Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Ściana z cegły, a kolor ścian.


jymal

Recommended Posts

Witam. Chciałbym poradzić się ekspertów. Mój pokój ma wymiary 3x5.5m. Chciałbym utrzymać go w ciemnych kolorach (myślałem o ścianach w kolorze granatowym, do tego czarne matowe meble, pomarańczowe oraz metalowe dodatki, bo to moje ulubione kolory) Lecz narodził się pomysł, żeby jedną ze ścian wyłożyć płytkami imitującymi cegłę. Chciałbym zapytać, czy takie połączenie granatowych ścian i cegły będzie dobrze wyglądało? Czy może rozwiązanie typu 2 ściany krem, jedna granat, jedna z cegły? Nie wiem również którą ścianę wybrać na wyłożenie płytkami, czy większą (5,5x2,3m) czy mniejszą (3x2,3m) dodam że przy jednej z mniejszych ścian będzie skos, więc wysokość jednej z nich będzie wynosiła zaledwie 120cm. Pokój więc w przekroju będzie miał kształt trapezu prostokątnego. Dodam, że jestem uczniem liceum)
Link to postu
Cytat

Witam. Chciałbym poradzić się ekspertów. Mój pokój ma wymiary 3x5.5m. Chciałbym utrzymać go w ciemnych kolorach (myślałem o ścianach w kolorze granatowym, do tego czarne matowe meble, pomarańczowe oraz metalowe dodatki, bo to moje ulubione kolory) Lecz narodził się pomysł, żeby jedną ze ścian wyłożyć płytkami imitującymi cegłę. Chciałbym zapytać, czy takie połączenie granatowych ścian i cegły będzie dobrze wyglądało? Czy może rozwiązanie typu 2 ściany krem, jedna granat, jedna z cegły? Nie wiem również którą ścianę wybrać na wyłożenie płytkami, czy większą (5,5x2,3m) czy mniejszą (3x2,3m) dodam że przy jednej z mniejszych ścian będzie skos, więc wysokość jednej z nich będzie wynosiła zaledwie 120cm. Pokój więc w przekroju będzie miał kształt trapezu prostokątnego. Dodam, że jestem uczniem liceum)Płytki  klinkierowe mają też kolory .
Brak obrazka
 • Lubię to 1
Link to postu
Cytat

Płytki  klinkierowe mają też kolory .
Brak obrazkaO, dzięki! A może macie jakieś propozycje, odnośnie kolorów? Może np. 3 ściany niebieskie, a jedna wyłożona ciemnymi, np. granatowymi, bądź czarnymi płytkami klinkierowymi? Czy może lepiej zostać przy kremowych ścianach, przy tym jedną wyłożoną płytkami w standardowym kolorze. Co myślicie o tym?
 • Lubię to 1
Link to postu
 • 2 tygodnie temu...

O rany, pomieszanie z poplątaniem. Granatowo-kremowe ściany + cegła? Jakoś nie mogę sobie tego połączyć w głowie w spójną całość. Pomysł aby połączyć kolor ciemny z jasnym jest dobry, skoro meble są czarne, bo inaczej w pokoju będzie za ciemno. Nie jestem przekonana co do tych cegieł, ale jesteś zdecydowany, to jej barwa powinna być w kolorze pozostającym w harmonii z innymi ścianami (np. w podobnym odcieniu). Zapytaj się rodziców o poradę, bo oni pewno już przeżyli parę przeprowadzek w życiu, więc może będą mieli jakieś wskazówki.
Link to postu
 • 2 tygodnie temu...
Dla osiągnięcia dobrego efektu zdecyduj się na położenie płytek klinkierowych na jednej ścianie np. w kolorze granatu a resztę ścian pomaluj na szaro lub dla zwiększenia efektu można położyć farbę betonową, która daje efekt betonu na ścianie.
Ściany wszystkie nie mogą być też ciemne bo przy czarnych meblach będziesz mieć bardzo ciemno w pokoju, prawdziwy mrok.
Efekt cegły na ścianie można również fajnie uzyskać za pomocą okładzin ściennych imitujących cegłę np. starą holenderską cegłę. icon_biggrin.gif
Link to postu
 • 3 tygodnie temu...
 • 3 tygodnie temu...
Cytat

