Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam
Mam następujący problem:
Kupiłem przed rokiem mieszkanie w starym przedwojennym budownictwie, moi poprzednicy zlikwidowali piece kaflowe i zainstalowali ogrzewanie gazowe - piec dwufunkcyjny. Problem polega na cofaniu się spalin z tym, że nie dzieje się to codziennie tylko w niektóre dni. Zgłosiłem ten problem kominiarzowi, który zamocował na końcówce komina jakiś element, który rzekomo miał pomóc. Nie jestem specjalistą i tak szczerze nie znam się na takich rzeczach, ale wydaje mi się, że problem polega na tym, że końcówka komina (rury) nie wystaje ponad szczyt dachu i kiedy wiatr wieje z drugiej strony dachu nie powstaje odpowiedni ciąg. Zacząłem robić zapisy z kierunku wiatru w mojej miejscowości i rzeczywiście potwierdziło się, że problem powstaje przy pewnym kierunku wiatru. Mieszkam obecnie w małym miasteczku gdzie wszyscy wszystkich znają i ręka rękę myje. Kominiarz stwierdził, że komin jest zrobiony wg wytycznych i w sumie nie jest w stanie mi pomóc. Budynek należy do wspólnoty mieszkaniowej liczącej 10 mieszkań. Nie wiem co z tym zrobić bo nie mam żadnej alternatywy - przewody kominowe pozajmowali w międzyczasie sąsiedzi (sic!). Proszę bardzo o pomoc. Ewentualnie gdzie mogę uderzyć z takim problemem.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Witam
Mam następujący problem:
Kupiłem przed rokiem mieszkanie w starym przedwojennym budownictwie, moi poprzednicy zlikwidowali piece kaflowe i zainstalowali ogrzewanie gazowe - piec dwufunkcyjny. Problem polega na cofaniu się spalin z tym, że nie dzieje się to codziennie tylko w niektóre dni. Zgłosiłem ten problem kominiarzowi, który zamocował na końcówce komina jakiś element, który rzekomo miał pomóc. Nie jestem specjalistą i tak szczerze nie znam się na takich rzeczach, ale wydaje mi się, że problem polega na tym, że końcówka komina (rury) nie wystaje ponad szczyt dachu i kiedy wiatr wieje z drugiej strony dachu nie powstaje odpowiedni ciąg. Zacząłem robić zapisy z kierunku wiatru w mojej miejscowości i rzeczywiście potwierdziło się, że problem powstaje przy pewnym kierunku wiatru. Mieszkam obecnie w małym miasteczku gdzie wszyscy wszystkich znają i ręka rękę myje. Kominiarz stwierdził, że komin jest zrobiony wg wytycznych i w sumie nie jest w stanie mi pomóc. Budynek należy do wspólnoty mieszkaniowej liczącej 10 mieszkań. Nie wiem co z tym zrobić bo nie mam żadnej alternatywy - przewody kominowe pozajmowali w międzyczasie sąsiedzi (sic!). Proszę bardzo o pomoc. Ewentualnie gdzie mogę uderzyć z takim problemem.Pomoże  obrotowa nasada kominowa, zwana popularnie "Strażakiem" już przy najmniejszym podmuchu ustawia się zawsze wraz z kierunkiem wiania wiatru. Powstające w ten sposób podciśnienie zasysanie spalin z przewodu kominowego.

Zastosowanie - wszelkie urządzenia, dla których obecny ciąg kominowy jest niewystarczający.

Strażak wykonany jest z blachy kwasoodpornej .
DRAGON1.jpg
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Pomoże  obrotowa nasada kominowa, zwana popularnie "Strażakiem" już przy najmniejszym podmuchu ustawia się zawsze wraz z kierunkiem wiania wiatru. Powstające w ten sposób podciśnienie zasysanie spalin z przewodu kominowego.

Zastosowanie - wszelkie urządzenia, dla których obecny ciąg kominowy jest niewystarczający.

Strażak wykonany jest z blachy kwasoodpornej .
DRAGON1.jpgStrażak został zamontowany, jednak sytuacja nie zmieniła się.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze - z czego wynika przeświadczenie o cofaniu się spalin? Nowoczesne kotły nie będą funkcjonować jeśli nie ma dostatecznego ciągu.
Po drugie - czy do pomieszczenia w którym znajduje się kocioł jest zapewniony dopływ powietrza zewnętrznego (rozszczelnione okno, nawiewnik)?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dziwisz mu się? Z panelami to dzisiaj nie ma mądrych. Jeśli uchwalą to co zaplanowane, można je sobie darować. Bo w części będziesz dodatkowo płacić za możliwość oddania darmo tego co wyprodukujesz. A co uchwalą w rzeczywistości, to można planować, ale nie w Polsce.  Oczywiście, gdybyś zdążyła do końca roku, to inna rozmowa. I tak wygląda szczyt robienia obywateli w wała.
  • I tak zrobiłam. Klej kupił wykonawca. Schody powstały w tym roku. Wreszcie, uff. Nawet sobie nie zdawałam sprawy, że wraz z nimi znacząco poprawi mi się komfort życia ( czytaj galopowania po nich). Ostatecznie zrezygnowałam z kombinowania z wysokościami. Zostały takie , jak były. Wyszłam z założenia, że jak nie będę  w stanie po nich chodzić, to się będę wtedy martwić. Jeszcze tylko małe wykończenia i gotowe.  Problem, który mnie teraz nurtuje to panele fotowoltaiczne. Wiem, że jest sens je zakładać do końca roku z uwagi na zmiany sposobu rozliczenia. Zużycie prąduna poziomie 1500 zł rocznie. Planuję zamontowanie urządzenia grzewczego w łazience typu dimplex, żeby grzać w sezonach , kiedy nie chodzi ogrzewanie. Rozważam też założenie przepływowego ogrzewacza wody. Ciągle nie do końca działa mi instalacja wodno- grzewcza . Myślę też o suszarce do prania. Krótko mówiąc zużycie prądu mi nieco wzrośnie. Niestety nie umiem tego wyliczyć.  Zastanawiam się, czy panele w mojej sytuacji mają sens ekonomiczny. Pan , który przyszedł zrobić wycenę , kiedy spojrzał na rachunki , zapytał, czy ja w ogóle mieszkam w tym domu. Dowcipniś jeden .  
  • Witam. Pompa powietrzna do CWU wspomagana grzałką.  Sprężarka zaczęła wydawać z siebie dziwne dźwięki po 4 miesiącach użytkowania. Sprężarka szykuje się do wymiany? Ten dźwięk nie wydobywa się z żadnych luźnych elementów na zewnątrz.  Wentylator się uruchamia, po pewnym czasie sprężarka z brzękiem, sprężarka się wyłącza, wentylator lekko przyspiesza... Na zbiornik pompa ciepła nie dostarcza. Po 20 minutach pracy nawet o 1 ° nie skoczyło.   VID_20211011_154835.mp4
  • To jest nowa instalacja:) wszystko ma 2 lata. Co do montowania pompy, to jeszcze nic nie robiłem. Uściślając, montaż zasugerował hydraulik który czyścił i odpowietrzał. Serwisant nic nie wspominał na temat dodatkowej pompy. Zdj prześle wieczorkiem. Ciśnienie na piecu zdaję się być ok. Temperaturę sprawdzę. Hydraulik nie dotykał się do pieca, wiec żadnego ciśnienia nie sprawdzał:) Zdjęcia podeśle wieczorem. Dzięki za mega szybką odp
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...