Skocz do zawartości

Kto załatwia interesy na forum?


Sławomir

Recommended Posts

To trochę prowokacyjne pytanie. Przyglądam się temu form od długiego czasu i widzę, że wiele wypowiedzi jest podyktowane rozreklamowaniem własnej firmy, własnej strony, sprzedaniem konkretnego produktu.

Zastanawiam się ilu jest, w waszej opinii, prawdziwych inwestorów żądnych wiedzy?

Sławek

p.s. moim zdaniem 60% Edytowano przez Sławomir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
od tego masz rozum, aby mądrze wybrać
nikt tego za Ciebie nie zrobi
ideą forum jest dyskutować o czymś, a jak widać było całkiem niedawno, z pewnością nie o bele czym, a raczej bele jak,
reklama i załatwianie własnych biznesów dzięki i na forum nie jest złe, pod warunkiem, że nie przyjmuje to formy przemawiania do osłów
kiedy to już się jednak robi, to trzeba robić z pełną odpowiedzialnością, pomimo, że takowej się na forum nie ponosi
Link do komentarza
zgadzam się.
Ja osobiście gdybym budował kolejny dom (a zanosi się) chyba będę spróbował zatrudnić firmy niektórych forumowiczów.
Ufam im po prostu i ich wiedzy w danym temacie.
Drażniłoby mnie nachalne wpisywanie w 1 poście "ja, ja i tylko ja, weź mnie"
Ale przebrałem i wyselekcjonowałem na dzień dzisiejszy całkiem sporą grupkę osób mających pojęcie w temarach o których piszą - i jeśli zajmują się tym zawodowo - chętnie skorzystam z ich usług
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Ale przebrałem i wyselekcjonowałem na dzień dzisiejszy całkiem sporą grupkę osób mających pojęcie w temarach o których piszą - i jeśli zajmują się tym zawodowo - chętnie skorzystam z ich usług



I tu, moim zdaniem, jest klucz całej sprawy – właściwy sposób reklamy, czy ściślej ujmując, budowania wiarygodności swojej firmy.
Wiele osób , czytając wypowiedzi sporej części forumowiczów, nawet nie zwraca uwagi na „dyskretny” napis w stopce.
Link do komentarza
Cytat

zgadzam się.
Ja osobiście gdybym budował kolejny dom (a zanosi się) chyba będę spróbował zatrudnić firmy niektórych forumowiczów.
Ufam im po prostu i ich wiedzy w danym temacie.
Drażniłoby mnie nachalne wpisywanie w 1 poście "ja, ja i tylko ja, weź mnie"
Ale przebrałem i wyselekcjonowałem na dzień dzisiejszy całkiem sporą grupkę osób mających pojęcie w temarach o których piszą - i jeśli zajmują się tym zawodowo - chętnie skorzystam z ich usług
Pozdrawiam


ograniczałbym się do uzyskania porad, chyba, że rzeczywiście to firma i ogarnięta w swych wypowiedziach na forum
no chyba, że to nie znajomi z forum, a publikujący nań, vide Niecentralny Zadaniowy
Link do komentarza
Cytat

od tego masz rozum, aby mądrze wybrać
nikt tego za Ciebie nie zrobi
ideą forum jest dyskutować o czymś, a jak widać było całkiem niedawno, z pewnością nie o bele czym, a raczej bele jak,
reklama i załatwianie własnych biznesów dzięki i na forum nie jest złe, pod warunkiem, że nie przyjmuje to formy przemawiania do osłów
kiedy to już się jednak robi, to trzeba robić z pełną odpowiedzialnością, pomimo, że takowej się na forum nie ponosi


Prawda, ale dla mnie osła się robi jak się niby normalnie rozmawia, ale wkleja linki do strony jakiegoś producenta. Wolę, jak ktoś uczciwie pokazuje swoje zamiary czyli reklama, ale nie szczędzi wiedzy.
Link do komentarza
Poważnych osób/firm załatwiających interesy na forum jest według mnie niewiele .... obstawiam jakieś 20%.

Razi mnie natomiast nachalna reklama usług w działach do tego nie przeznaczonych , a najbardziej mnie wkurza jak firma ma forumowiczów za osłów niewykształconych i próbuje że tak powiem "wcisnąć ciemnotę" licząc na niewiedzę ludzi. Na szczęście przekonaliśmy się niejednokrotnie, ze tutaj to nie wypali .... są tu ludzie którzy posiadają wiedzę i chętnie się nią dzielą oszczędzając forumowiczom niewłaściwych wyborów i podjęcia niejednokrotnie złych decyzji ....

Co do skorzystania z usług firmy/osoby- forumowicza .... z ręką na sercu powiem - NIGDY tego nie zrobiłam i nie zrobiłabym.
Skorzystałam z wielu porad przez forum za które dziękuję wszystkim którzy pomogli mi radami w wybudowaniu domu - ale nigdy nie zatrudniłabym firmy którą znam z forum .... każda niejasność, każda niesnaska, każde niezadowolenia - odbije się głośnym echem ..... zbyt poważnie traktuję forum , ludzi tu poznanych , i znajomości na forum zawarte , żeby narażać się /kogokolwiek na niejasne sytuacje mogące popsuć moje stosunki forumowe.
Link do komentarza
ja załatwiłem w zasadzie cały projekt swojego domu poprzez forum. I bardzo dobrze, bo z miejscowych speców nikt się podjąć nie chciał. Czas oceni czy zrobiłem dobrze czy nie.
Komercja (bardziej i mniej ukryta) i forum są nieodłączne. Szkoda nawet z tym walczyć bo z góry jest się na przegranej pozycji. Zresztą Redakcja tego forum zapewne zdaje sobie z tego sprawę i dlatego nic z tym nie robi (i bardzo dobrze).

A ostateczna decyzja i tak należy do nas czy skorzystamy czy nie...
Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...