Skocz do zawartości

Ściana z cegły, a kolor ścian.


jymal

Recommended Posts

Witam. Chciałbym poradzić się ekspertów. Mój pokój ma wymiary 3x5.5m. Chciałbym utrzymać go w ciemnych kolorach (myślałem o ścianach w kolorze granatowym, do tego czarne matowe meble, pomarańczowe oraz metalowe dodatki, bo to moje ulubione kolory) Lecz narodził się pomysł, żeby jedną ze ścian wyłożyć płytkami imitującymi cegłę. Chciałbym zapytać, czy takie połączenie granatowych ścian i cegły będzie dobrze wyglądało? Czy może rozwiązanie typu 2 ściany krem, jedna granat, jedna z cegły? Nie wiem również którą ścianę wybrać na wyłożenie płytkami, czy większą (5,5x2,3m) czy mniejszą (3x2,3m) dodam że przy jednej z mniejszych ścian będzie skos, więc wysokość jednej z nich będzie wynosiła zaledwie 120cm. Pokój więc w przekroju będzie miał kształt trapezu prostokątnego. Dodam, że jestem uczniem liceum)
Link do komentarza
Cytat

Witam. Chciałbym poradzić się ekspertów. Mój pokój ma wymiary 3x5.5m. Chciałbym utrzymać go w ciemnych kolorach (myślałem o ścianach w kolorze granatowym, do tego czarne matowe meble, pomarańczowe oraz metalowe dodatki, bo to moje ulubione kolory) Lecz narodził się pomysł, żeby jedną ze ścian wyłożyć płytkami imitującymi cegłę. Chciałbym zapytać, czy takie połączenie granatowych ścian i cegły będzie dobrze wyglądało? Czy może rozwiązanie typu 2 ściany krem, jedna granat, jedna z cegły? Nie wiem również którą ścianę wybrać na wyłożenie płytkami, czy większą (5,5x2,3m) czy mniejszą (3x2,3m) dodam że przy jednej z mniejszych ścian będzie skos, więc wysokość jednej z nich będzie wynosiła zaledwie 120cm. Pokój więc w przekroju będzie miał kształt trapezu prostokątnego. Dodam, że jestem uczniem liceum)



Płytki  klinkierowe mają też kolory .
Brak obrazka
Link do komentarza
Cytat

Płytki  klinkierowe mają też kolory .
Brak obrazka



O, dzięki! A może macie jakieś propozycje, odnośnie kolorów? Może np. 3 ściany niebieskie, a jedna wyłożona ciemnymi, np. granatowymi, bądź czarnymi płytkami klinkierowymi? Czy może lepiej zostać przy kremowych ścianach, przy tym jedną wyłożoną płytkami w standardowym kolorze. Co myślicie o tym?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

O rany, pomieszanie z poplątaniem. Granatowo-kremowe ściany + cegła? Jakoś nie mogę sobie tego połączyć w głowie w spójną całość. Pomysł aby połączyć kolor ciemny z jasnym jest dobry, skoro meble są czarne, bo inaczej w pokoju będzie za ciemno. Nie jestem przekonana co do tych cegieł, ale jesteś zdecydowany, to jej barwa powinna być w kolorze pozostającym w harmonii z innymi ścianami (np. w podobnym odcieniu). Zapytaj się rodziców o poradę, bo oni pewno już przeżyli parę przeprowadzek w życiu, więc może będą mieli jakieś wskazówki.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Dla osiągnięcia dobrego efektu zdecyduj się na położenie płytek klinkierowych na jednej ścianie np. w kolorze granatu a resztę ścian pomaluj na szaro lub dla zwiększenia efektu można położyć farbę betonową, która daje efekt betonu na ścianie.
Ściany wszystkie nie mogą być też ciemne bo przy czarnych meblach będziesz mieć bardzo ciemno w pokoju, prawdziwy mrok.
Efekt cegły na ścianie można również fajnie uzyskać za pomocą okładzin ściennych imitujących cegłę np. starą holenderską cegłę. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Jeżeli pójdziesz w stronę ciemnych kolorów,to pokój zrobi się bardzo przytłaczający i nieprzyjemny. Proponowałbym jasne barwy,to zawsze daje więcej radości i wyzwala pozytywne emocje.




I tutaj się zgadzam. Znajomy miał w salonie ekstrawagancko jedną ścianę na czarno pomalowaną. Niby wszystko ok, ale z pewnoscią zmniejszała optycznie przestrzeń a po drugie pamietać należy, że w tym pokoju będziesz często a nawet bardzo często więc bierz pod uwagę fakt, że może Ci sie coś znudzić. A jeśli i tak postanowisz drożyć ten plan w zycie, to zobaczysz dopiero po kolejnym remoncie i zmianie że coś się powiększyło ;) bo z pewnością kolejny remont po ciemnym wnętrzu będzie przejście na jasne tonacje icon_wink.gif
Modne są ostatnio ściany z kamienia naturalnego, ale to jednak droższa "impreza" niż wyroby cegłopodobne czy kamieniopodobne.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...