zainstalowali ogrzewanie gazowe - piec dwufunkcyjny. Problem polega na cofaniu się spalin z tym, że nie dzieje się to codziennie tylko w niektóre dni. Zgłosiłem ten problem kominiarzowi, który zamocował na końcówce komina jakiś element, który rzekomo miał pomóc. Nie jestem specjalistą i tak szczerze nie znam się na takich rzeczach, ale wydaje mi się, że problem polega na tym, że końcówka komina (rury) nie wystaje ponad szczyt dachu i kiedy wiatr wieje z drugiej strony dachu nie powstaje odpowiedni ciąg. Zacząłem robić zapisy z kierunku wiatru w mojej miejscowości i rzeczywiście potwierdziło się, że problem powstaje przy pewnym kierunku wiatru. Mieszkam obecnie w małym miasteczku gdzie wszyscy wszystkich znają i ręka rękę myje. Kominiarz stwierdził, że komin jest zrobiony wg wytycznych i w sumie nie jest w stanie mi pomóc. Budynek należy do wspólnoty mieszkaniowej liczącej 10 mieszkań. Nie wiem co z tym zrobić bo nie mam żadnej alternatywy - przewody kominowe pozajmowali w międzyczasie sąsiedzi (sic!). Proszę bardzo o pomoc. Ewentualnie gdzie mogę uderzyć z takim problemem.Pomoże  obrotowa nasada kominowa, zwana popularnie "Strażakiem" już przy najmniejszym podmuchu ustawia się zawsze wraz z kierunkiem wiania wiatru. Powstające w ten sposób podciśnienie zasysanie spalin z przewodu kominowego.

Zastosowanie - wszelkie urządzenia, dla których obecny ciąg kominowy jest niewystarczający.

Strażak wykonany jest z blachy kwasoodpornej .
DRAGON1.jpg
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Pomoże  obrotowa nasada kominowa, zwana popularnie "Strażakiem" już przy najmniejszym podmuchu ustawia się zawsze wraz z kierunkiem wiania wiatru. Powstające w ten sposób podciśnienie zasysanie spalin z przewodu kominowego.

Zastosowanie - wszelkie urządzenia, dla których obecny ciąg kominowy jest niewystarczający.

Strażak wykonany jest z blachy kwasoodpornej .
DRAGON1.jpgStrażak został zamontowany, jednak sytuacja nie zmieniła się.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze - z czego wynika przeświadczenie o cofaniu się spalin? Nowoczesne kotły nie będą funkcjonować jeśli nie ma dostatecznego ciągu.
Po drugie - czy do pomieszczenia w którym znajduje się kocioł jest zapewniony dopływ powietrza zewnętrznego (rozszczelnione okno, nawiewnik)?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...