Jeżeli pójdziesz w stronę ciemnych kolorów,to pokój zrobi się bardzo przytłaczający i nieprzyjemny. Proponowałbym jasne barwy,to zawsze daje więcej radości i wyzwala pozytywne emocje.
I tutaj się zgadzam. Znajomy miał w salonie ekstrawagancko jedną ścianę na czarno pomalowaną. Niby wszystko ok, ale z pewnoscią zmniejszała optycznie przestrzeń a po drugie pamietać należy, że w tym pokoju będziesz często a nawet bardzo często więc bierz pod uwagę fakt, że może Ci sie coś znudzić. A jeśli i tak postanowisz drożyć ten plan w zycie, to zobaczysz dopiero po kolejnym remoncie i zmianie że coś się powiększyło ;) bo z pewnością kolejny remont po ciemnym wnętrzu będzie przejście na jasne tonacje icon_wink.gif
Modne są ostatnio ściany z kamienia naturalnego, ale to jednak droższa "impreza" niż wyroby cegłopodobne czy kamieniopodobne.
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Właściwie, zgodnie z podpowiedziami Dagi z innych wątków, powinienem odpuścić, ale jak odpuszczę - to pozostanę KRASNOLUDEM, czy zgoła GREKIEM... i tak źle, i tak niedobrze...   Twoje, animusie, WYCZYTYWANIE "moich" intencji ma charakter zenkopochodnych zaczątków próby wywołania goownoburzy, czy coś podobnego...   Jako człowiek widomy i jeżdżący po kraju widzę napowietrzne - kabli podziemnych jakoś nie widać -  linie energetyczne i nawet nie mam pojęcia ile jest ich w sumie w całym kraju, ale jest ich trochę, skoro PGE ma ponad 380 tys km, nie wspominając o "majątku" Taurona, Enei i Energi... PGE się chwali, że ma już trochę sieci schowanej pod ziemią, kupiła super maszynę, będzie dalej sieci chować, Tauron, posiadający obecnie ponad 25 tys. km kablowych linii energetycznych pod ziemią, docelowo chce przebudować kolejne 22 tys. km istniejących linii napowietrznych, zastępując je podziemnymi, i ma w tym pomóc technologia bezwykopowego prowadzenia kabli. Nie będę wspominał o innych gospodarzach sieci... bo po co?   W wytłuszczonym fragmencie chciałem pokazać SKALĘ  "majątku" PGE i możliwość jednej, pojedynczej, "cudownej"maszyny SPOKOLUZIKOWO linkowanej przez Ciebie... I to pokazując i zdając sobie sprawę, że nie wszędzie się da zakopać kable - NIGDZIE NIE SUGEROWAŁEM CAŁKOWITEJ WYMIANY WSZYSTKICH ELEMENTÓW SIECI... A Ty WYCZYTAŁEŚ to co chciałeś wyczytać i zrobić ze mnie GREKA...   I jakby nie zwróciłeś uwagi na mój wniosek:    
  • Gość Pawel
   prawo budowlane Art. 29. u 2. Nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę oraz zgłoszenia, o którym mowa w art. 30 obowiązek zgłoszenia budowy i robót budowlanych, budowa: (...) 5. wiat przystankowych i peronowych; (...) Chyba nie ten fragment prawa - https://lexlege.pl/prawo-budowlane/art-29/
  • Zły stan elewacji może być spowodowany nie tylko starzeniem się materiałów elewacyjnych, ale i uszkodzeniami innych elementów budynku. Zanim więc przystąpimy do remontu elewacji, musimy koniecznie usunąć wszystkie ewentualne usterki mające wpływ na jej trwałość (niezależnie od tego, czy chcemy elewację jedynie odświeżyć, czy też połączyć jej remont z ociepleniem). Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/remonty-i-modernizacje/a/12914-zanim-wykonamy-remont-elewacji
  • Gość Robert
   Analiza gruntów jest kluczowym elementem w przypadku zabudowy działki. Najlepiej zgłosić się do osób, które posiadają doświadczenie w ich sprawdzeniu. Samemu zajmuje to również sporo czasu. 
  • Rodzaj gruntu ma bezpośredni wpływ na koszt robót fundamentowych, izolacji przeciwwilgociowej oraz przyłączy do sieci zewnętrznych. Ideałem jest grunt jednorodny o dobrej przepuszczalności. Wtedy odpada wiele problemów związanych z wodą gruntową i opadową. Nie ma także niebezpieczeństwa nierównomiernego osiadania budynku. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/dzialka/a/545-czy-musimy-szczegolowo-analizowac-warunki-gruntowe
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...